Zprávy / Pozvánky

Tibet žije v Praze už devátým rokem

Tibet žije v Praze už devátým rokem

redakce | Zprávy / Pozvánky | 26.02.2015

Devátý koncert Tibet žije proběhne opět v pražském klubu Rock Café, tentokrát 11. 3. 2015. Organizátorky koncertu si opět daly práci s výběrem kapel, stejně jako s výběrem projektu, kterému bude letošní výtěžek z koncertu věnovaný. Zahrají kapely Kittchen, Planety, The Spankers a Vobezdud. "Výběr kapel považujeme za důležitý, chceme, aby na koncertě hrály kapely, které se nám líbí, a aby se návštěvníci na koncertě citili dobře a bavili se," shodují se Romana s Anetou, které koncert už devátým rokem organizují.

Letos návštěvníci koncertu podpoří prostřednictvím Himálajského centra Potala Tibetskou dětskou exilovou vesničku a školu v Biru vzdáleném 75 km od Dharamsaly, na severu Indie.


Škola byla založena v roce 1986 a slouží především dospívajícím uprchlíkům z Tibetu. Pomáhá jim v získání kvalitního vzdělání, stejně jako v integraci do společnosti. Vedle školy pro dospívající byla v Biru v roce 1994 postavena i Dětská exilová vesnička, která v současné době poskytuje domov přibližně 1400 tibetským dětem, které přicházejí do Indie ze zahraničí, především z Tibetu. Jedna z dívek, která přišla do dětské vesničky v Biru z Nepálu, shrnula smysl projektu ve dvou větách: "Alespoň nemusím pracovat," odpověděla na otázku, proč se jí v jejím novém domově líbí, a dodala: "Můžu si hrát a chodit do školy jako jiné děti a prožít své dětství bez práce."

Unikátní na projektu Dětských exilových vesniček je i fakt, že jsou financovány výhradně ze soukromých zdrojů. Lobsang Tenzin z fundraisingu organizace doplnil: "Děkujeme našim štědrým přátelům a sponzorům za soustavnou podporu, která nám umožňuje projekt nejen udržovat, ale i jej dál vylepšovat."

Info

Benefiční koncert Tibet žije IX.
Kittchen + Planety + The Spankers + Vobezdud
11. 3. 2015 19:00
Rock Café, Praha

www.facebook.com/events/1436159236675354
www.facebook.com/Koncert-Tibez-zije
www.facebook.com/rockcafepragueofficial

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Knižní lázně otvírají čtenářský pobyt pro veřejnost

redakce 25.05.2022

Čtenářský pobyt pro veřejnost vznikl vloni jako reakce na pandemii a zároveň upozornění pozitivních dopadů četby a času stráveného v klidném kulturním a lázeňském prostředí.

Nas i Sohn přijedou do Prahy

redakce 24.05.2022

Christopher Michael Taylor se proslavil svým potemnělým projektem Trouble Over Tokyo, v roce 2012 se vydal na vlastní dráhu jako Sohn.

Blockhead s Arms and Sleepers a il:lo v Kabinetu

redakce 23.05.2022

Producent Blockhead odprezentuje eklektický live-set doplněný vizuály a mapující jeho dvacetiletou kariéru.

Nová soulová diva Kovacs i zkušení Hooverphonic v Brně

redakce 23.05.2022

Naléhavý a melancholický nádech orchestrálních smyčců, downtempa a sebevědomého vokálu je i dnes zárukou silného a velkolepého koncertního zážitku.

KoRn v Praze

redakce 23.05.2022

KoRn jsou často označováni za průkopníky nu-metalu, tedy stylu, jenž kombinuje metal s prvky jiných hudebních stylů.

Olomoucká SF Mini slaví

redakce 20.05.2022

SF Mini je olomoucký DIY skate-punkový prostor, jehož existence je podstatně delší než pět let.

Ezra Furman v Roxy

redakce 18.05.2022

Její syrové, otevřené texty a okázalý styl jí pomohly stát se jedním z nejangažovanějších a nejnepředvídatelnějších artpopových objevů své doby.

Do Kunsthalle dorazí britský performer Haroon Mirza

redakce 18.05.2022

Ve své skladatelské praxi komponuje a zviditelňuje různé vizuální a akustické prvky materiálů i samotných prostor v podobě nových forem.

Mariza ve velké Lucerně

redakce 14.05.2022

Stejně jako blues, i fado kombinuje poetickou zkratku s hořkostí, touhou i nadějí, a nejlépe zní s kytarovým doprovodem.

Střed zájmu: Redefinice prostoru

redakce 14.05.2022

Kancelář Kreativní Evropa ve spolupráci se Studiem ALTA představí na mezinárodní konferenci Trans Europe Halles 93# dvanáct inspirativních příkladů inovativního přístupu k prostoru.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace