Akce

Tramhaus představí debutové album v Bike_Jesus

Tramhaus + Vellocet Roll + Kabal (DJ set)
30. 10. 2024 20:00
Bike_Jesus, Praha

Nizozemská pětice Tramhaus patří mezi nejoceňovanější kontinentální skupiny současnosti. Svůj šťavnatý a hravý postpunk stihli představit na festivalech jako SXSW, Primavera Sound, Sziget, Levitation, Colours of Ostrava nebo Binic ještě před vydáním dlouhohrajícího debutu. Ten pod názvem The First Exit vyjde 20. září 2024 a během následného turné k němu se skupina vrátí také do Prahy. Jediný český koncert Tramhaus v letošním roce proběhne ve středu 30. října v pražském klubu Bike_Jesus, kde vystoupí také místní Vellocet Roll. Celý večer orámuje svým DJ setem jedinečný Kabal.

Vstupenky v hodnotě 350 Kč (plus poplatky) jdou do prodeje prostřednictvím sítě Goout.cz ve středu 23. dubna.

Postpunková senzace jménem Tramhaus vzešla z kypící nezávislé scény v Rotterdamu, která má na nizozemské scéně unikátní pozici. Tramhaus se zrodili v pandemickém roce 2021, během velmi krátké doby se jejich ohlas rozšířil daleko za hranice rodného města i celého Nizozemí. V roce 2022 uspěli s hitovým singlem I Don’t Sweat i EP pojmenovaným po rodném městě, s kýženým albem se ale skupina rozhodla počkat. Během loňského roku tak ve spolupráci s domovským labelem Subroutine vyšla série několika 7" singlů v omezeném nákladu, dnes už dávno vyprodaných. Čas na dlouhohrající debut přichází až nyní – The First Exit vychází na konci léta, opět pod hlavičkou Subroutine Records. Jeho vydání uvozuje euforický singl Beech.


„The First Exit může připomenout další nádherné případy opracovaného hluku – alba od Pixies, Joy Division, Fat White Family nebo Nirvany. Tramhaus ale nejsou žádnou kopií, vytvořili si svou vlastní kolektivní kreativní identitu zrozenou z mnoha společných hodin na turné a ve studiu, z neutuchající spolupráce a přátelství,“ říká v doprovodném textu k nahrávce anglický novinář Richard Foster (The Quietus, Louder than War a další) a pokračuje: „The First Exit je odrazem kolektivního přístupu kapely a pracovní etiky, díky které došlo k vydání šesti singlů během osmnácti měsíců. Ale zároveň jde také o rozchod s minulostí prostřednictvím současné mise zachytit titánský živý zvuk kapely ve studiu.“ The First Exit je skutečně jiné než dosavadní singly skupiny – výrazně ostřejší, přímočařejší a hutnější, aniž by postrádalo další devízy skupiny: hravost a chytlavost.

Tramhaus na pražském koncertě doprovodí domácí Vellocet Roll, kteří pokračují ve své misi propojit psychedelii, tajemno a noise v nekonečných repetitivních prstencích, a one and only Kabal, který celý večer orámuje jedním ze svých pověstných DJ setů.

Info

Tramhaus + Vellocet Roll + Kabal (DJ set)
30. 10. 2024
Bike_Jesus, Praha
vstupenky

foto © Elmo Taihitu

Akce proběhne za podpory Ministerstva kultury ČR a Magistrátu Hlavního města Prahy.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Bob Dylan v Praze

redakce 19.07.2024

Americký zpěvák a skladatel Bob Dylan se vrací do Prahy, aby potěšil své fanoušky nezapomenutelnými koncerty. Hned třemi.

Poison Ruïn si vezmou Bike Jesus

redakce 18.07.2024

Crust punk inspirovaný oi!, postpunkem a dungeon synthem, s velkým důrazem na melodie a temnou středověkou estetikou, s lyrikou odkazující na anarcho ikonografii.

Jednota a Glory Affairs uvádějí Rắn Cạp Đuôi

redakce 17.07.2024

Rắn Cạp Đuôi je skupina z Ho Či Minova města, která vychází z internetové hyperreality a patří k mimořádně ceněným zástupcům experimentální elektroniky.

Glitterer s Bibione v Underdogs'

redakce 16.07.2024

Sám Glitterer mezi stěžejními vlivy zmiňuje například kapely Lilys, Unrest, Fugazi a Nation of Ulysses, ale i britské 70s a 80s kapely.

Sestry Garcíovy s Tomášem Liškou v Lodžii

Barka Fabiánová 16.07.2024

Ojedinělý koncert sesterského dua s česko-španělskými kořeny za doprovodu předního kontrabasisty proběhne ve Valdštejnské lodžii v Jičíně.

Sport na půdě

redakce 15.07.2024

Kapela Sport z francouzského Lyonu se vrací po pětileté odmlce. Jejich osobitý styl, kde kombinují prvky punku, indie a ema, si našel spoustu fanoušků.

Společný koncert Bardo a Ankramu

redakce 15.07.2024

Přestože jsou všechny skladby originální, mluvící vlastním jazykem, v Bardu lze nalézt i jistou fiktivní příchuť slovenského folklóru.

Šimanský & Niesner v Džungli BKAO

redakce 14.07.2024

Jan, řečený Člověk Krve, si nese slovo sen i v rodovém jméně. Z magických prostor jeho písní se noří živé postavy, důvěrně známá místa i povědomá slova.

Psychedelic Porn Crumpets ve Futuru

redakce 14.07.2024

Odkud by měl do světa proudit ten nejlepší psychedelický rock, když ne z Austrálie.

Berlin Atonal představuje nový projekt Openless

redakce 11.07.2024

Poté, co v loňském roce přešli na dvouletý režim, představují Openless jako sérii tří výjimečných koncertních večerů plných audio-vizuálních zážitků.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace