Akce

Three for Silver i sludge metal v Kaštanu

KranK (de) + Blacksea
16. 11. 2020 20:00
Kaštan, Praha

Kapela Three for Silver pochází z Portlandu v Oregonu. Tvoří ji základní dvojice - kontrabasista, mandolinista, banjista, kytarista a bůhví co ještě Lucas Warford (acid baby Toma Waitse a Lese Claypoola) a akordeonistka Willo Sertain. Zatímco Lukas je svým divokým basováním a zpěvem, který občas přechází až v syrové hulákání či vytí, výkonným dieselovým motorem celého tělesa, Willo, pocházející z hvozdů Severní Karolíny, se svým průzračně andělským zpěvem a neodbytně průbojnými melodiemi působí jako jeho přírodní protipól. Na cesty se vydali v roce 2013, a aktuálně je na koncertech na trio doplňuje houslista Corwin Zekley.

Celý večer otevře Jump into the Field. Za pražským písničkářským projektem se skrývá novinář Petr Skočdopole, kdysi kytarista kapely Vrtule 1. V jeho písních můžeme slyšet vlivy jak českých rockových písničkářů (Mišík, Kalandra, Hlas), tak cit a vyrovnanost světových velikánů (Leonard Cohen, Johnny Cash, Neil Young i Nick Cave). Folk, šanson, blues i americana v jednom balení - není náhodou, že na jeho albu zároveň hostují například kytarista Justin Lavash, ale i křehká pianistka Bára Zmeková.

Navíc 30. března vás čeká večer opravdu hutného heavy rocku, plný sludge - hardcorové temnoty. Dorazí německý instrumentální sludge metal KranK i český dark sludge projekt Blacksea aka rituální zaříkávání ubohý duše, která se zaběhla do temnýho hájku blízko sídláku při vyhazování starýho trashe.

Info

Three for Silver (us) + Jump into the Field
14. 3. 2020 20:00
Kaštan, Praha
fb událost

KranK (de) + Blacksea
30. 3. 2020 20:00
Kaštan, Praha
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Hurts. Nová deska, pak tour.

redakce 09.08.2020

Deska Faith je pro duo počátkem nové éry. Po období tvůrčího tápání se Hurts vracejí posíleni.

Britská formace Neck Deep v MeetFactory

redakce 09.08.2020

Koncepčně bohatá nová deska řeší téma odloučení, existenciálního zmatku a hledání smyslu života pohledem dvou imaginárních osob Jetta a Alice.

Nujazzová lahůdka Skalpel v Paláci Akropolis

redakce 08.08.2020

Do Paláce Akropolis přichází dvojice ostřílených producentů Marcin Cichy a Igor Pudlo s projektem Skalpel, se kterým představí nejnovější album Highlight.

Návrat v plné síle, úderné duo The Score znovu v Praze

redakce 07.08.2020

The Score se katapultovali do čela současného pop-rocku díky pulzujícímu hudebnímu stylu a inovativním nápadům.

Bilej kluk na terase před Fuchsem

redakce 05.08.2020

V roce 2018 získal bilej kluk cenu Vinyla za objev roku. Přítomen je i v DJském kolektivu Blazin Bullets a v pražské digitální platformě BCAA system.

Radio and Juliet, Shakespeare a Radiohead

redakce 05.08.2020

Radio and Juliet spojuje tanec s nejslavnějším milostným příběhem všech dob a se skupinou Radiohead, jednou z nejúspěšnějších kapel současné anglické alternativní rockové scény.

Jednota vyhlíží z Kalvárie světlé zítřky – s mezinárodním lineupem i noční party

redakce 04.08.2020

Dva roky po úspěšné akci v broumovském Soulkostele se Jednota chystá na další místo, které teď namísto duchovních poutníků navštěvují hledači nezapomenutelných míst.

Islanďanka Sóley s novým albem do Futura

redakce 03.08.2020

Vydání alba bude doprovázena rozsáhlým evropským turné, jehož jednou ze zastávek bude také Praha.

Nadechněte se pro Zažít město jinak

redakce 03.08.2020

Burza vinylů, soutěž pomazánek, komentovaná procházka po okolí… Nejen do těchto aktivit se zapojí účastníci zářijových slavností.

Fu Manchu ve Futuru oslaví 30 let na scéně

redakce 02.08.2020

Vzhledem k nucené přestávce se oslavy ke třiceti letům trvání kapely Fu Manchu v Evropě uskuteční až v příštím roce.