Zprávy / Nové desky

Tom John Hall: Britský outsider pop se hlásí o slovo

Tom John Hall: Britský outsider pop se hlásí o slovo

redakce | Zprávy / Nové desky | 16.05.2020

Nový úkaz na britské hudební scéně? Zdá se že ano. Zástupce outsider popu, Tom John Hall, vydává nový singl s názvem Who’s Watching You z připravované desky My Big Album. Skladba představuje nepředvídatelný popový lament o vnitřním morálním chaosu „progresivního levičáckého mileniála”: „Píseň je napsána z pohledu imaginární autority, která představuje opačný názor a zvyšuje hlas při blahosklonné tirádě vůči mému pohledu, kdy v podstatě hryžu ruku, která mě živí," vysvětluje Hall.


Tom John Hall se inspiruje vypravěčstvím Randyho Newmana, stejně jako kapelami Devo, Talking Heads nebo LCD Soundsystem. Chystaná nahrávka My Big Album se dá vykreslit jako moderní pop, který nachází velké myšlenky v nepatrnosti každodenní existence. Hall se navíc nebere příliš vážně, ať už je námět sebevážnější. Pracuje s absurditou i seriózností západního světa.

Hall na desce pracuje už čtyři léta. "Asfaltoví" fanoušci mohou jásat nad chystanou speciální edicí dvouvinylu, který vyjde během letošního roku.

Info

Tom John Hall
web umělce

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vychází debut noiserockových Sinks

redakce 13.05.2021

Trojice autentickým způsobem klopýtá a překračuje překážky, které skýtá zlomyslná každodennost jednoho z nejživějších českých měst.

The Ills zrekonstruovali svoj prvy album aj s nikdy nevydanou skladbou

redakce 13.05.2021

Myšlienka na možné prepracovanie materiálu z debutu prišla práve po oslavách 10. narodenín, kde kapela v pôvodnom zložení hrala niekoľko starých skladieb.

Floex vydává herní soundtrack - Papetura

redakce 12.05.2021

Hudba na Papetura Soundtrack odráží křehkost papíru, strach ze samoty a destrukce i naději a přátelství.

František Skála & Provodovjané

redakce 11.05.2021

„Na nenáviděné dechovce, kterou nás – máničky – krmili komunisti, není ve skutečnosti nic špatného, říká František Skála.

Nová deska Ruinu

redakce 11.05.2021

Pražské trio Ruinu vydává po čtrnácti letech a třinácti živých nahrávkách první studiové album Left Behind.

Gurun Gurun vydali benefiční album

redakce 10.05.2021

Čtveřice Gurun Gurun doposud vydala dvě alba na japonsko-britském labelu Home Normal, absolvovala japonské turné a hrála například i v londýnském Café Oto.

Malé lesní ukolébavky Tomáše Háčka

redakce 09.05.2021

Ambientní struktury plné pestrých atmosférických nálad, melodických střípků a hudebních nápadů, které bez přestání tepou na bránu vaší fantazie.

Marián Slávka vydáva odtlačok svojej duše s číslom dva

redakce 09.05.2021

Líniu intímnej klavírnej tvorby kombinovanej s elektronikou rozvíja Marián Slávka v ôsmich nových skladbách na albume Vláska 2.

Ticho před pandemickou bouří podle Plusminusnula

redakce 07.05.2021

Čtveřice Plusminusnula přichází po čtyřech letech s novým albem. Jmenuje se Nový zprávy žádný a zachycuje atmosféru společnosti konce desátých let.

Banausoi vydávají debutové album Imagines

redakce 06.05.2021

Kolekce zvukových příběhů je utkána tkanivem radikální improvizace a mytologie antického Řecka.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace