Články / Seriály

Track týdne: Urbanfailure - Incompatibl3

Track týdne: Urbanfailure - Incompatibl3

Jakub Koumar | Články / Seriály | 20.08.2020

Ačkoli spoluzakladatel komunity a DIY labelu Urbsounds Michal Lichý aka Urbanfailure nezapře zkušenosti s hudební vizualizací, svět hudebních videí je pro něj ne zcela probádaným územím. S novým klipem ke skladbě Incompatibl3 mu pomáhal bratislavský VJ Wosa, autor, s nímž nespojil síly jen Urbanfailure, ale i celí Urbsounds nebo free tekno soundsystem Lazy Bastards.

Tak jako skladbou duní mohutné, až monumentální zvuky střídané těžko očekávatelnými prvky a rytmy, je i video na oko plné zmatku a ve skrytu důkladně strukturované. „Chaos je poriadok a komplexnosť neustále sa meniacich premenných vytvára náš svet a realitu, ktorú nie sme schopní osedlať a skrotiť.“ Těžko říct, kde přesně se láme hranice digitálních dekonstrukcí naší reality a kde naopak konstruktivisticky skládá Wosa realitu novou. Pošmournou i fascinující. Jako temný kyberpunkový surrealismus představuje dystopické vize utopené v zašedlém prostředí, ale i ty nejdivočejší hry barev a tvarů. Zároveň si pohrává s konfrontací antropomorfních, zdánlivě lidských entit či snad jen jejich avatarů a mnoha podob světa, v nichž by mohly existovat od jeho nejstinnějších míst přes neutrálně šedou průměrnost po digitální osvícení.

Pokud skladba Incompatible odkazuje ke starší skladbě Compatible, dalece rozšiřuje její logiku a posouvá ji až někam k horizontu představivosti Urbanfailure. Video VJ Wosy jde ještě dál. Vymýšlí si, fabuluje a pohrává si s abstraktními odlesky fantazie. A vidí dál, než kam dohlédnou oči.

Info

Urbanfailure (sk)
vydavatelský profil

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Track týdne: Gary, Indiana – Nike of Samothrace

Richard Michalik 03.12.2020

Gary, Indiana s piesňou Nike of Samothrace ideálne zapadá medzi súčasný prúd New Weird Britain.

Novinky na česko-slovenské scéně: Generace zet, strážci i pokémoni

Jarmo Diehl 29.11.2020

Tenhle týden patří Milion +. „Yzomandias zas povstal“ zní sice legračně, ale když máte zlatou mordu, zuby si čistit nemusíte.

Track týdne: LP - How Low Can You Go

Anna Valentová 26.11.2020

Vzpomínky jsou hořkosladké, bývalé lásky už dávno žijí jiné životy a zpěvačka se vrací na místo, kde už na ni možná nikdo nečeká.

Tomáš Slunský (Gin&Platonic): Tak to pusť...

redakce 24.11.2020

Jak se hostu dnešního dílu rubriky Tak to pusť... líbila směs od současné elektroniky přes hiphop až po popové princezny?

Novinky na česko-slovenské scéně: My Name Is východní návyky

Jarmo Diehl 22.11.2020

Nové veselé písničky z lesa i přilehlého vesmíru. Mad Max, Anička, Slaměný Slovák a podvodní víly. Vanessa, Kujóni a další spárkatá.

Food Moon: Satyr

redakce 20.11.2020

Pan Mže, kytarista Povodí Ohře, sdílí oblíbené recepty ze svého vegetariánského bistra.

Track týdne: Liturgy - SIHEYMN's Lament

Filip Švantner 19.11.2020

Hunter Hunt-Hendrix naďalej pokračuje v zhudobňovaní svojej vízie transcendentálneho black metalu. Album Origin of the Alimonies už zajtra.

Anketa: Co s nimi aneb Situace pražských hudebních klubů

Jan Starý 17.11.2020

Zeptali jsme se zástupců patnácti pražských klubů, jak zvládají aktuální výpadky příjmů v souvislosti s pandemií.

Novinky na česko-slovenské scéně: Divoké mezinárodní partičky, demence a rappeři na římsách

Jarmo Diehl 15.11.2020

Mandrage, Toman, Timea, Brauncholda i Klára Nemravová. Průvodce podivuhodným obludáriem.

Vstupní prohlídka: Náv

redakce 14.11.2020

Jihočeské trio Náv se fanouškům představilo minulý rok s ceněnou debutovou deskou Smrtci. Druhé LP Arcizlo vydali na konci letošního října. Co na sebe prozradili ve vstupní?