Zprávy / Nové desky

The Envlps vydávají novinku Last Star

The Envlps vydávají novinku Last Star

redakce | Zprávy / Nové desky | 25.10.2019

Pražské indie pop duo The Envlps vydává 25. října 2019 nový singl Last Star. Svým digitálním kaleidoskopem nabízí roztříštěný pohled na to, jak vytváříme popkulturu a jak následně ta tvaruje nás.

Kapela následuje precedent ze svých předchozích nahrávek a i u nového singlu se o produkci a mix postaral Jakub Tranta, polovina dua. The Envlps si tímto dopřávají kompletní kontrolu nad svým zvukem a uměleckým směrem. Ten se proplétá vším od skladeb, názvu projektu, přes vizuály až po stage design jejich představení, který je pro malou nezávislou kapelu na této úrovní možná trochu překvapivý.

Novinka Last Star přijde i s hudebním videoklipem, který zrežíroval filmař Mika Johnson (režisér web série The Amerikans a VRwandlung: Kafkova Proměna jako virtuální realita.) a Martin Schumet. Videoklip pozoruje, jak pop kultura mutuje ty, kteří se na ní podílí – jak v pozici účinkujících, tak konzumentů. Skrze přearanžování a manipulování záběrů Marilyn Monroe video reprodukuje hereččino úsilí o získání kontroly nad svým obrazem. Divák je konfrontován s vlastní rolí a vlivem na život vystupujícího skrze vytváření nových spojení mezi její filmovou verzí a představami a předsudky obecenstva vůči ní jako osobě. Monroe ve videoklipu ztělesňuje Last Star symbolizující, ztrátu kontroly nad našimi vlastními vnějšími dojmy a obrazy. Jakmile jsou vytvořeny, získávají potenciál zničit nás.

Info

The Envlps
bandcamp interpreta

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Fallgrapp predstavuje novinku Ostrov

redakce 19.01.2020

Fallgrapp je slovenské hudobné zoskupenie podmanivo spájajúce elektroniku s akustickými nástrojmi, sláčikovým triom a ženským vokálom.

Homes sa hlási novým singlom

redakce 17.01.2020

Slovenský songwriter a producent Homes hlási novým singlom Liberation, zároveň s ktorým ohlasuje svoj debutový album.

Nový label na scéně: Weltschmerzen

redakce 13.01.2020

Debutové album Weltschmerzen od kapely Weltschmerzen vydané na labelu Weltschmerzen. Nové vydavatelství chystá i další kousky.

Plum Dumplings s druhou deskou

redakce 06.01.2020

Brněnská indierocková kapela Plum Dumplings vydává druhou desku Jiný místo, křest chystá do Kabinetu Múz.

Krmelec Records vysílají novinku z Plzně až na Měsíc

redakce 05.01.2020

From Pilsen to the Moon je něco jako odpověď na otázku, co se dnes děje za monitory, synťáky a keyboardy producentů z metropole západních Čech.

Labutí debut War Reporter

redakce 02.01.2020

Po neskutečných časových průtazích vychází v digitální formě debutová deska Hey Redneck!.

Sen Fiction samorasta Nanyho Hudáka

redakce 27.12.2019

Album Sen Fiction je primárne o rozhodnutiach duše. No pre mňa osobne, nakoľko sa ešte zavše prichytím, že súdim iných, aj o vzájomnom rešpekte a úcte.

Slovenská kapela Billy Barman zverejnila nový singel a videoklip

redakce 22.12.2019

Pieseň je spontánnym soundtrackom ku konceptuálnemu projektu fotografa Lousyho Aubera, ktorý umelec vytvoril pre desiaty ročník festivalu Grape.

Sisa Fehér poetizuje znepokojivé

redakce 21.12.2019

Postapokalyptická balada je prvou ukážkou novej tvorby Sisy Fehér od vydania albumu Bardo na značke Slnko Records.

Phil Shoenfelt niternější i atmosféričtější

redakce 18.12.2019

... cítit jsou vlivy vrstevnaté a atmosférické hudby Briana Ena nebo Davida Bowieho, které se mísí s inspiracemi kraturockovými Neu.