Zprávy

Timea vydává nový singl

Timea vydává nový singl

redakce | Zprávy | 13.01.2022

Slovenská zpěvačka a skladatelka Timea se na scéně poprvé objevila koncem roku 2020. Po vydaní debutového EP Confusion of Warmth a singlu Lose my air se ukázala na několika slovenských a českých festivalech, byla předskokankou umělcům, jako Madison McFerrin a Mighty Oaks.

Debutové EP spolu se singly Lose my air, While the sunset goes a nově vycházejícím singlem Patience vydala v listopadu 2021 i na vinylu ve spolupráci s vydavatelstvím WellPlayed. “Skladba Patience vznikla v momentě, kdy jsem měla pocit, že nemám co napsat, nebo říct. Věřím, že každý kdo tvoří, tento pocit zažil. Je to zvláštní pocit ztracené kreativity a frustrace, která s tím přichází. Úplně si to pamatuju. Byl lockdown, seděla jsem za klavírem a snažila jsem se pojmenovat důvod, proč nemohu nic nového vytvořit. A najednou to přišlo a vznikla o tom celá písnička. Někdy inspirace přijde z těch nejméně očekávaných míst a situací.”


Nový singl vznikal mezi Prahou a Bratislavou. Spolupracoval na něm Erik Horák (hudební produkce, mix) a Gargle & Expel (mastering). Timea ho odpremiérovala v akustické verzi na sérií koncertů Doma Dobre, kterou v prosinci zorganizoval Festival Pohoda a noclehárna DePaul. Timea prozradila, že se v roce 2022 máme na co těšit a momentálně intenzivně pracuje na další tvorbě.

Info

Timea
Bandcamp vydavatelství

foto © Lukáš Bukoven

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

HLASkontraBAS oktet ve svém klipu sleduje vítr

redakce 21.01.2022

Přímo pro HLASkontraBAS oktet ji napsala skladatelka, zpěvačka a klavíristka Beata Hlavenková, která uskupení považuje za unikátní soubor.

Noví Lidé a jejich novinka

redakce 20.01.2022

Videoklip natáčeli s již osvědčeným filmařem Michalem Havlíčkem a to přímo ve stylovém Ateliéru Český Ráj.

Aries přijede poprvé do Prahy, Low Roar představí své křehké světy

redakce 20.01.2022

Do pražského Rock Café se vrací Low Roar s novou tajuplnou nahrávkou Maybe Tomorrow… A Aries pojede turné k druhé desce.

Debutové EP vydává projekt Blue Uandi

redakce 19.01.2022

Čtyři tracky EP vykreslují aktuální témata jako je přenos vědomí do digitální sféry, motivace lidského bytí, změny stavu vědomí, protichůdností pocitů.

Nejvíce nominací na Českého lva získaly filmy Okupace a Zátopek

redakce 19.01.2022

Celkem 184 akademiků vybíralo z 84 hraných, dokumentárních, animovaných a krátkých filmů i televizních děl, splňujících statut cen Český lev.

Proběhne klubová noc Prahy 6

redakce 19.01.2022

Během jednoho večera se promění sály jednotlivých klubů na různé žánrově rozdílné scény podle toho, co jim je dramaturgicky nejbližší.

Eurosonic Moon 2022

redakce 18.01.2022

Jako každý správný showcaseový playlist, i ten náš začíná téměř hodinovou metalovou seancí. Představujeme letošní Eurosonic.

Black Holes vydávají singl

redakce 18.01.2022

Od Black Holes pak stále nečekejte žádné veselé texty, i když sdělení není tak temné, jak by se podle názvu Dispossessed mohlo zdát.

Češi remixují Trad.Attack!

redakce 18.01.2022

Z Česka se Trad.Attack rozhodli oslovit s nabídkou spolupráce hned tři jména napříč elektronickou scénou. Bratři, DJ Kewu a další.

Hackedepicciotto vystoupí v Kaštanu

redakce 17.01.2022

Jen pár dní dělí od přesně dvouleté pauzy, po které se do Prahy vracejí umělečtí a životní partneři Alexander Hacke a Danielle de Picciotto.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace