Články / Seriály

Track týdne: John Cale – Lazy Day

Track týdne: John Cale – Lazy Day

Michal Pařízek | Články / Seriály | 08.10.2020

“Shoemaker making shoes without leather/ With four elements all together. Fire, water, earth and air/ And every customer takes two pairs.”

Slunce vysoko nad obzorem, figurky kovbojů, robotů a žab, zářivě duhové kuličky a pouštní květena. Vítejte v bezčasí, kde je teplo, světlo a sucho, kde zní konejšivé drony a melancholicky zkreslený vokál. Kde jsou i šediny růžové. John Cale a jeho Lazy Day, první nová skladba po dlouhých sedmi letech. Následuj Bambiho.

„We're Living in a Wasteland,“ nechal se 8. května slyšet John Cale, zakladatel The Velvet Underground, svéhlavý solitér a jedna ze zásadních osobností hudební scény posledního půlstoletí. Post na jeho sociálních sítích příliš optimismu nepřinášel, světélko naděje přišlo až na konci léta v rámci vokální spolupráce na skladbě Corner of My Sky, kterou na své povedené album Inner Song zařadila jeho krajanka Kelly Lee Owens. Rok 2020 měl přitom přinést dlouho očekávané nové album Johna Calea, na které jeho příznivci čekají už od roku 2012. „Byl jsem připraven konečně vydat nové album, všechno bylo připraveno a pak přišel ten zatracený rok 2020. Přitom jsem toho měl tolik na srdci,“ říká John Cale v tiskovce k novému singlu. Pointou je, že Lazy Day z nového alba ve skutečnosti není: „Kontext je všechno a rozsah postů na sociálních sítích ho neořeže. To, co chci říct, je až příliš spojeno s těmi skladbami, které musí ještě chvíli počkat. Ale pak mě napadlo, že mám pro tuto chvíli něco ideálního, píseň, kterou jsem nedávno dokončil.“ Lazy Day.

„Tohle teda zní divně,“ říká v kanclu Máša a má pravdu. Zní. Ale letošní rok není z těch nejběžnějších, co si budeme povídat. Mix Justin Raisen, master Heba Kadry, režie Abigail Portner. Lazy Day je jako soundtrack k doznívajícímu babímu létu ideální, včetně toho podivného vzkazu v textu. Kdo je tady obuvník? A k čemu sakra ten druhý pár?

P. S. Podle zpráv ze zaručených zdrojů by se na nové album Johna Calea nemělo čekat příliš dlouho. Ale pozor, tajné.

Info

John Cale (uk)
web, Facebook

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Ryby (Aliens Production, dISHARMONY): Tak to pusť...

redakce 25.01.2021

Rychle a stručně. Tak hodnotil dnešní host rubriky Tak to pusť současné tracky, od hvězd EBM přes drony, experimenty až po klubovou scénu.

Vstupní prohlídka: Toyota Vangelis

redakce 25.01.2021

Vynálezce v Bastl Instruments hledá ve vlastní tvorbě hledá rozhraní mezi člověkem a strojem pod notnou vrstvou autotunu.

Katetr: Nehas, co tě nežere aneb Milivoj Uzelac by měl radost

Jarmo Diehl 24.01.2021

Tento týden všechno od folku po rap. A samosebou se podíváme, co je nového u Milion+. Bude letos olympiáda?

Co právě v elektru kutěj: Lednové zvuky ze skrýší i hypnotické tance

Richard Kutěj 22.01.2021

Jedno obří sousto ještě z loňska a pak už do letošního roku v dalším rychlém přehledu aktuálních dějů v elektronické hudbě.

Vstupní prohlídka: Tante Elze

redakce 11.01.2021

Čerpá inspiraci jak v běžných věcech, tak v tvorbě Leoše Janáčka nebo v poselství Františka z Assisi. Jak Veronika žije a jak její tvorbu ovlivňuje mateřství?

Katetr: Drž, pse

Jarmo Diehl 10.01.2021

Plyšový maňásek Adolfeen, Smack, Kittchen, hodně lásky a psychedelie. Začátek roku není vůbec hluchý.

Katetr: Nemusíš klečet, když jsi sám

Jarmo Diehl 03.01.2021

Seriál Novinky na česko-slovenské scéně pokračuje, ovšem už pod jiným názvem a ještě v osobnější tónině. Milion+, Moonshye, Modré hory. Em i další abeceda.

10+1 = Michal Burget (Nekola)

redakce 27.12.2020

10+1 tentokrát neznačí jen výběr oblíbených písniček, ale rovnou jedenácti nejlepších desek letošního roku.

Tak daleko, tak blízko: Jan Fic

redakce 22.12.2020

Co nezjistíte z desky Jana Fice, dočtete se níže. Oblíbené pochutiny, nápoje, vycházkové trasy a místa, kam se chodí zašít.

Novinky na česko-slovenské scéně: Nie si hovado, nie si víla

Jarmo Diehl 20.12.2020

Hodně rapů, ale taky "darkpopová víla". Něha i hulení, flexení. A metal na kolejích.