Články / Profily

The Jim Jones Revue - nažhavená změť vytavených lamp

The Jim Jones Revue - nažhavená změť vytavených lamp

mArcElkrIz | Články / Profily | 07.12.2013

Středem vesmíru je rock & roll! A v tom kurevsky velkým nablejskaným sále tahá za nitky Lux Interior s Poison Ivy kolem pasu. Sluncem jest nažhavená změť vytavených lamp a svatozáře humbuckerů vyznačují cestu po zemi plné pitoreskních postaviček a fatálních bytostí. Ale bacha na klavír z pekelného svatebního obřadu. Ten týpek za ním drtí v zubech projektil a šklebí se jak Jerry Lee. Všechno se blyští a žhne. Youpi, youpi, yeah, voe!!!

Točí se to tu, láme v kolenou a vrtí zadky. Valí se jedna motorově výbušná pecka za druhou – It's Gotta Be About Me (nástup jak řemen, záseky, valivej klavír, uřvaný hambáče), Never Let You Go (překrásnej kvapík s hlasem havrana snícího o řevu motorové pily), 7 Times Around the Sun (špinavej bílej městskej gospel s rytmikou a klavírem) a Where Da Money Go? (sedmdesátkové cool dirty flitry). Prsa lezou z oken taxíků i škol, boty jsou pevnější než protipovodňová hráz a černá košile budiž obšita stříbrnou měsíční nití. Zvolníme a držíme se ve stínu a pokud možno při zdi, jinak nám to vyrve srdce z těla – plíživě silná Chain Gang a naprosto úžasná In And Out of Harm’s Way s cvrlikajícím motivem klavíru, chřestýším chřestěním a závěrečnou sborovou mantrou. Jóóó, ách – do klenotnice, rakve i rozkroku.

A jede se dál ve velkém stylu – Catastrophe. Little Richard se kroutí s novým kloubním implantátem, hroutící se elektrická kytara od Sonic Youth mu váže kravatu a garážový odér klátí sousedovic dvojčata. Cigára a další láhve, komíny prázdnejch továren před vycházejícím sluncem a kolem jazyku změť cizích vlasů. Eagle Eye Ball. Spalující blues, krásné a kyselé, plující několik decimetrů nad rozpálenou podlahou. V zrcadle se neuvidíš. Škvára, krev a líh. Lux Interior s Poison Ivy zapalují nablejskanej sál a nabádají The Jim Jones Revue ke vstupu. Konec je neodvratný. Klavír a hlas. Midnight Oceans & The Savage Heart. Snad né dojemné ádyjé...? Spíš hořkosladký škleb... a replay, dámy a pánové!

Info

The Jim Jones Revue – The Savage Heart (PIAS, 2012)

http://www.jimjonesrevue.com/website

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nejlepší texty Full Moonu 2020: Co je to dneska videoklip? (Na vlastní oči: David Kořínek)

Karel Veselý 07.01.2021

David Kořínek (Rafani) současnou hudbu sleduje se stejným zájmem jako umění a to mu dává šanci oba světy, které se v mnohém ovlivňují, zodpovědně srovnávat.

Nejlepší texty Full Moonu 2020: Z okraje společnosti do kulturního kánonu (Grime)

Jakub Šíma 07.01.2021

Prošel cestu, na které dokázal dát hlas lidem z okraje společnosti, aktivizoval je a nabídnul vzory, s kterými se mohli ztotožnit. Grime.

Nejlepší texty Full Moonu 2020: Buď řeznickej pes (Michael's Uncle)

mxm 06.01.2021

Někdy v jednadevadesátém kdosi zazvonil za dveřmi v paneláku uprostřed hornického sídliště... Maxim týrá paměť v rubrice Kult. Michael’s Uncle.

Full Moon Stage 2021: The Membranes

redakce 06.12.2020

Comebacky jsou módou i prokletím posledních let. Jeden takový budeme mít na Full Moon stage na Colours. A bude to nejvíc.

Full Moon Stage 2021: The Sweet Release Of Death

redakce 05.12.2020

Strhující koláž, křišťálově čisté melodie i výbuchy surového hluku. Máte rádi Sonic Youth?

Full Moon Stage 2021: Lonker See

redakce 04.12.2020

Lonker See si zakládají na neustálém překvapování posluchačů i sama sebe, své dobrodružné kompozice staví na improvizovaných základech. Vyzkoušíme na nadcházející Full Moon Stage.

Full Moon Stage 2021: I Like Trains

redakce 03.12.2020

Neúnavný taneční beat a angažované a buřičské texty, to je čtvrtá kapela naší Full Moon Stage.

Full Moon Stage 2021: Repetitor

redakce 02.12.2020

Radost z hluku. Srbská formace Repetitor představuje to nejlepší z bělehradské alternativní rockové scény.

Full Moon Stage 2021: Vanishing Twin

redakce 01.12.2020

Chvílemi na riviéře z černobílého francouzského filmu, chvílemi na bláznivé vesmírné stanici. Seznamte se s druhou kapelou Full Moon Stage.

Full Moon Stage 2021: Health

redakce 30.11.2020

Health představují dokonalé ztělesnění konceptu ‚ubavit se k smrti‛. Hysteričtí, umělí, prázdní a nehorázně zábavní.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace