Zprávy / Nové desky

Thee Lazy Eyes vydávají desku Listen To Your Eyes

Thee Lazy Eyes vydávají desku Listen To Your Eyes

redakce | Zprávy / Nové desky | 18.03.2022

Pamatujete na Kokpit? Dávno legendární malostranský klub, kde byla zaseta kytarově psychedelická scéna, která dodnes hýbe (nejen) Prahou. Kapely jako The Maggie’s Marshmallows, Vellocet Roll, Madhouse Express nebo Trailer Trash začínaly právě tady. Na Klárově dnes místo undergroundové špíny najdeme vyleštěnou Kunsthalle, ale většina zmíněných kapel působí dodnes, duch Kokpitu stále žije. Což je zřejmé i z debutové kazety pražské formace Thee Lazy Eyes, v níž najdeme zástupce všech jmenovaných kapel a další obvyklé podezřelé. Album Listen to Your Eyes vychází v pátek 18. března.

Thee Lazy Eyes se na pražské scéně pohybují už pár let, sestava kapely se aktuálně ustálila na pětici Petr Janák (Trailer Trash, Kill the Danies!), Vojta Buřič (Vellocet Roll, The Maggie’s Marshmallows), Hank J. Manchini (Kill the Dandies!), Václav Stoupa Dobeš (Mr. Pink and The Bad Thoughts, The Maggie’s Marshmallows) a Gregor von Kolofon (Madhouse Express). Už jen z plejády jmenovaných formací je zřejmé, že jde o svého druhu „superskupinu“, byť garážově undergroundového ražení. První nahrávka Thee Lazy Eyes se ale objevila teprve loni v listopadu, dojemně ležérní skladba Beach vyšla na oceňovaném soundtracku ke snímku Okupace. Nyní pětice přichází s ucelenou nahrávkou, která velmi dobře zachycuje jejich vervu, dynamiku a nedbalou eleganci, které tak důvěrně znají návštěvníci jejich koncertů.

Album Listen to Your Eyes bylo nahráváno v pražském studiu Golden Hive pod dohledem Amaka Goldena, objevuje se na něm osm skladeb až po okraj naplněných hutnou psychedelií. Trojice kytar dokáže být podle potřeby jednotlivých skladeb náležitě úderná i rozmlženě uvolněná, doplňují ji výrazné syntezátory nebo Moog. Čekejte garážový rock, rock’n’rollový twist i dojemné balady. Listen to Your Eyes vychází na labelu Drug Me Records, k poslechu je například na Bandcamp účtu kapely. Milovníci fyzických nosičů si album mohou pořídit na kazetě, která vychází v nákladu 50 kusů. Thee Lazy Eyes vystoupí v sobotu 19. března na křtu alba Okupace v pražském prostoru Fuchs2.

Info

Thee Lazy Eyes
Bandcamp, Facebook

živě: Okupace (křest): Kill the Dandies! + Madhouse Express + Thee Lazy Eyes
Fuchs2, Praha
19. 3. 2022 20:00
fb event

foto © se souhlasem Thee Lazy Eyes

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nové EP Hello Marcel, letní skotačení

redakce 18.06.2022

Tři příběhy, tři situace, tři různě rychlé skladby. Jejich podobnost s realitou je čistě náhodná. Pojďme jim pomoci zorientovat se ve světě a najít si své místo.

Explicit Compilation 01

redakce 10.06.2022

Brněnský kolektiv Explicit, který je na poli lokální klubové scény známý hlavně díky pořádání rave parties, vydává debutový hudební projekt

Eurodel je Indigo

redakce 09.06.2022

„Hravá, temná a duchem mladá,“ těmito slovy popisuje rapper Eurodel své sólové album Indigo.

Beach Bum debutují u Kabinet Records

redakce 03.06.2022

Permanentní filmový večírek z Floridy a pestrobarevné košile Matthewa McConaugheyho dokonale korespondují s náladou hudební tvorby Beach Bum i přebalem alba T-Rex Goes On Holiday.

Drť mají novou desku: Minister

redakce 31.05.2022

Texty piesní tentoraz pochádzajú z videonahrávky súkromného rozhovoru Jána Počiatka s Dobroslavom Trnkom, ktorú tajne urobil “podnikateľ” Marián Kočner.

Miss Petty: Mega Kozy

redakce 30.05.2022

Miss Petty, coby jedna z nejznámějších českých drag queens, je stále výjimečná tím, že si skládá vlastní hudbu. Nyní vydává nový ulítlý singl Mega Kozy.

Monochrome, nové EP Marka Dadoka

redakce 24.05.2022

Grafik a producent z nejprogresivnějšího tuzemského dnb labelu Sinful Maze Recordings nechal po pandemii neurofunkových vykrucovadel a ostrých 2stepů.

Jaromír 99. Letní kapela je Mimosezóna

redakce 22.05.2022

Letní kapela s Jaromírem Švejdíkem (Jaromír 99) nabízí na debutovém albu rockový výlet za písničkou horským krajem rockové melancholie a nezčeřené vícehlasé pohody.

Vychádza Echo Cube od Analogrunner

redakce 16.05.2022

Echo Cube je citlivo vyskladaná mozaika elektronických skladieb, demonštrujúca rôznorodosť a zvukofarebnosť.

Holy Fanda & The Reverends vydávají album

redakce 15.05.2022

Dopisy v lahvi v produkci Martina Tvrdého je nabité silnými písněmi, originálním zvukem a výpovědí, která překypuje emocemi.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace