Zprávy / Nové desky

Toyota Vangelis vydává nové EP Moc

Toyota Vangelis vydává nové EP Moc

redakce | Zprávy / Nové desky | 07.12.2020

Hudebník a vynálezce analogových a modulárních syntezátorů Toyota Vangelis (Václav Peloušek) vydává ve spolupráci s hudebnicí a zpěvačkou Never Sol (Sára Vondrášková) singl a mini EP Moc, které reflektuje naši uspěchanou dobu, vyčerpání z přepracování a v důsledku i neschopnost reflektovat důležitá společenská a environmentální témata. 

Titulní singl Moc je duetem civilního dialogu naší doby. Odehrává se v napjaté vztahové dynamice, která je metaforou pro napětí ve společnosti a neschopností komunikovat spolu navzájem. Do středu pozornosti se v refrénu dostává přepracovanost jako prvotní strůjce onoho napětí. Mezihrou Sám Toyota Vangelis přiznává, že se cítí sám a že na vině taky mohou být mobilní přístroje, které vysávají naši pozornost. Roztažené ujištění od Never Sol, že je potřeba vydržet alespoň do jara nezní moc přesvědčivě a tak přichází zapřené smíření s tím, že jsme stejně bezmocní. Skladba Leon (meta) je remakem singlu Leon, který letos na podzim vydala Never Sol. Nad jejím zasněným zvukem syntezátorů se vznáší civilní a unavený hlas Toyoty Vangelis, který v lockdownu poslouchá Leon - píseň o svobodě a osobním ujištění. Možná na chvíli podlehne pocitu, že lze dosáhnout svobody pomocí toho co vidí na displeji, ale v zápětí se ocitá zase sám u sebe v pokoji ve své podzimní realitě přehlcen informacemi. Instrumentace pochází ze studia Never Sol a až v závěrečné katarzi přidává Toyota Vangelis zkreslenou kytaru a frenetické solo na neurčitý simulovaný akustický nástroj. 


K titulnímu singlu vznikl také videoklip, jehož autorem je experimentální filmař Franz Milec. Pracoval v něm s technologií rozpoznávání obličejů na mobilním telefonu a morfující koláží ze stock-footage záběrů nalezených na internetu. Klip pak působí jako percepce lockdownu optikou našich mobilních přístrojů, které v reálném čase analyzují naše emoce.

Info

Toyota Vangelis
Fb interpreta

foto © Eliška Jahelková

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

The Ills zrekonstruovali svoj prvy album aj s nikdy nevydanou skladbou

redakce 13.05.2021

Myšlienka na možné prepracovanie materiálu z debutu prišla práve po oslavách 10. narodenín, kde kapela v pôvodnom zložení hrala niekoľko starých skladieb.

Floex vydává herní soundtrack - Papetura

redakce 12.05.2021

Hudba na Papetura Soundtrack odráží křehkost papíru, strach ze samoty a destrukce i naději a přátelství.

František Skála & Provodovjané

redakce 11.05.2021

„Na nenáviděné dechovce, kterou nás – máničky – krmili komunisti, není ve skutečnosti nic špatného, říká František Skála.

Nová deska Ruinu

redakce 11.05.2021

Pražské trio Ruinu vydává po čtrnácti letech a třinácti živých nahrávkách první studiové album Left Behind.

Gurun Gurun vydali benefiční album

redakce 10.05.2021

Čtveřice Gurun Gurun doposud vydala dvě alba na japonsko-britském labelu Home Normal, absolvovala japonské turné a hrála například i v londýnském Café Oto.

Malé lesní ukolébavky Tomáše Háčka

redakce 09.05.2021

Ambientní struktury plné pestrých atmosférických nálad, melodických střípků a hudebních nápadů, které bez přestání tepou na bránu vaší fantazie.

Marián Slávka vydáva odtlačok svojej duše s číslom dva

redakce 09.05.2021

Líniu intímnej klavírnej tvorby kombinovanej s elektronikou rozvíja Marián Slávka v ôsmich nových skladbách na albume Vláska 2.

Ticho před pandemickou bouří podle Plusminusnula

redakce 07.05.2021

Čtveřice Plusminusnula přichází po čtyřech letech s novým albem. Jmenuje se Nový zprávy žádný a zachycuje atmosféru společnosti konce desátých let.

Banausoi vydávají debutové album Imagines

redakce 06.05.2021

Kolekce zvukových příběhů je utkána tkanivem radikální improvizace a mytologie antického Řecka.

I Am Planet vydává Záznamy ticha

redakce 04.05.2021

Jak naznačuje název alba, na nahrávce se ve větší míře využívá ticho jako plnohodnotná součást kompozice.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace