Zprávy / Nové desky

Tomahawk s novou deskou po sedmi letech

Tomahawk s novou deskou po sedmi letech

redakce | Zprávy / Nové desky | 21.01.2021

Tomahawk se vrací s novým materiálem po dlouhých sedmi letech a dvacet let od vydání prvního alba. Pátá dlouhohrající řadovka Tonic Immobility vyjde u labelu Ipecac, a to 26. března. Už debut vydaný v roce 2001 sklidil velký ohlas u fanoušků i kritiků. Následovala nejrůznější turné a objíždění festivalů, poté se v roce 2014 vrátili jednotliví členové do svých domovských formací.

Členy superkapely jsou kytarista Duane Denison (The Jesus Lizard), zpěvák Mike Patton (Faith No More, Mr. Bungle, Fantômas), bubeník John Stanier (Helmet, Battles) a basák Trevor Dunn (Mr. Bungle, Fantômas). O albu Denison uvádí: „Tonic Immobility je souhrn všeho, co jsme zatím udělali. Jsou tam reference k dřívějším věcem, i odkazy k novému směřování kapely. Najdete tam pomalejší, atmosférické okamžiky i disonanci a napětí. Vždycky jsme měli i lehký nádech bossa novy nebo kytar ovlivněných flamencem. Všechny tyto elementy se na nahrávce objevují.“

starší rozhovor s Duanem Denisonem si můžete přečíst zde

Info

Tomahawk - Tonic Immobility (Ipecac Recordings, 2021)
fb kapely

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vychází debut noiserockových Sinks

redakce 13.05.2021

Trojice autentickým způsobem klopýtá a překračuje překážky, které skýtá zlomyslná každodennost jednoho z nejživějších českých měst.

The Ills zrekonstruovali svoj prvy album aj s nikdy nevydanou skladbou

redakce 13.05.2021

Myšlienka na možné prepracovanie materiálu z debutu prišla práve po oslavách 10. narodenín, kde kapela v pôvodnom zložení hrala niekoľko starých skladieb.

Floex vydává herní soundtrack - Papetura

redakce 12.05.2021

Hudba na Papetura Soundtrack odráží křehkost papíru, strach ze samoty a destrukce i naději a přátelství.

František Skála & Provodovjané

redakce 11.05.2021

„Na nenáviděné dechovce, kterou nás – máničky – krmili komunisti, není ve skutečnosti nic špatného, říká František Skála.

Nová deska Ruinu

redakce 11.05.2021

Pražské trio Ruinu vydává po čtrnácti letech a třinácti živých nahrávkách první studiové album Left Behind.

Gurun Gurun vydali benefiční album

redakce 10.05.2021

Čtveřice Gurun Gurun doposud vydala dvě alba na japonsko-britském labelu Home Normal, absolvovala japonské turné a hrála například i v londýnském Café Oto.

Malé lesní ukolébavky Tomáše Háčka

redakce 09.05.2021

Ambientní struktury plné pestrých atmosférických nálad, melodických střípků a hudebních nápadů, které bez přestání tepou na bránu vaší fantazie.

Marián Slávka vydáva odtlačok svojej duše s číslom dva

redakce 09.05.2021

Líniu intímnej klavírnej tvorby kombinovanej s elektronikou rozvíja Marián Slávka v ôsmich nových skladbách na albume Vláska 2.

Ticho před pandemickou bouří podle Plusminusnula

redakce 07.05.2021

Čtveřice Plusminusnula přichází po čtyřech letech s novým albem. Jmenuje se Nový zprávy žádný a zachycuje atmosféru společnosti konce desátých let.

Banausoi vydávají debutové album Imagines

redakce 06.05.2021

Kolekce zvukových příběhů je utkána tkanivem radikální improvizace a mytologie antického Řecka.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace