Zprávy / Pozvánky

Transmit s bubeníkem Tonym Buckem v Pardubicích

Transmit s bubeníkem Tonym Buckem v Pardubicích

redakce | Zprávy / Pozvánky | 20.04.2015

Italská dvojice Dario Sanfilippo & SEC pohybující se na pomezí elektroakustické hudby, musique concrete a feedback electronics vydala koncem loňského roku skvělé debutové album Fame D'Aria. Dario Sanfilippo se ve své sólové tvorbě specializuje na práci se zpětnými vazbami a neobvyklými podobami syntéz. Spolupracoval mj. s Timem Hodgkinsonem, Thomasem Lehnem či Peterem Kutinem. Studoval akustickou ekologii a přispívá do odborných magazínů jako jsou Computer Music Journal (MIT Press) a International Computer Music Conference. SEC_ je skladatel a improvizátor jehož hlavním nástrojem je páskový magnetofon Revox, který propojuje s dalšími zařízeními . Se svou hudbou procestoval již celou Evropu, spolupracoval s umělci jako jsou Jerome Noetinger, Dave Phillips, Andy Guhl, Aspec(t), Valerio Tricoli, Ken Vandermark nebo Olivier Di Placido.


Transmit je hudební formace jednoho z nejkreativnějších bubeníků současnosti - v Berlíně usazeného Australana Tonyho Bucka a dalších klíčových osobností současné improvizované hudby - Magdy Mayas (organ a klavír), Jamese Welburna (basa) a Brendana Doughetyho (bicí). Pardubice budou vedle Brna jedním ze dvou míst v ČR, kde tato originální formace bude koncertovat a představí své nové album Radiation (monotype records, 2014). Bezpochyby koncertní událost jarní části sezóny v D29.


Pro hudbu Transmit jsou charakteristické razantní rytmy dvou bicích souprav odkazující někdy až k rituálním trance rytmům afrických hudebníků, noiserockové kytarové rify, nekompromisní elektronické plochy, exaltované groovy varhan, nespoutaná živelnost a svobodná hudební komunikace jednotlivých aktérů. Tony Buck, australský bubeník, kytarista a skladatel si v průběhu let vytvořil vlastní osobitý přístup oscilující mezi soudobou improvizací, jazzem, rockem, noisem a industriálem. Koncertuje s hudebními velikány, jako jsou např. John Zorn, Phil Minton, Peter Brötzmann, John Butcher nebo se skupinami Palinckx, The Ex či Konono No1. Nejvýznamnější jsou však formace, které sám založil, jako je Peril, Astroperil a především dnes už kultovní trance jazzový projekt The Necks.

Info

Dario Sanfilippo & SEC (it) + Transmit (au/de)
23. 4. 2015 20:00
Divadlo 29, Pardubice
Vstupné: 120,- na místě

www.facebook.com/events/601738523296406
www.tony-buck.com
www.dariosanfilippo.tumblr.com
www.divadlo29.cz

foto (c) Karel Šuster

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Cinergy uvede přednášku se skladatelem Dustinem O'Halloranem

redakce 27.11.2020

O’Halloranova filmová kariéra začala v roce 2006 se snímek Marie Antoinetta od Sofie Coppoly.

Café Na půl cesty nabídne živý koncert v rámci týdne duševního zdraví

redakce 24.11.2020

Živý přenos koncertu Václava Havelky III proběhne v rámci sedmidenní výzvy #namouduši.

Místo opuštěných budov promění Pokoje 2020 soukromí mladých umělců

redakce 22.11.2020

Rozličné domovy se stanou místy k realizaci unikátních site-specific instalací, performativních vystoupení nebo videoartu.

Telemost propojí na devět hodin divadla po celé republice

redakce 20.11.2020

Téma letošního ročníku bylo již před vypuknutím pandemie zvoleno v návaznosti na sílící zájem o ekologii a tlak na udržitelnost života na Zemi.

KabLock v Kabinetu múz

redakce 18.11.2020

Svou tvorbu skupina KabLock koncipuje jako multimediální instalace nacházející se ve výlohách hudebního klubu.

Ghostemanovo turné zná nové pražské datum

redakce 17.11.2020

Eric Ghoste vytvořil postavu pojímající celý kánon extrémní hudby s prvky industriálu, hardcoru, jižanského phonk rapu i dalších žánrů.

Venuše ve Švehlovce uvádí další ročník festivalu sociálního umění

redakce 11.11.2020

Chystá se premiéra souboru Co čumíš, dokumentární podcast kolektivu Nun a Ví (Viah) a také benefiční koncert kapely Zvíře jménem.

Festival Alternativa ohlašuje program streamovaného Intermezza

redakce 09.11.2020

Organizátoři festivalu ale oznamují dvoudenní on-line událost Alternativa 2020: Intermezzo. Hudební vsuvka nabídne deset převážně českých projektů. Hutná hudba zazní letos u vás doma.

OneRepublic se vrací do Prahy

redakce 07.11.2020

Vzhledem ke stávající situaci s epidemií koronaviru SARS-CoV-2 byl termín koncertu přesunut.

Kolem světa s online programem Le Guess Who?

redakce 04.11.2020

Online televizní kanál bude přenášet filmy a dokumenty, vybrané vystupujícími na minulých ročnících festivalu.