Zprávy / Pozvánky

Tittingur a Tomáš Přištiak na MENU

Tittingur a Tomáš Přištiak na MENU

redakce | Zprávy / Pozvánky | 15.10.2018

První večer ze série speciální koncertních večerů MENU, které budou hostit bývalý barokní kostel sv. Jana Nepomuckého v srdci Hradce Králové představí v pátek 19. října od 21 hodin elektronicky-noisové Tittingur a hudebního experimentátora Tomáše Prištiaka.

Težkotonážní noisové techno duo Tittingur, které aktuálně sídlí a tvoří v Kodani, založili Dominik Suchý a Matěj Modravský před několika lety jako hlučný rockový projekt. Postupnou hudební evolucí se však jejich tvorba proměnila v intenzivní údernou elektroniku, jenž nemá pro své distorzní plochy, intenzivní gradace, špinavý zvuk, ale i ponurou lynchovskou atmosféru daleko k tvorbě slovutnějších jmen jakými jsou například Tim Hecker, The Body či Container. Jejich debutové album Lavina spatřilo světlo světa až loňském roce na slovenském labelu Exitab.


Slovenský hudebník, filmař a dokumentarista Tomáš Přištiak (mj. polovina projektu Tante Elze) vydal na počátku tohoto roku EP Mechanical Heart Valve, které vzniklo jako poděkování pro jistého pražského kardiologa. Naštěstí však nezůstalo jen u osobní emailové komunikace a nyní jeho pozoruhodný projekt vyšel jako digitální release. Všechny skladby jsou vystavěny výhradně ze zvukových samplů umělé srdeční chlopně Tomášova bratrance Daniela Gulase.

Info

MENU: Tittingur (sk) + Tomáš Přištiak (sk)
19. 10. 2018 21:00
Městská hudební síň, Hradec Králové
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články