Články / Seriály

Track týdne: The Armed - All Futures

Track týdne: The Armed - All Futures

Dominik Polívka | Články / Seriály | 11.02.2021

Detroitské mathcorové kapele The Armed se po dvanáct let dařilo držet své členy v utajení. Tajemný kolektiv si svou auru pečlivě budoval zavádějícími rozhovory do médií, najímáním herců do videoklipů a na promo fotky nebo hraním pod falešnými pseudonymy. Z neustálého mlžení o počtu členů a vtipkování o vlastních křestních jménech, kdy se každý druhý jmenoval Dan, nebylo donedávna jasné vůbec nic. Opravdu se jedná o projekt Kurta Balloua, který jim produkuje desky? S každým novým albem byl odhalen hostující bubeník (Chris Pennie, Nick Yacyshyn, Ben Koller) a po čase se do hledáčku dostala opakující se dvojice Cara Drolshagen a Dan Greene, kteří pravděpodobně tvoří jádro skupiny.

S novým singlem All Futures odtajnili snad už pravdivou sestavu momentálně čítající devět lidí, z nichž část figuruje v novém videoklipu. Zvuk se od předešlé digitálně hardcorové smršti na desce One Love vrací k uřvaným kytarám. Maximalistický noise-punk vede nově na bicí Urian Hackney s podporou tří nahuštěných kytar – jednu krotí Troy Van Leeuwen z Queens of the Stone Age – a juchající Carou Drolshagen s tamburínou.

Míchání tvrdé disonantní hudby s melodickými popovými prvky se The Armed vymezují proti kultuře očekávání. Jde jim o boření nudné předvídatelnosti hudebních subžánrů a nový pohled na tvrdou hudbu. V tomto duchu vyjde jejich čtvrté album Ultrapop poprvé pod etablovaným labelem Sargent House. Zůstane obsah stejně silný i po odkrytí obličejů a identit členů kapely, nebo ztratí kultovní formace svou esenci? Jde o další blamáž? To ukáže 16. duben.

Info

The Armed (us)
Bandcamp

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Food Moon: Eaternia

redakce 04.03.2021

Recepty milované Eaternie si můžete vyzkoušet i doma. Jídelna se s námi podělila o veganské verze českých klasik - buchet a rajské!

Radio FMz: Terapie k tiskovkám

Aneta Martínková, Maria Pyatkina, Michal Pařízek, Kateřina Cumin, su 03.03.2021

Nová webová rubrika přináší každý týden nové tracky, které by vám neměly uniknout. Aneb posloucháme v kanclu dnem i nocí právě tohle.

Singls: Glaare - Young Hell

Jiří Vladimír Matýsek 02.03.2021

Američané Glaare se po třech letech vrací s novým albem. Jak ukazuje první singl Young Hell, zasněnost debutu se mění v krvavou noční můru.

Vstupní prohlídka: Minoq

redakce 01.03.2021

Loni v létě jsme narazili na osobitý cover skladby Piggy od Nine Inch Nails. Nahlédnout značku Minoq, za níž stojí slovenský producent Miňo Holík, nebylo jednoduché.

Katetr: Lockdown dance, česká pošta a dospělí kluci

Jarmo Diehl 28.02.2021

Pandemické tanečky mají různé podoby, ale téměř ze všech čiší optimismus. Skořápky na řece i hustý slova pro řídké publikum.

Pod pultem Kabinetu #6

redakce 26.02.2021

Zpěváka a kytaristu Vellocet Roll jsme posledně viděli s velkými kufry plnými vinylů. Které by vybral v Kabinet Records?

Vstupní prohlídka: Dominik Suchý

redakce 23.02.2021

„Snažím sa robiť hudbu, ktorá znie, ako keď vidíš Rothkove obrazy, čítaš Kunderu, pozeráš Interstellar, počúvaš Pärta...“ Poznejte Dominika Suchého z Tittingur a Weltschmerzen.

Katetr: Pozitivní energie, preejakulační syndrom, smíření

Jarmo Diehl 21.02.2021

Kanye West a Kim Kardashian jsou rozvedení, Hugo Toxxx masturbuje, nic co by vybočovalo z mezí tohoto světa.

Co právě v elektru kutěj: "Jsem v píči. Prší a venku se setmělo..."

Richard Kutěj 19.02.2021

Únorový díl novinek na elektronické experimentální scéně není veselý, zato je pestrý.

Tak daleko, tak blízko: Inau

redakce 16.02.2021

Můžete ho pamatovat z neklidné noiserockové dvojice Kontroll, ale možná jste registrovali až jeho osobitý rap coby Inaua.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace