Zprávy / Festivalové

Top RoofTop fest, Flamengo Madhouse Express

Top RoofTop fest, Flamengo Madhouse Express

redakce | Zprávy / Festivalové | 09.06.2023

24. června rozezní karlovarské náměstí Dr. Milady Horákové osmý ročník festivalu Top RoofTop. Akce v centru Karlových Varů láká na Flamengo Reunion Session, Madhouse Express či německé power trio Filistine. Sobotní odpoledne přinese také přednášky o historii Flamenga či dějinách lokality náměstí, na spontánnější návštěvníky bude čekat benefiční tetovací salon.

Do Beatové síně slávy čerstvě vstoupivší ikona Flamengo Reunion Session zahraje písně z alba Kuře v hodinkách, pražské Madhouse Express coby jedny z představitelů současné renesance rockové psychedelie doprovodí retro vizualizace liquid light show tvůrčí skupiny Weird Visuals. Vystoupí také objev bavorské klubové scény Filistine mísící rock s indie, jazzem a funkem či plzeňští Her Nature snoubící harmonické pasáže tvrdých progresivních skladeb s něžným ženským vokálem. S rockovým repertoárem vystoupí i domácí Big Band Šmeralka pod taktovkou jazzového saxofonisty Milana Krajíce. Soubor tvořený žáky a pedagogy karlovarské ZUŠ Šmeralova představí big bandové aranže významných songů světové rockové scény od Ozzy Osbourna až po Queen.

„Nově přidáváme také přednáškovou část programu. Mezi koncerty na hlavní scéně se v prostorách Kanceláře architektury města mohou návštěvníci dozvědět něco z historie. Minulost hlavní hvězdy kapely Flamengo přijede shrnout spoluzakladatel muzea populární hudby Popmuseum a hudební publicista Radek Diestler. O pořádání bezmála prvních českých skateboardingových závodů na karlovarském náměstí povypráví starosta Božího daru a ex-senátor Ing. Jan Horník,” říká dramaturg festivalu Ricardo Delfino. „Každoročně poskytujeme prostor také dobročinným iniciativám. Letos to budou opět Suicide Angels s benefičním tetovacím salonem, kde mohou navštěvníci zkrášlením své kůže přispět na malou Andulku, holčičku s parezou brachialního plexu.”


Akce je zdarma, návštěvníci mohou festival podpořit na HitHitu a získat odměny v podobě kapelami podepsaných fyzických nosičů a dalšího merche, a dalších předmětů.

Info

Top RoofTop fest
24. 6. 2023 14:00
Náměstí Doktorky Milady Horákové 2039, Karlovy Vary
Fb událost

foto © Anna Baštýřová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Brněnský festival Batch s kompletním programem

redakce 03.10.2023

Díky programové pestrosti jednotlivých klubů budou moci návštěvníci objevovat pro ně neznámé klubové prostory, ale i hudební žánry.

Bring Me the Horizon na dalším Rock for People

redakce 01.10.2023

Nespoutaná energie, rebelství i kontroverze - to jsou Bring Me the Horizon.

Unsound 2023: poslední vlna jmen + denní program

redakce 28.09.2023

Unsound se nezadržitelně blíží, a proto nastal čas na zveřejnění kompletního lineupu a všech jmen.

Mezinárodní komiksový festival KOMA, Deadline

redakce 27.09.2023

Milovníkům komiksu a ilustrace představí to nejlepší, co nejen český komiks v současné době nabízí. Letošním tématem festivalu je Deadline.

JazzFestBrno láká na Pivce, Bártu i Jaga Jazzist

redakce 24.09.2023

V rámci off-programové série Tension pak přivítá festival v brněnské premiéře norskou kapelu Jaga Jazzist.

Lunchmeat Festival začíná

redakce 22.09.2023

V pondělí začíná program festivalu v CAMPu, kde se představí díla připravená speciálně pro místní obří plátno o rozměrech 20 x 4 metry.

Knižní veletrh LITR ve znamení fauny a flóry

redakce 20.09.2023

Víkend plný tvůrčích workshopů, výstav, autorských čtení a hudebního programu bude probíhat především v šapitó před pavilonem a ve sbírkových sklenících Flory.

Le Guess Who? 2023 oznamuje kompletní line-up

redakce 19.09.2023

Je libo legendární ESG z jižního Bronxu, která zde předvede svůj vůbec poslední evropský koncert, Alana Sparhawka z Low nebo společné představení Catariny Barbieri a Space Afrika?

Dream Or Die, festival psychedelického snění

redakce 19.09.2023

Nabitý hudební program láká také na výstavu obrazů, poezii, přednášení a další aktivity.

Mladí ladí jazz-fest zatnul do živého

redakce 18.09.2023

K hvězdným jménům světové jazzové a experimentální scény přibyli francouzsko-alžírští Acid Arab kombinující elektronickou hudbu s tradiční arabskou kulturou.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace