Články / Seriály

Track týdne: Full of Hell & Health - Full of Health

Track týdne: Full of Hell & Health - Full of Health

Lucia Banáková | Články / Seriály | 23.07.2020

Internet je zaplavený mémami viac ako minulé roky. A právom, rok 2020 je surreálny ako Lynchove filmy, slovo pandémia máme naservírované z každej strany a život sa presunul do online priestoru. Svet by potreboval trochu viac zdravia, a tak grindcorová stálica Full of Hell spojila sily s kolegami z Health a prináša nám ho celú hromadu.

Singel Full of Health uviedla kalifornská trojica Health stroho, avšak výstižne: “Covid-19 zlý, hudba dobrá.” Song má silný industriálny nádych a jasne sa v ňom striedajú dynamické pasáže od chlapcov z Full of Hell s tými pokojnejšími, ktoré sprevádzajú modulované vokály typické pre Health. Temnota a chlad tohto počinu je zvýraznená v animovanom klipe od Zeva Deansa (Lamb of God, Ghost, Chelsea Wolfe).

Full of Hell sa mali zhostiť rezidencie festivalu Roadburn, na ktorom mali účinkovať aj Health. Obe kapely sú známe svojou chuťou spolupracovať, a je otázne, či kolaborácia bola vopred dohodnutá, Roadburn je pre neobvyklé spojenia živnou pôdou. Z ohraničených celkov sa však zdá, že táto dvojminútová nálož vznikla spontánne v online priestore, ktorý vírus vytvoril. Nech už to bolo akokoľvek, stále je to slabá náplasť na presunutý festival. A tak podobne ako ďalší zástup fanúšikov tajne dúfam, že sa okrem vtipného názvu a mému dočkáme aj albumu.

Info

Full of Hell (us)
web skupiny

Health (us)
web skupiny

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Radio FMz: Lorde, Yves Tumor, Mark Lanegan a další atrakce

Kateřina Cumin, Aneta Martínková, Michal Pařízek, Maria Pyatkina, su, Julie Ježková 16.06.2021

Můžeme se dohadovat, jestli bude nová deska Lorde a Marka Lanegana dobrá nebo ještě lepší, ale průšvih to nebude. A je to ho více, přijela k nám pouť.

Vstupní prohlídka: Evolet

redakce 14.06.2021

Nejen na to, co by měla obsahovat každá dobrá backstage a jak se chodí s plným břichem, se ptáme ve vstupní prohlídce brněnské skupiny.

Katetr: Sbohem aneb mozková mrtvice

Jarmo Diehl 13.06.2021

Aneta Langerová, Hellwana s Arletou i Ca$hanova Bulhar. Nebo je to Rumun? Mongol?

Kino FMz: Filmové bahno (ne)má dno

Viktor Palák, Jakub Kurnas, Jakub Blaho, Jiří Přivřel 11.06.2021

Na které filmy se těší naše filmová redakce a které doporučuje ke zhlédnutí?

Radio FMz: Život je pártoška

Kateřina Cumin, Aneta Martínková, Michal Pařízek, Maria Pyatkina, su 09.06.2021

Naštvané lvice Hellwana s Arletou, závratě z Blízkého východu, tanečky King Princess, Jessie Ware nebo popíček z rapového undergroundu.

Pod pultem Kabinetu #8

Sabina Coufalová 08.06.2021

Dá se vůbec spočítat, kolikrát člověk zažil partošku v Kabinetu? Za dobrou muzikou se tam chodilo vždycky, teď si ji odtud můžete i odnést.

Vstupní prohlídka: Obligatne

redakce 07.06.2021

... a pochopili svojmu humoru, objali sa, urobili spoločne chichi haha a to šťastne až do smrti... Slovenští Obligatne vtipně i hravě.

Katetr: Vyzootá hlava, mrtvej teplouš a žádná bandana

Jarmo Diehl 06.06.2021

Pánem tohoto týdne je nepochybně Robin Zoot, který dal průchod svým honibrckým fantaziím. Ale máme tu i brněnskou alternativu, jihlavský bandana gang nebo povídky ze skříně.

Radio FMZ: Tajemství všehomíra a letní brouci

su, Kateřina Cumin, Aneta Martínková, Michal Pařízek, Maria Pyatkina 02.06.2021

Dnešní redakční menu nabízí polský jazz, psychedelický pop, houseového pionýra s psychrockovou kapelou, cover Björk i hubaté holky jako dezert.

Vstupní prohlídka: CRoSz

redakce 31.05.2021

CRoSz věnuje hudbě na pomezí ambientu, experimentální IDM, ale i tanečnější elektroniky na dvě dekády, pár zvědavých otázek pro eklektického producenta je na místě.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace