Články / Seriály

Track týdne: Tame Impala - Is It True (Four Tet Remix)

Track týdne: Tame Impala - Is It True (Four Tet Remix)

Ondřej Rudel | Články / Seriály | 27.08.2020

Co se stane, když se spojí psychedelický pop Kevina Parkera a ambientní tóny Kierana Hebdena alias Four Tet? Vznikne něco nadpozemského, imaginární svět mimo naši galaxii, kde se dá dostat pouze na zasněných vibracích autonomního taxíku nebo ve čtvrté fázi nejhlubšího NREM spánku. Is It True, žádný sen, skladbu Tame Impala z letošního alba Slow Rush dovedl Four Tet svým remixem do zcela jiné dimenze.

Intro protáhlé na více než minutu a čekání na bicí a vokály, to vše ale vykoupeno prací se syntezátorem, který dodává experimentálnější feeling. Four Tet do remixu zakomponoval ambientní zvuky přírody, znějící jako cvrlikání ptáků za oknem chaloupky na Marsu, což je zajímavý prvek, který na původní skladbě nenajdeme. Ve srovnání s originálem je remix pomalejší, jde si vlastním tempem, a ani o něco delší stopáž nepůsobí utahaně. Dohromady vše funguje, jak má. A i když se na první poslech můžou zdát Parkerovy texty, naplněné romantickou ambivalencí v tváři tvář nejisté budoucnosti, vedené bubnovými smyčkami do éterického neznáma, při pozornějším poslechu jsou přesně tam, kde mají být.

Nostalgicky dojemnou atmosféru podtrhuje vizuální stránka v podobě videa s probleskujícími barvami ve stylu VHS, rozbíhajícími se do nekonečné paralely mezi současností a všudy přítomnou minulostí.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Novinky na česko-slovenské scéně: Generace zet, strážci i pokémoni

Jarmo Diehl 29.11.2020

Tenhle týden patří Milion +. „Yzomandias zas povstal“ zní sice legračně, ale když máte zlatou mordu, zuby si čistit nemusíte.

Track týdne: LP - How Low Can You Go

Anna Valentová 26.11.2020

Vzpomínky jsou hořkosladké, bývalé lásky už dávno žijí jiné životy a zpěvačka se vrací na místo, kde už na ni možná nikdo nečeká.

Tomáš Slunský (Gin&Platonic): Tak to pusť...

redakce 24.11.2020

Jak se hostu dnešního dílu rubriky Tak to pusť... líbila směs od současné elektroniky přes hiphop až po popové princezny?

Novinky na česko-slovenské scéně: My Name Is východní návyky

Jarmo Diehl 22.11.2020

Nové veselé písničky z lesa i přilehlého vesmíru. Mad Max, Anička, Slaměný Slovák a podvodní víly. Vanessa, Kujóni a další spárkatá.

Food Moon: Satyr

redakce 20.11.2020

Pan Mže, kytarista Povodí Ohře, sdílí oblíbené recepty ze svého vegetariánského bistra.

Track týdne: Liturgy - SIHEYMN's Lament

Filip Švantner 19.11.2020

Hunter Hunt-Hendrix naďalej pokračuje v zhudobňovaní svojej vízie transcendentálneho black metalu. Album Origin of the Alimonies už zajtra.

Anketa: Co s nimi aneb Situace pražských hudebních klubů

Jan Starý 17.11.2020

Zeptali jsme se zástupců patnácti pražských klubů, jak zvládají aktuální výpadky příjmů v souvislosti s pandemií.

Novinky na česko-slovenské scéně: Divoké mezinárodní partičky, demence a rappeři na římsách

Jarmo Diehl 15.11.2020

Mandrage, Toman, Timea, Brauncholda i Klára Nemravová. Průvodce podivuhodným obludáriem.

Vstupní prohlídka: Náv

redakce 14.11.2020

Jihočeské trio Náv se fanouškům představilo minulý rok s ceněnou debutovou deskou Smrtci. Druhé LP Arcizlo vydali na konci letošního října. Co na sebe prozradili ve vstupní?

Track týdne: Endless Digital Birthdays - Luigionair

Bára Jurašková 12.11.2020

Endless Digital Birthday alias šestnáctičlenný multimediální kolektiv z Londýna sám sebe popisuje jako „kolektiv kreativců a zvrhlíků řítících se k nesmrtelnosti“.