Články / Seriály

Track týdne: Of Feather and Bone – Entropic Self Immolation

Track týdne: Of Feather and Bone – Entropic Self Immolation

Dantez | Články / Seriály | 17.09.2020

Žluklé vody death metalu jsou dnes takřka nevyčerpatelné. Bandcamp, Soundcloud i kultovní databáze Metal Archives nabízejí stovky kapel podílejících se na zvuku hudebního záhrobí. S vysokým počtem ale klesá kvalita. Projekty často dojíždějí na nedostatek talentu, který maskují hutnou vrstvou reverbu nebo lo-fi produkcí. Obdobné výsledky komunita častuje úsměvným přízviskem caverncore.

Neméně častým vrubem na dekadentní kráse je tuctovost vycházející z přehnaného lpění na mustrech staré školy. I sveřepá oddanost metalu smrti může škodit. Přiznané kopírky klasik Death nebo Cannibal Corpse jsou všude a najít kapelu s rozpoznatelnými kořeny i špetkou invence je často komplikované.

Denverští Of Feather and Bone jsou v tomto ohledu zajímavým případem. Kapela v roce 2018 vydala druhou desku Bestial Hymns of Perversion pod americkými Profound Lore – labelem převážně známým nahrávkami, které se vymykají žánrovým standardům. Důkazem budiž Ion od kakofonních Portal či nedávný debut od Spirit Possession, kombinující blackmetalovou ortodoxii se speedmetalovou odlehčeností. Bestial Hymns of Perversion vyzní při srovnání se zmíněnými tradicionalisticky, zastřeným zvukem prosáknou vlivy Incantation nebo Morbid Angel. Krom vyšší dávky agrese deska autenticitou nehýří.

První singl z nadcházející Sulfuric Disintegration (rovněž Profound Lore) napovídá, že zajeté naruší, skladba Entropic Self Immolation se vyznačuje čistším zvukem. Stopy po oldschool metalových kultech lze stále snadno rozpoznat, do tradiční rovnice se ale vkládá warmetalová zběsilost. Zvukový nátlak nemá daleko k Dioctletian, zuřivá dikce pak připomene Black Witchery. Od jmenovaných však Of Feather and Bone odděluje death/doomová produkce. Entropic Self Immolation tak neznačí pouze kapelní pokrok, ale taky už tolikrát testovanou prozřetelnost labelu.

Info

Of Feather and Bone (us)
Bandcamp

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Track týdne: LP - How Low Can You Go

Anna Valentová 26.11.2020

Vzpomínky jsou hořkosladké, bývalé lásky už dávno žijí jiné životy a zpěvačka se vrací na místo, kde už na ni možná nikdo nečeká.

Tomáš Slunský (Gin&Platonic): Tak to pusť...

redakce 24.11.2020

Jak se hostu dnešního dílu rubriky Tak to pusť... líbila směs od současné elektroniky přes hiphop až po popové princezny?

Novinky na česko-slovenské scéně: My Name Is východní návyky

Jarmo Diehl 22.11.2020

Nové veselé písničky z lesa i přilehlého vesmíru. Mad Max, Anička, Slaměný Slovák a podvodní víly. Vanessa, Kujóni a další spárkatá.

Food Moon: Satyr

redakce 20.11.2020

Pan Mže, kytarista Povodí Ohře, sdílí oblíbené recepty ze svého vegetariánského bistra.

Track týdne: Liturgy - SIHEYMN's Lament

Filip Švantner 19.11.2020

Hunter Hunt-Hendrix naďalej pokračuje v zhudobňovaní svojej vízie transcendentálneho black metalu. Album Origin of the Alimonies už zajtra.

Anketa: Co s nimi aneb Situace pražských hudebních klubů

Jan Starý 17.11.2020

Zeptali jsme se zástupců patnácti pražských klubů, jak zvládají aktuální výpadky příjmů v souvislosti s pandemií.

Novinky na česko-slovenské scéně: Divoké mezinárodní partičky, demence a rappeři na římsách

Jarmo Diehl 15.11.2020

Mandrage, Toman, Timea, Brauncholda i Klára Nemravová. Průvodce podivuhodným obludáriem.

Vstupní prohlídka: Náv

redakce 14.11.2020

Jihočeské trio Náv se fanouškům představilo minulý rok s ceněnou debutovou deskou Smrtci. Druhé LP Arcizlo vydali na konci letošního října. Co na sebe prozradili ve vstupní?

Track týdne: Endless Digital Birthdays - Luigionair

Bára Jurašková 12.11.2020

Endless Digital Birthday alias šestnáctičlenný multimediální kolektiv z Londýna sám sebe popisuje jako „kolektiv kreativců a zvrhlíků řítících se k nesmrtelnosti“.

Track týdne: Sleaford Mods feat. Billy Nomates – Mork N Mindy

su 05.11.2020

Kapela, jejíž instrumentální základ je tak prostý, že snad ani nemůže překvapit, nebo?