Zprávy / Festivalové

TransCentury Update zve do Lipska elitní alternativu

TransCentury Update zve do Lipska elitní alternativu

redakce | Zprávy / Festivalové | 18.09.2022

Mladý eklektický festival TransCentury Update probíhá od roku 2016 v Lipsku a jeho centrem a hlavním dějištěm festivalu je více než stoleté lipské kino UT Connewitz. Unikátní prostor s neopakovatelnou akustikou letos slibuje vystoupení skvělých jmen alternativní scény, jako jsou například Amyl and The Sniffers, Caroline, The Comet is Coming, Crack Cloud, Ezra Furman nebo Mabe Fratti. Jako správný festival slibuje navíc i gastrozážitky, těšit se můžete předevší na tradiční spodně kvašené pivo gose, do kterého se mimojiné přidává koriandr. Ale zpátky k hudbě, na co se těšit?

Letošní ročník má podtitul back to listening a naznačuje tedy spíše meditativní zážitky. Jedním z nich může být určitě vystoupení kanadského skladatele, tvořícího pod jménem Flore Laurentienn, v jehož práci se protínají smyčcové kompozice s analogovými syntezátory. Velkým lákadlem je i vystoupení caroline, americké odpovědi na Black Country, New Road, nebo Ezry Furman, která svůj artový pop pak plní vlastními příběhy o queer identitě, genderových otázkách i židovském původu. Hudební dobrodruhy a vůbec příznivce jazz/art/math rocku a vůbec všelijakých experimentů a kudrlinek vřele doporučujeme baltimorský kvartet Horse Lords. A pokud si budete potřebovat vyhodit z kopýtka, sáhněte po australských pankáčích Amyl & The Sniffers, kteří jsou považování za jednu z nejlepších živých kapel současnosti.

Info

TransCentury Update
10. – 13. 11. 2022
Lipsko, Něměcko
web festivalu

foto © Tom Whitson

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Irena & Vojtěch Havlovi se chystají na Le Guess Who?

redakce 04.10.2022

Pestrou tvorbu manželů je dodnes těžké, ne-li nemožné, zařadit do nějaké škatulky. Na jejich vystoupení láká festival videem od nezávislého filmaře, fotografa a zvukového umělce Vincenta Moona.

Rock for People tasí Muse a Slipknot

redakce 03.10.2022

Rock for People letos slavil úspěch na všech frontách a 27. ročník festivalu na tento úspěch nejen naváže, ale chystaným lineupem ho doslova převálcuje.

Film a architektura uvede v Brně poctu géniům moderní architektury a designu

redakce 30.09.2022

Festival zakončí v Kině Art bizarní dokument The Bubble přibližující oblast Villages, největší komunitu důchodců v Americe.

Na Be2Can nebude chybět Stříbrný medvěd z Berlinale nebo Zlatý lev z Benátek

redakce 30.09.2022

Filmová přehlídka, která každoročně nabízí dramaturgicky vytříbený výběr toho nejvýraznějšího z Berlinale, Benátky a Cannes, letos představí dvacet premiér.

Začíná knižní festival LITR

redakce 28.09.2022

Tradiční olomoucká událost nabízí to nejzajímavější ze světa nezávislé knižní tvorby a zaměřuje se především na autorské a umělecké publikace.

První ročník brněnské klubové noci Batch

redakce 27.09.2022

Mezi headlinery akce patří argentinská rapperka Catnapp, legenda středoevropského a východoevropského punku polští Dezerter.

Sýpka Za Škodovkou dokořán

redakce 22.09.2022

V pětici prázdných pater objektu se postupně vystřídají tři kolektivy, které připraví svůj denní program v interakci s rozmanitými prostorami budovy.

Space X počtvrté

redakce 22.09.2022

Počet hudebníků i příznivců zabývající se ambientem, minimalismem či alternativní elektronikou v současném hudebním dění neustále roste.

Lunchmeat Festival 2022 co nevidět, co neslyšet

redakce 21.09.2022

Každoroční přehlídka věnovaná elektronické hudbě a vizuálnímu umění slibuje šestidenní dobrodružný program na čtyřech scénách v Praze.

Ostrava Kamera Oko: Pod dlažbou je pláž!

redakce 21.09.2022

Během pěti dnů nabídne víc než tři desítky krátkometrážních i celovečerních snímků.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace