Zprávy

Timea vydává nový singl

Timea vydává nový singl

redakce | Zprávy | 13.01.2022

Slovenská zpěvačka a skladatelka Timea se na scéně poprvé objevila koncem roku 2020. Po vydaní debutového EP Confusion of Warmth a singlu Lose my air se ukázala na několika slovenských a českých festivalech, byla předskokankou umělcům, jako Madison McFerrin a Mighty Oaks.

Debutové EP spolu se singly Lose my air, While the sunset goes a nově vycházejícím singlem Patience vydala v listopadu 2021 i na vinylu ve spolupráci s vydavatelstvím WellPlayed. “Skladba Patience vznikla v momentě, kdy jsem měla pocit, že nemám co napsat, nebo říct. Věřím, že každý kdo tvoří, tento pocit zažil. Je to zvláštní pocit ztracené kreativity a frustrace, která s tím přichází. Úplně si to pamatuju. Byl lockdown, seděla jsem za klavírem a snažila jsem se pojmenovat důvod, proč nemohu nic nového vytvořit. A najednou to přišlo a vznikla o tom celá písnička. Někdy inspirace přijde z těch nejméně očekávaných míst a situací.”


Nový singl vznikal mezi Prahou a Bratislavou. Spolupracoval na něm Erik Horák (hudební produkce, mix) a Gargle & Expel (mastering). Timea ho odpremiérovala v akustické verzi na sérií koncertů Doma Dobre, kterou v prosinci zorganizoval Festival Pohoda a noclehárna DePaul. Timea prozradila, že se v roce 2022 máme na co těšit a momentálně intenzivně pracuje na další tvorbě.

Info

Timea
Bandcamp vydavatelství

foto © Lukáš Bukoven

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Atrium na Žižkově: Playing Divas

redakce 06.07.2022

Stejnojmennou koncertní sérii zahájí Monika Omerzu Midriaková s projektem Leto s Monikou, následovat budou v měsíčním cyklu další jména.

Kyberkultura, hackeři a digitální revoluce podle Petra Mareše

redakce 06.07.2022

Grada vydává knihu Petra Mareše - Kyberkultura, hackeři a digitální revoluce aneb Informace chce být svobodná.

Girls Against Boys a další na Altenburgu

redakce 05.07.2022

Kromě Girls Against Boys se můžete těšit i na Planety s novým setem v roli předkapely a speciální vystoupení Paramount Styles na břehu u ohně.

Eremen, Ulica ako svet

Dagmar Lauková Petrášová 05.07.2022

Po minuloročnom albume Únikový východ 2, ktorý vydali s Petijeem, prichádza verbálny akrobat, milovník oxymoronov a vrhač ostrých pančlajnov so skladbou Ulica.

Full Moon #134 na Spotify

redakce 04.07.2022

Tak úspěšný domácí interpret se na titulce Full Moonu ještě neobjevil! Začněte playlistem.

Karol Mikloš predstavuje singel Awkward Laughter

redakce 04.07.2022

„ Asi všetci dnes žijeme trochu so sileným úsmevom, takže verím, že Awkward Laughter u poslucháčov zarezonuje a zasmejú sa s nami,“ říká Karol Mikloš.

Hutné hudby na festivalu Alternativa

redakce 04.07.2022

Jména současné alternativní scény, experimentální hudba východní Evropy, folk i čtyři unikátní projekty.

Colour Meeting: Londýnský jazz, řecká psychedelie, česko-slovenská alternativa i divadlo

redakce 03.07.2022

Hudba z nejrůznějších koutů světa, akrobaté, divadlo pro malé i velké, dílny i nepřenositelná atmosféra festivalového areálu mezi středověkými hradbami a rybníkem.

Šestadvacátá Ji.hlava zve na nového Švankmajera

redakce 03.07.2022

Letošní ji.hlavský vizuál od Juraje Horvátha zachycuje radost z objevování a tvořivého přístupu ke světu.

Rachot v červenci

redakce 02.07.2022

Kapelníci Roberta Planta a PIL na jednom pódiu. Výjimečné spojení tří kultovních postav, které na britské scéně působí už víc než čtyřicet let.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace