Zprávy / Nové desky

Tomáš Knoflíček (Gurun Gurun) vydává sólový debut

Tomáš Knoflíček (Gurun Gurun) vydává sólový debut

redakce | Zprávy / Nové desky | 14.03.2021

Debutové album Tomáše Knoflíčka Vaguely Delimited Targets bylo nahrané během jarního lockdownu a představuje kombinaci glitche a ambientních struktur. Výchozí zvukový materiál tvoří akustické nástroje, z nichž asi nejdůležitější místo zaujímá psaltérium - jeden z nejrozšířenějších evropských hudebních nástrojů středověku. Nástroje doplňuje řada field recordings, jejichž geografický poloměr se během desky postupně zmenšuje, stejně jako se zužoval akční rádius hudebníka během jeho nahrávání. Vaguely Delimited Targets je svědectvím ztráty koncentrace, kterou současné bezčasí přineslo.

Tomáš Knoflíček je hudebník a kurátor působící v České republice. Jeho aktivity se zatím týkaly především kvarteta Gurun Gurun, ve kterém spolupracoval s řadou převážně japonských hudebníků (např. Haco, Asuna, Aus, Cuushe, Moskitoo). Je spoluorganizátorem projektu Kukačka, zaměřeného na umění ve veřejném prostoru, a je také kurátorem galerií Lauby a Dukla v Ostravě. Jako kurátor nebo spolutvůrce se podílel na řadě projektů zvukového umění a spolupracoval s mnoha umělci, pro které je zvuk důležitým prostředkem tvorby (např. Christoph Zwiener, Julia Gryboś, Barbora Zentková, Matěj Frank, Jan Krtička, Pavel Sterec, Lišaj). Knoflíček je také autorem několika hudebních klipů a VJ projekcí pro Gurun Gurun, Wabi Experience a Haco.

Info

Tomáše Knoflíček
Bancamp umělce

ilustrace © archiv vydavatelství

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Zapomělsem vydává desku Měsíc ve váze

redakce 11.04.2021

Ačkoliv album vznikalo v období koronavirové krize, v kombinaci se stupňující se krizí environmentální, skladby se zdržují komentáře současného dění.

Mlsné medvědí příběhy podle Prokopa Holoubka

redakce 10.04.2021

Hudba obsahuje jak programované elektronické nástroje, tak akustické nástroje hrané naživo i reálné ruchy, slyšíme tam disco i tklivé melodie s klarinetem.

Ďábel a Moonspotter nosí techwear

redakce 08.04.2021

Hlavní postava je člověk pozorující, jak svět kolem něj hoří a on se svobodně rozhodne toho neúčastnit. Žánrově se deska pohybuje mezi trip hopem a dark popem.

Himalayan Dalai Lama hlásí návrat

redakce 05.04.2021

Domácí dvojice Himalayan Dalai Lama se po delší koncertní pauze vrací s třetí deskou. Atmosférické album Isolated Bonds je z velké části inspirované Japonskem.

Projekt Carya vydal debut

redakce 03.04.2021

Deska se volně inspiruje v elektronice, trip hopu a v některých polohách nezapře ani vlivy kytarové alternativy.

Kittchen oznamují Puls

redakce 02.04.2021

Maskovaný kuchař znovu zasahuje. Na den přesně deset let od debutu Menu vydávají Kittchen čtvrté řadové album nazvané Puls.

Nové EP od Stroon

redakce 01.04.2021

Dielo je divadelnym zobrazením vojny skrz skúsenosti a rozprávanie troch žien, ktoré na pozadí sugestívnej scény zasvätia diváka do vlastného prežívania vojnového konfliktu.

Trans Europe Postal Express Olivera Torra

redakce 31.03.2021

Torr vysamploval sesbírané nahrávky, některé zprocesoval k nerozeznání, jiné využil jako základní kámen k nové kompozici.

Vyšlo společné LP Gride a Skiplife

redakce 31.03.2021

Dvakrát po svém. Na společném LP se potkávají legendární prachatický skřípot Gride a Skiplife. LP vychází právě v těchto dnech.

QOW na Genot Centre

redakce 28.03.2021

Úsporně dávkovaný futuristický sound design a útržky současného egyptského rapu účinně rozčesávají nadčasový hypnotický opar.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace