Zprávy / Nové desky

The Envlps vydávají novinku Last Star

The Envlps vydávají novinku Last Star

redakce | Zprávy / Nové desky | 25.10.2019

Pražské indie pop duo The Envlps vydává 25. října 2019 nový singl Last Star. Svým digitálním kaleidoskopem nabízí roztříštěný pohled na to, jak vytváříme popkulturu a jak následně ta tvaruje nás.

Kapela následuje precedent ze svých předchozích nahrávek a i u nového singlu se o produkci a mix postaral Jakub Tranta, polovina dua. The Envlps si tímto dopřávají kompletní kontrolu nad svým zvukem a uměleckým směrem. Ten se proplétá vším od skladeb, názvu projektu, přes vizuály až po stage design jejich představení, který je pro malou nezávislou kapelu na této úrovní možná trochu překvapivý.

Novinka Last Star přijde i s hudebním videoklipem, který zrežíroval filmař Mika Johnson (režisér web série The Amerikans a VRwandlung: Kafkova Proměna jako virtuální realita.) a Martin Schumet. Videoklip pozoruje, jak pop kultura mutuje ty, kteří se na ní podílí – jak v pozici účinkujících, tak konzumentů. Skrze přearanžování a manipulování záběrů Marilyn Monroe video reprodukuje hereččino úsilí o získání kontroly nad svým obrazem. Divák je konfrontován s vlastní rolí a vlivem na život vystupujícího skrze vytváření nových spojení mezi její filmovou verzí a představami a předsudky obecenstva vůči ní jako osobě. Monroe ve videoklipu ztělesňuje Last Star symbolizující, ztrátu kontroly nad našimi vlastními vnějšími dojmy a obrazy. Jakmile jsou vytvořeny, získávají potenciál zničit nás.

Info

The Envlps
bandcamp interpreta

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

David Tichý vydává sólovku pod aliasem Further Down

redakce 14.11.2019

Davida Tichého můžete znát coby klávesáka ze skupin Manon meurt nebo Chief Bromden, méně se o něm ví, že se věnuje i tajemných elektronickým nahrávkám.

Cimbál kontra digitál - Nona Records vydávají Thyme

redakce 13.11.2019

Thyme jsou inspirováni hraním se symfonickým orchestrem a folklórním uskupením, ale rovnou i měrou poslechem a zalíbením v experimentálníh skladatelích dvacátého století.

Gonsofus vychází nové EP ze vzdálených břehů

redakce 13.11.2019

Specifický hudební mix různých stylů, který kapela označuje jako “transcontinental groove”, prošel v mezičase dalším vývojem.

Billow živě z opuštěné Budovy č. 6

redakce 12.11.2019

Dreampopová kapela Billow z Veselí nad Moravou posílá do světa živou verzi k jedné ze skladeb ze svého nového alba Seascape.

Alphones mají živé EP a zahrají k filmu

redakce 11.11.2019

Alphones hrají k filmu Cikáni aneb co asi mohl mít v hlavě Karel Hynek Mácha na cestě z Itálie až po české luhy a háje.

Acute Dose streamují novinku Overdose

redakce 01.11.2019

Po necelých třech letech vydala brněnská kapela Acute Dose své třetí album Overdose, které aktuálně nabízí k poslechu.

Skupina Čisté Tvary vydáva po štyroch rokoch nový album

redakce 19.10.2019

Skupina pri príležitosti vydania albumu zároveň zverejnila videoklip k prvému singlu, a to k titulnej skladbe albumu.

Code Name Linhart mají debutové LP

redakce 18.10.2019

Debutové album Code Name Linhart, na kterém se potkávají dobře známé tváře nejen plzeňské scény Návrat ke kořenům.

Prago Union v říjnu s novou deskou

redakce 18.10.2019

Kato byl od začátku roku zavřený v maringotce, kam přemístil své studio Strojovna a zužitkovával materiál nashromážděný od alba Smrt Žije.

dokruhu: Chceme předat to, co si v sobě neseme. Hudbu a radost.

redakce 16.10.2019

Dokruhu učarovalo temné hlasité country ze Skalistých hor, přidali k němu zkušenosti nabyté v lokální diy scéně a spoustu vášně a energie. Debut vydává Full Moon Forum.