Články / Seriály

Track týdne: LP - How Low Can You Go

Track týdne: LP - How Low Can You Go

Anna Valentová | Články / Seriály | 26.11.2020

Zpěvačka LP alias Laura Pergolizzi letos vydala druhý singl. Podobně jako na The One That You Love i na novince How Low Can You Go spolupracovala s producentem Mikem Del Riem a hudebníkem Natem Campanym. V písni se vrací k divokým nocím, které kdysi prožila v New Yorku a Los Angeles. Ústředním tématem textu je (milostný) vztah, jak jsme u LP zvyklí, a ani hudebně se umělkyně příliš nevzdaluje směru, kterým se ve své hudbě ubírá. Jednoduchá melodie a nekomplikované aranže, které dávají vyniknout vokálům.

Osvědčenou kombinaci LP ale tentokrát zabalila do nostalgického závoje. Vzpomínky jsou hořkosladké, bývalé lásky už dávno žijí jiné životy a zpěvačka se vrací na místo, kde už na ni možná nikdo nečeká. “Jak hluboko můžeš jít?” ptá se v refrénu, který je i na několikátý poslech mimořádně působivý. Hlas LP je tady měkký, hebký, a přesto tak zvláštně naléhavý, stejně jako vzpomínky, které dnes už nejsou ničím jiným než třpytivými záblesky jiného života.

Singl doprovází videoklipem, který je laděný do temných, rudomodrých barev, zpěvačka se v něm potkává se svou femme fatale, ke které se v písni obrací. Natáčení probíhalo v mexickém městě San José del Cabo, jehož prostředí LA věrně evokuje. Potemnělé uličky anonymního hotelu se v něm prolínají s ranní pláží, minulost ztrácející se v mlhách vzpomínek a rozbolavělá, poklidná přítomnost

“Pořád na tebe myslím, zatímco se dotýkám nebe, už je to dlouho,” vyznává se LP z pocitů, se kterými se může ztotožnit skoro každý. I to je možná jeden z důvodů, proč je tak snadné její nové písničce propadnout.

Info

LP (us)
web

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Pod pultem Kabinetu #5

Radek Pavlovič 27.01.2021

V posledním roce hledám způsoby, jak překonávat trudomyslnost, říká Radek Pavlovič (Decultivate, Rest in Haste), který se prohrabal vinylovým katalogem Kabinet Records.

Ryby (Aliens Production, dISHARMONY): Tak to pusť...

redakce 25.01.2021

Rychle a stručně. Tak hodnotil dnešní host rubriky Tak to pusť současné tracky, od hvězd EBM přes drony, experimenty až po klubovou scénu.

Vstupní prohlídka: Toyota Vangelis

redakce 25.01.2021

Vynálezce v Bastl Instruments hledá ve vlastní tvorbě hledá rozhraní mezi člověkem a strojem pod notnou vrstvou autotunu.

Katetr: Nehas, co tě nežere aneb Milivoj Uzelac by měl radost

Jarmo Diehl 24.01.2021

Tento týden všechno od folku po rap. A samosebou se podíváme, co je nového u Milion+. Bude letos olympiáda?

Co právě v elektru kutěj: Lednové zvuky ze skrýší i hypnotické tance

Richard Kutěj 22.01.2021

Jedno obří sousto ještě z loňska a pak už do letošního roku v dalším rychlém přehledu aktuálních dějů v elektronické hudbě.

Vstupní prohlídka: Tante Elze

redakce 11.01.2021

Čerpá inspiraci jak v běžných věcech, tak v tvorbě Leoše Janáčka nebo v poselství Františka z Assisi. Jak Veronika žije a jak její tvorbu ovlivňuje mateřství?

Katetr: Drž, pse

Jarmo Diehl 10.01.2021

Plyšový maňásek Adolfeen, Smack, Kittchen, hodně lásky a psychedelie. Začátek roku není vůbec hluchý.

Katetr: Nemusíš klečet, když jsi sám

Jarmo Diehl 03.01.2021

Seriál Novinky na česko-slovenské scéně pokračuje, ovšem už pod jiným názvem a ještě v osobnější tónině. Milion+, Moonshye, Modré hory. Em i další abeceda.

10+1 = Michal Burget (Nekola)

redakce 27.12.2020

10+1 tentokrát neznačí jen výběr oblíbených písniček, ale rovnou jedenácti nejlepších desek letošního roku.

Tak daleko, tak blízko: Jan Fic

redakce 22.12.2020

Co nezjistíte z desky Jana Fice, dočtete se níže. Oblíbené pochutiny, nápoje, vycházkové trasy a místa, kam se chodí zašít.