Články / Seriály

Track týdne: Weather - A Wish

Track týdne: Weather - A Wish

Adéla Polka | Články / Seriály | 28.01.2021

Tento týden vyšla deska Kami, třetí sólová nahrávka Weather. Za touhle značkou stojí Míra, kluk z Tábora, který figuruje v několika dalších místních kapelách (Szmej, Lament, Diist, Plop). Projekt Weather mu slouží jako zápisník, který začal psát před dvěma lety, kdy se mu narodila dcera. Kami vydává digitálně na vlastním labelu Learn or Go Society, u Teargarten pak vychází materiál na kazetě. Chce to pořád ještě dost odvahy doufat, že posluchač bude majitel staré feliny s přehrávačem na kazety nebo magneťáku z dětských let, jaký jsem třeba já. Vizuál nosiče je přitom natolik atraktivně minimalistický, že by mu to v poličce slušelo klidně vedle drahého vinylu.

Album vzniklo v zimě a chlad a odcizenost dní jako by se přesunula zvenčí na kazetový pásek, do malé intimní krabičky, které zašudlaný zvuk sluší. A Wish je třetí track a zjistit, co si Weather skutečně přeje, je problém. Vokál je hluboko zapuštěný v hudbě, dominuje opakovaný kytarový riff, který v pravidelných sekvencích tříští bicí. A pravidelné rozhrabování mlžného je, jako když člověk vyjde ze zadýchaného klubu ven na vzduch, a vzápětí se do toho dusna dobrovolně a rád vrací.

Dvouminutová skladba má čitelnou gradaci, přidávají se klávesy, zpěv místy pokulhává, nejde s nimi. Má tendenci se oproti tempu loudat. Je líný, a přece si pořád něco přeje, jasně vykukují jen slova „I wish“ nebo „smile“. Je to takový tušení a prostor pro fantazii posluchače. Nevtíravá a skromná touha po něčem, co by vlastně nemuselo být až tak nereálné. Nejsou to velké ambice ani emoce. Zápis toho, co chci do zápisníku melodie. Nechat to tam zrát, a když na to dojde, cítit malé osobní nadšení.

Info

Weather
Bandcamp

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Radio FMz: Cupcakke, Japanese Breakfast, Darkside a další dobroty

Kateřina Cumin, Aneta Martínková, Michal Pařízek, Maria Pyatkina, su 14.04.2021

Písničkářka Japanese Breakfast teskní, producentka Pan Daijing filozofuje a rapperka Cupcakke svůj protějšek pro jistotu rovnou utopí.

Vstupní prohlídka: Durchumdurch

redakce 12.04.2021

Čtyři chlápci, kteří už mají své první lokální kapely, kterými chtěli prorazit a neprorazili, dávno za sebou. Disputace Durchumdurch.

Radio FMz: Nebývale osobní St.Vincent i track roku

Kateřina Cumin, Aneta Martínková, Michal Pařízek, Maria Pyatkina, su 07.04.2021

Vláda střídá ministry jako ponožky, my mezitím v redakci netrpělivě očekáváme sluneční paprsky a nové singly.

Food Moon: Natutti Bistro

redakce 07.04.2021

Kuchařky a cukrářky se podělily o recepty na kokosovou polévku Khao Soi ze severního Thajska a bezlepkové a meruňkové knedlíky s meruňkovo-mátovou omáčkou.

Vstupní prohlídka: Elyščítat

redakce 06.04.2021

Elýščítat nehledí na škatulky, vlastně se vyhýbá jednotvárnosti. Mladý DJ a producent z Trenčína nám o sobě pověděl...

Kino FMz: Pochybné výklady bible i věčná architektura

3DDI3, Jakub Kurnas, Jan Nevyjel, Viktor Palák, Jiří Přivřel 05.04.2021

Na které filmy se těší naše filmová redakce a které doporučuje ke zhlédnutí?

Radio FMz: Už mi z toho taky hrabe

Kateřina Cumin, Aneta Martínková, Michal Pařízek, Maria Pyatkina, su 31.03.2021

Tento týden vybíráme v redakci singly, které vám prodají tenisky a zamotají hlavu.

Vstupní prohlídka: Tryo

redakce 29.03.2021

Už chvíli je rodina brněnského vydavatelství Kabinet Records větší o nový přírůstek. Pink Floyd, Orville Peck a Real Estate jako vlivy? Mládí vpřed.

Katetr: Vezmi mě ráno zase zpět

Jarmo Diehl 28.03.2021

Techno dupáky i lyrické extrémy. Česko-slovenská scéna se vybarvuje jako pěnice pokřovní. Jaro v lesích, křovinách a lesících v otevřené krajině, v parcích a zahradách.

Slowmotiondancer: Tak to pusť…

redakce 26.03.2021

Dominika Gajarského aka Slowmotiondancera se ptáme na různé hudební špeky. Předkládáme mu nové písničky z domova i ze světa, co v nich slyší?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace