Akce

Tonstartssbandht odstartují koncerty na dvorku MeetFactory

Tonstartssbandht (us)
26. 06. 2022 20:00
MeetFactory, Praha

Tonstartssbandht v neděli 26. června odstartují ve smíchovské továrně letošní sérii venkovních koncertů na dvorku. Na ně pak v červenci naváže belgická space rocková formace SHHT, v srpnu pak třeba australská post-punková kapela Pinch Points.

Bez ohledu na to, kolik desetiletí uplynulo od doby největšího rozkvětu jamujících kapel v 60. letech, nepřestává jejich kouzlo fascinovat nastupující generace. Ty nejzářivější jamové kapely vždy mísily ingredience amerického písničkářství a psychedelie s důrazem na spontánní inspiraci plynoucí z improvizace. Za všechny zmiňme třeba The Dead, jejichž experimenty dodnes vynikají v panteonu klasické rockové hudby a kteří jsou inspirací nejedné soudobé kapele, včetně Andyho a Edwina Whiteových z Tonstartssbandht (Tone-starts-band-hut).

Zatímco většina jejich alb vznikala spontánně a pozvolna i několik let, poslední desku Petunia napsali a nahráli v rychlém časovém sledu během pandemického roku 2020 ve svém domovském Orlandu. Andy a Edwin na ní splétají bezstarostnost scény okolo Laurel Canyonu s netečnými rytmy; podobně jako gyroskop vytváří neustálým pohybem iluzi nehybnosti. Ta dodává albu pocit intimity a introspekce, což umocňuje důraz kladený na omamné vokály, hypnotické psychedelické riffy a vrstevnaté ambientní plochy.

Info

Tonstartssbandht (us)
26. 6. 2022 20:00
MeetFactory, Praha
Fb událost

foto © se svolením MeetFactory

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nenalezeny žádné záznamy.

Půlnoc umění, nová výstava Kunsthalle Praha

redakce 26.06.2022

Letní výstava představí soukromou sbírku a aktivity Karla Babíčka – významného kulturního hybatele a zakladatele legendární pražské galerie Behémót v 90. letech.

V Underdogs' neofolkový Of the Wand And the Moon

redakce 22.06.2022

Kim Larsen již tuto sobotu představí nové album, na které milovníci neofolku čekali dlouhých deset let od poslední, fenomenální desky The Lone Descent.

Fobia Kid křtí ve čtvrtek na Altenburgu

redakce 21.06.2022

Po roční pauze od hudby i sociálních sítí se slovenský rapper vrací objevovat zákoutí digitálních glitchů a hyperaktivních beatů.

Horrorcore Ice Nine Kills i melancholický synthpop Nation of Language v Praze

redakce 21.06.2022

Ice Nine Kills, to jsou chytlavé riffy, monstrózní produkce i vyklenuté melodie – a hlavně estetika osmdesátkových hororů.

Ólafur Arnalds v Karlíně

redakce 19.06.2022

Royal Albert Hall? Opera v Sydney? Není problém. Tam se ale jeho podmanivá, leč velice jemná a intimní hudba perfektně hodí.

Otvíračka Čítárny Unijazz

redakce 17.06.2022

V sobotu se může celá pražská komunita těšit na velké otevření, která jako již mnoho let garantuje kvalitní hudební a literární program.

Východ slunce v ostravské galerii Plato

redakce 16.06.2022

Koncert při východu slunce se uskuteční ve spolupráci s kolektivem Gin&Platonic a nabídne živé sety Antoniny Nowacke a postambientního dua Misty Picture.

Ivo Pospíšil: Příliš pozdě zemřít mladý - kniha i film

redakce 16.06.2022

Memoárová kniha Iva Pospíšila se krátce po svém prvním vydání v roce 2015 stala kulturní a následně i kultovní událostí.

Kasárna Karlín slaví pět let

redakce 14.06.2022

Stovky promítání, koncertů, debat, prohlídek i rodinných aktivit přitáhly za pět let na statisíce návštěvníků.

Jediný letní koncert Plísňáků v Praze aneb Please the Trees a Maryland v Přístavu

redakce 14.06.2022

Přístav 18600 zahájil sezonu už před pár týdny, svůj letní koncert tam odehrají i Please the Trees.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace