Zprávy / Festivalové

 Tři noci, tři filmy, tři setkání! ÍRÁN:CI 2022

Tři noci, tři filmy, tři setkání! ÍRÁN:CI 2022

redakce | Zprávy / Festivalové | 03.01.2022

Filmový nový rok otevře festival ÍRÁN:CI 2022. Nadcházející ročník se uskuteční od 13. do 15. ledna v pražském kině Světozor a od 17. do 19. ledna v brněnském kině ART. Festival ve zkráceném formátu (miniFest edition) – jak v počtu dní, tak v počtu filmů – promítne exkluzivní kolekci tří pečlivě vybraných děl od inspirativních tvůrců. Divákům tak nabídne mimořádně intenzivní zážitek.

Úvodním filmem festivalu ÍRÁN:CI 2022 bude A Hero!. Satira o sociálních médiích iránského režiséra Asghara Farhádího získala šest prestižních ocenění, včetně Velké ceny poroty na letošním festivalu v Cannes, a 12 nominací. Film je v úzkém výběru Cen Akademie, nominovaný na Zlatý glóbus či nejlepší zahraniční film od Hollywood Critics Association. Součástí reprezentativního výběru z aktuální íránské kinematografie jsou také snímky* Ballad of a White Cow a Hit the Road*. Každý film bude mít jednu projekci v Praze a jednu v Brně.

„Uplynul rok a opět není jasné, jaká omezení nás v dohledné době čekají. Festival ÍRÁN:CI se proto rozhodl, že svým příznivcům tentokrát nabídne zkrácený program – tři večery se třemi výjimečnými íránskými snímky. Omezený program však zcela jistě neznamená omezené zážitky. Přichystali jsme pro vás tři skutečně mimořádné filmy, které si v roce 2021 získaly diváky i kritiky na celém světě. Nečeká vás tedy jen tak ledajaký festivalový výběr. ÍRÁN:CI vám ve zkratce představí jednoduše ty nejlepší z nejlepších. Tři pozoruhodná setkání nám opět umožní společně zažít, co dokáže íránský film. Doufáme, že si je nenecháte ujít, a těšíme se na vás!“ zve na festival hlavní organizátor Kaveh Daneshmand.

Info

ÍRÁN:CI 2022
17.-19. 1. 2022
Kino Art, Brno
web

foto © se souhlasem Kaveha Daneshmanda

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Eurosonic Moon 2022

redakce 18.01.2022

Jako každý správný showcaseový playlist, i ten náš začíná téměř hodinovou metalovou seancí. Představujeme letošní Eurosonic.

Eurosonic Noorderslag již příští týden

redakce 16.01.2022

K již nabitému programu přidává Eurosonic nová jména, do soupisky přibili holandští nováčci MEROL, Wies, Pom, Cloudsurfers a Tinlicker.

Scandi, přehlídka severských filmů

redakce 09.01.2022

Diváci se můžou těšit na bohatý filmový program naplněný festivalovými předpremiérami, žánrovými tituly, ale i na legendární švédské němé filmy.

Rock for People a další zvučná jména

redakce 07.01.2022

Rock for People přivezou dánskou popstar MØ, rockové Wolf Alice, taky beabadoobee a další.

Jubilejní OFF Festival

redakce 06.01.2022

15. ročník OFF Festivalu ohlásil jednodenní vstupenky a odhalil termíny vystoupení těch největších hvězd.

Sharpe 2022 oznámil první jména

redakce 03.01.2022

Festival a konferencia Sharpe ohlasuje prvé mená a rozšírenie. Vystúpi aj japonská kapela Tricot.

Metronome Prague spojil síly s Fource Entertainment

redakce 23.12.2021

Dohoda mezi novými partnery se sice týká primárně výhledu do roku 2023, umožňuje ale jednání už i na doplnění programu nadcházejícího ročníku Metronome Prague.

Festival Nu Sound of Serbia

redakce 20.12.2021

Srbská alternatívna hudba je dobre namiešaným kokteilom melodiky, údernosti, energie, živelnosti.

Youssou N´Dour, Modest Mouse a další na Colours of Ostrava

redakce 19.12.2021

Vůbec poprvé do České republiky přijede jedna z nejoriginálnějších a nejpůsobivějších kapel americké postgrungeové scény Modest Mouse.

CTM festival se blíží

redakce 18.12.2021

Hybridní edice berlínského festivalu zaměřeného především na progresivní elektroniku CTM bude probíhat na přelomu ledna a února. S kým?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace