Zprávy / Festivalové

Třetí Unsound vlna

Třetí Unsound vlna

redakce | Zprávy / Festivalové | 10.09.2023

Krakovský festival Unsound přidává k už tak dost nabitému lineupu další jména. Po šestileté pauze zde vystoupí Ben Frost a představí zbrusu novou kolaboraci s metalovým kytaristou Gregem Kubackim, doplněnou o video a světelnou instalaci od Tarika Barriho, audiovizuální show předvede také Lanark Artefax. Poprvé tu vystoupí korejský cellista Okkyung Lee nebo Hulubalang. AV show připravuje i polský experimentální producent 1988 nebo Julek Płoski a svůj solový projekt SKI představí Damian Kowalski.

Návštěvníci se dále mohou těšit na vystoupení legend jako Bill Orcutt nebo EYE, zakladatele japonské kapely Boredoms. Vystoupí i Mun Sing, polovina dua Giant Swan, a intenzivní set představí Dadabots.

Co se týče klubového programu, kolektiv Nyege Nyege bude prezentovat Aunty Rayzor a DJ Tobzy, spojení techna, hardstylu, Jersey club a ballroomu pak představí Toccororo. B2B sety naservírují JASSS a Emma dj nebo estoc a Oldyungmayn. Polskou klubovou scénu budou reprezentovat Jśa, androgienia nebo Krzysztof a chybět nebudou ani stálice Unsoundu, Olivia a Hermeneia. Claire Rousay a Antonina Nowacka připravily pro letošek ambientní sety k brunchi. Na návštěvníky čeká také bohatý doprovodný program složený z přednášek, diskuzních panelů nebo workshopů.

Info

Unsound
1.-8. 10. 2023
Krakov, Polsko
web festivalu

foto © DJ Tobzy

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Mezinárodní komiksový festival KOMA, Deadline

redakce 27.09.2023

Milovníkům komiksu a ilustrace představí to nejlepší, co nejen český komiks v současné době nabízí. Letošním tématem festivalu je Deadline.

JazzFestBrno láká na Pivce, Bártu i Jaga Jazzist

redakce 24.09.2023

V rámci off-programové série Tension pak přivítá festival v brněnské premiéře norskou kapelu Jaga Jazzist.

Lunchmeat Festival začíná

redakce 22.09.2023

V pondělí začíná program festivalu v CAMPu, kde se představí díla připravená speciálně pro místní obří plátno o rozměrech 20 x 4 metry.

Knižní veletrh LITR ve znamení fauny a flóry

redakce 20.09.2023

Víkend plný tvůrčích workshopů, výstav, autorských čtení a hudebního programu bude probíhat především v šapitó před pavilonem a ve sbírkových sklenících Flory.

Le Guess Who? 2023 oznamuje kompletní line-up

redakce 19.09.2023

Je libo legendární ESG z jižního Bronxu, která zde předvede svůj vůbec poslední evropský koncert, Alana Sparhawka z Low nebo společné představení Catariny Barbieri a Space Afrika?

Dream Or Die, festival psychedelického snění

redakce 19.09.2023

Nabitý hudební program láká také na výstavu obrazů, poezii, přednášení a další aktivity.

Mladí ladí jazz-fest zatnul do živého

redakce 18.09.2023

K hvězdným jménům světové jazzové a experimentální scény přibyli francouzsko-alžírští Acid Arab kombinující elektronickou hudbu s tradiční arabskou kulturou.

Boleslam, festival slam poetry

redakce 17.09.2023

Během dvou dnů proběhne více než 24 tematických slamových exhibic, při kterých vystoupí největší jména tuzemské slamové scény.

Ji.hlava se zaměří na ženské režisérky

redakce 16.09.2023

Letošní program nabídne také přehlídku dokumentárních děl ve virtuální realitě.

Festival Spontana na kraji Brna

redakce 14.09.2023

Spontana je pole, na poli zelený ostrůvek a v něm betonový bazén ve kterém 23. září imploduje hned několik těles.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace