Články / Seriály

Track týdne: Gary, Indiana – Nike of Samothrace

Track týdne: Gary, Indiana – Nike of Samothrace

Richard Michalik | Články / Seriály | 03.12.2020

Scott Fair, Valentine Caulfield a Liam Stewart je trojica hudobníkov, ktorí sa našli vo vnútri manchesterskej DIY scény a onedlho začali vystupovať pod pseudonymom Gary, Indiana. Po dvoch úvodných singloch Pashto a Berlin, kde načrtli svoj zvuk a dynamický prejav, prichádzajú s tretím, s ktorým sa zároveň podpisujú pod vydavateľstvo Fire Talk a podčiarkujú svoju rozmanitosť, jasnú už v začiatkoch ich tvorby.

Nike of Samothrace predstavuje Gary, Indiana v trochu inom svetle ako ich predchádzajúce skladby, elektronika sa nevytráca, ale dostáva menej priestoru, a svojim drsným, rozbitým prejavom pripomína atmosféru no wave skupín. Čo ale všetky piesne spája, je surová produkcia, v Nike of Samothrace citeľná v každom údere bicích a v každom slove Valentine Caulfield, ktorá v rodnej francúzštine recituje ponad rozprestierajúcu sa hutnú basovú líniu a noiseové plochy rozbíjané razantnými perkusiami Liama Stewarta.

Gary, Indiana s piesňou Nike of Samothrace ideálne zapadá medzi súčasný prúd New Weird Britain. Spojenie noiseu, industrialu a elegantnej francúzštiny s pridanou trashovou estetikou a námetom v jednom z najznámejších antických sochárskych diel Niké Samothráckej dáva Gary, Indiana svojskú dynamiku a v záplave množstva nových experimentálnych skupín prichádzajúcich z Anglicka dokáže zarezonovať a nájsť si pozornosť.

Info

Gary, Indiana (uk)
Bandcamp

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Radio FMz: Terapie k tiskovkám

Aneta Martínková, Maria Pyatkina, Michal Pařízek, Kateřina Cumin, su 03.03.2021

Nová webová rubrika přináší každý týden nové tracky, které by vám neměly uniknout. Aneb posloucháme v kanclu dnem i nocí právě tohle.

Singls: Glaare - Young Hell

Jiří Vladimír Matýsek 02.03.2021

Američané Glaare se po třech letech vrací s novým albem. Jak ukazuje první singl Young Hell, zasněnost debutu se mění v krvavou noční můru.

Vstupní prohlídka: Minoq

redakce 01.03.2021

Loni v létě jsme narazili na osobitý cover skladby Piggy od Nine Inch Nails. Nahlédnout značku Minoq, za níž stojí slovenský producent Miňo Holík, nebylo jednoduché.

Katetr: Lockdown dance, česká pošta a dospělí kluci

Jarmo Diehl 28.02.2021

Pandemické tanečky mají různé podoby, ale téměř ze všech čiší optimismus. Skořápky na řece i hustý slova pro řídké publikum.

Pod pultem Kabinetu #6

redakce 26.02.2021

Zpěváka a kytaristu Vellocet Roll jsme posledně viděli s velkými kufry plnými vinylů. Které by vybral v Kabinet Records?

Vstupní prohlídka: Dominik Suchý

redakce 23.02.2021

„Snažím sa robiť hudbu, ktorá znie, ako keď vidíš Rothkove obrazy, čítaš Kunderu, pozeráš Interstellar, počúvaš Pärta...“ Poznejte Dominika Suchého z Tittingur a Weltschmerzen.

Katetr: Pozitivní energie, preejakulační syndrom, smíření

Jarmo Diehl 21.02.2021

Kanye West a Kim Kardashian jsou rozvedení, Hugo Toxxx masturbuje, nic co by vybočovalo z mezí tohoto světa.

Co právě v elektru kutěj: "Jsem v píči. Prší a venku se setmělo..."

Richard Kutěj 19.02.2021

Únorový díl novinek na elektronické experimentální scéně není veselý, zato je pestrý.

Tak daleko, tak blízko: Inau

redakce 16.02.2021

Můžete ho pamatovat z neklidné noiserockové dvojice Kontroll, ale možná jste registrovali až jeho osobitý rap coby Inaua.

Vstupní prohlídka: Nina Berglová

redakce 15.02.2021

Čerstvá tvář u Slnko records Nina Berglová se pohybuje mezi jazzem, klasickou hudbou, elektronikou i popem. Kdo ji v její tvorbě inspiroval?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace