Zprávy / Nové desky

The Mond debutují u Stoned to Death

The Mond debutují u Stoned to Death

redakce | Zprávy / Nové desky | 03.11.2016

Čerstvou novinkou vydavatelství Stoned to Death je bezejmenný debut od pražského tria The Mond. V něm se sešli klasici mezinárodní improvizační scény a v jejich sestavě tak naleznete hráče na elektrifikovanou trubku Petra Vrbu (též PIO, Poisonous Frequenecies), syntezátorového mága Kena Ganfielda a multiinstrumentalistu Pasiho Mäkelu, který v The Mond hraje na bicí, syntezátory a celkově halucinogenní dojem z hudby The Mond doplňuje zefektovaným zpěvem.

Trojice muzikantů k sobě váže relativně dlouhá známost, neboť se již léta pohybují na současné experimentální / improvizační scéně, ovšem myšlenka dát dohromady pulsující free jazzové těleso, které se žánrově doohýbává mezi tvárnice psychedelického rocku až noisecoru, se zrodila až na jaře letošního roku. První koncert odehráli v Rokycanech na fluff festovém Psych Tentu a debutovou nahrávku nahráli během léta v pražském Kokpitu, odborně ji pak zmasteroval Tomáš Procházka aka Federsel (B4, Gurun Gurun). Výsledek vychází v kazetové edici 80 kusů, jenž byla křtěna koncertem a následným mega jamem na 4. Pražském Kazetovém Dni v klubu Zázemí. O obal se pak postaral sám Pasi Mäkelä.


Další novinkou na std je album Meandering Noodle od kapely Purling Hiss. Projekt philadelpského rodáka Mika Polizzeho by v našich končinách neměl být neznámý, neboť Praha patří mezi destinace, kam se Purling Hiss již od roku 2012 pravidelně vrací. Na rozdíl od řadových desek, které v současnosti Polizze vydává na labelu Drag City, Meandering Noodle, který je již druhou spoluprací s std (viz první Paisley Montague), patří spíš do škatulky Polizzeho domácích experimentů. Nová kazeta se tak oddává shredderské repetici, 70's psychedelii, kterou si bere z německé experimentální scény. Celkovou dominantou nahrávky je pak domácí zastřený lo-fi zvuk, ostatně Polizze nahrávku pořídil na čtyřstopý páskový rekordér, na kterém vznikla řada raných nahrávek Purling Hiss.

Čtyř skladbové album vyšlo v edici 100 kusů v acidově zelené a oranžové barvě. O obal se postarala Bára Přidalová a Tomáš Přidal z brněnského dua Deceased Squirrel on The Phone, jejichž velká deska je též na spadnutí. Na Stoned to Death v nedávné minulosti vyšly i nahrávky jako split ebm šílenců V0NT a mutujícího rappera Ghettoblastera, francouzská dronařka Chicaloyoh a též kolekce dem maďarských rawpunkerů Berosszulás.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Hvozd nahrali poctu Filipovi Topolovi

redakce 27.01.2023

Novinka Krehkou krajinou posúva poetickú kombináciu šanzónu a kabaretu s punkovými koreňmi o niečo ďalej.

Nové EP Běž Pryč! Pána Nuslí

redakce 25.01.2023

Setkáte se s nuselskými legendami a s putykami, které neodvratně podléhají útokům ze strany developerů, baristů a výběrové kávy.

The Compositions 1960

redakce 13.01.2023

V posledním dvojčísle bulletinu Jazz byla nalepená dopisní obálka s partiturou amerického umělce La Monte Younga nazvaná Composition 1960 #9.

BCAA system s projektem Awoo

redakce 11.01.2023

Release alba je doprovázen příběhem o přeměně hudebníka Bílej kluk do virtuální postavy Awoo uvězněné v paralelní dimenzi a jeho snaze o návrat do naší reality.

FDK se vrací po třinácti letech

redakce 10.01.2023

V temném postmetalu FDK je prostor pro mělencholické odstíny, deska ale stejně jako ty minulé umí tnout do živého a zejména zavalit svou imponující hutností.

Místa kam se nechystáš podle Audio Attaché

redakce 09.01.2023

Kapela se přiklonila ke zvuku svých dávných vzorů i současných hrdinů, žánrově na pomezí indie, shoegazu někde snad až postpunku.

Jihočeští ŁŪT a NĀV vydali splitko

redakce 08.01.2023

Celý split byl nahrán a smíchán tradičně v Low Resolution studiu a vyjde i na kazetách pod značkou NAAB.

Smrad v síni tradic větrá Ctib

redakce 04.01.2023

Deska obsahuje čtrnáct podvratných disco-ego-punkových vypalovaček plných divných a znervózňujících zvuků.

Debut chalapeño vyjde v lednu na vinylu

redakce 02.01.2023

Album Endless Iridescence zve posluchače do vod vlnících se lo-fi samplů a analogových perkusí.

Nová deska brněnských Levantadores

redakce 01.01.2023

Kdo je Don Vajumi a co je aquaboogie v názvu alba? To se snad dozvíme v jejich budoucí tvorbě.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace