Články / Seriály

Track týdne: Tame Impala - Is It True (Four Tet Remix)

Track týdne: Tame Impala - Is It True (Four Tet Remix)

Ondřej Rudel | Články / Seriály | 27.08.2020

Co se stane, když se spojí psychedelický pop Kevina Parkera a ambientní tóny Kierana Hebdena alias Four Tet? Vznikne něco nadpozemského, imaginární svět mimo naši galaxii, kde se dá dostat pouze na zasněných vibracích autonomního taxíku nebo ve čtvrté fázi nejhlubšího NREM spánku. Is It True, žádný sen, skladbu Tame Impala z letošního alba Slow Rush dovedl Four Tet svým remixem do zcela jiné dimenze.

Intro protáhlé na více než minutu a čekání na bicí a vokály, to vše ale vykoupeno prací se syntezátorem, který dodává experimentálnější feeling. Four Tet do remixu zakomponoval ambientní zvuky přírody, znějící jako cvrlikání ptáků za oknem chaloupky na Marsu, což je zajímavý prvek, který na původní skladbě nenajdeme. Ve srovnání s originálem je remix pomalejší, jde si vlastním tempem, a ani o něco delší stopáž nepůsobí utahaně. Dohromady vše funguje, jak má. A i když se na první poslech můžou zdát Parkerovy texty, naplněné romantickou ambivalencí v tváři tvář nejisté budoucnosti, vedené bubnovými smyčkami do éterického neznáma, při pozornějším poslechu jsou přesně tam, kde mají být.

Nostalgicky dojemnou atmosféru podtrhuje vizuální stránka v podobě videa s probleskujícími barvami ve stylu VHS, rozbíhajícími se do nekonečné paralely mezi současností a všudy přítomnou minulostí.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Katetr: Lockdown dance, česká pošta a dospělí kluci

Jarmo Diehl 28.02.2021

Pandemické tanečky mají různé podoby, ale téměř ze všech čiší optimismus. Skořápky na řece i hustý slova pro řídké publikum.

Pod pultem Kabinetu #6

redakce 26.02.2021

Zpěváka a kytaristu Vellocet Roll jsme posledně viděli s velkými kufry plnými vinylů. Které by vybral v Kabinet Records?

Vstupní prohlídka: Dominik Suchý

redakce 23.02.2021

„Snažím sa robiť hudbu, ktorá znie, ako keď vidíš Rothkove obrazy, čítaš Kunderu, pozeráš Interstellar, počúvaš Pärta...“ Poznejte Dominika Suchého z Tittingur a Weltschmerzen.

Katetr: Pozitivní energie, preejakulační syndrom, smíření

Jarmo Diehl 21.02.2021

Kanye West a Kim Kardashian jsou rozvedení, Hugo Toxxx masturbuje, nic co by vybočovalo z mezí tohoto světa.

Co právě v elektru kutěj: "Jsem v píči. Prší a venku se setmělo..."

Richard Kutěj 19.02.2021

Únorový díl novinek na elektronické experimentální scéně není veselý, zato je pestrý.

Tak daleko, tak blízko: Inau

redakce 16.02.2021

Můžete ho pamatovat z neklidné noiserockové dvojice Kontroll, ale možná jste registrovali až jeho osobitý rap coby Inaua.

Vstupní prohlídka: Nina Berglová

redakce 15.02.2021

Čerstvá tvář u Slnko records Nina Berglová se pohybuje mezi jazzem, klasickou hudbou, elektronikou i popem. Kdo ji v její tvorbě inspiroval?

Katetr: Zas nový tetování (srdce)

Jarmo Diehl 14.02.2021

Každá emoce je politika. Pak není divu, že v jednom zátahu posloucháme kapely Zrní i Kurvy Češi.

Track týdne: The Armed - All Futures

Dominik Polívka 11.02.2021

Detroitské mathcorové kapele The Armed se po dvanáct let dařilo držet své členy v utajení. S novou desku je tu překvapení.

Food Moon: Bistro Střecha

redakce 09.02.2021

Jídlo, po kterém zůstane dobrý pocit, chutná nejlépe. O recepty do pravidelné rubriky jsme poprosili veganské bistro provozované Sociálním družstvem Střecha.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace