Zprávy / Festivalové

 Tři noci, tři filmy, tři setkání! ÍRÁN:CI 2022

Tři noci, tři filmy, tři setkání! ÍRÁN:CI 2022

redakce | Zprávy / Festivalové | 03.01.2022

Filmový nový rok otevře festival ÍRÁN:CI 2022. Nadcházející ročník se uskuteční od 13. do 15. ledna v pražském kině Světozor a od 17. do 19. ledna v brněnském kině ART. Festival ve zkráceném formátu (miniFest edition) – jak v počtu dní, tak v počtu filmů – promítne exkluzivní kolekci tří pečlivě vybraných děl od inspirativních tvůrců. Divákům tak nabídne mimořádně intenzivní zážitek.

Úvodním filmem festivalu ÍRÁN:CI 2022 bude A Hero!. Satira o sociálních médiích iránského režiséra Asghara Farhádího získala šest prestižních ocenění, včetně Velké ceny poroty na letošním festivalu v Cannes, a 12 nominací. Film je v úzkém výběru Cen Akademie, nominovaný na Zlatý glóbus či nejlepší zahraniční film od Hollywood Critics Association. Součástí reprezentativního výběru z aktuální íránské kinematografie jsou také snímky* Ballad of a White Cow a Hit the Road*. Každý film bude mít jednu projekci v Praze a jednu v Brně.

„Uplynul rok a opět není jasné, jaká omezení nás v dohledné době čekají. Festival ÍRÁN:CI se proto rozhodl, že svým příznivcům tentokrát nabídne zkrácený program – tři večery se třemi výjimečnými íránskými snímky. Omezený program však zcela jistě neznamená omezené zážitky. Přichystali jsme pro vás tři skutečně mimořádné filmy, které si v roce 2021 získaly diváky i kritiky na celém světě. Nečeká vás tedy jen tak ledajaký festivalový výběr. ÍRÁN:CI vám ve zkratce představí jednoduše ty nejlepší z nejlepších. Tři pozoruhodná setkání nám opět umožní společně zažít, co dokáže íránský film. Doufáme, že si je nenecháte ujít, a těšíme se na vás!“ zve na festival hlavní organizátor Kaveh Daneshmand.

Info

ÍRÁN:CI 2022
17.-19. 1. 2022
Kino Art, Brno
web

foto © se souhlasem Kaveha Daneshmanda

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Lunchmeat festival se vrací do areálu kladenské Poldi

redakce 18.08.2022

Po vydařené loňské premiéře audio-vizuální noci Till the Last se kolektiv Lunchmeat vrací do areálu bývalých hutí a oceláren Poldi Kladno.

Festival MikuLOVE příští víkend

redakce 17.08.2022

Festival navazuje dramaturgií a podtitulem Festival nepopulární hudby na dvacetiletou tradici zdejšího festivalu Eurotrialog.

Batch a třináct brněnských klubů

redakce 15.08.2022

Batch si klade za cíl poukázat na živost brněnské kulturní sféry, bohatou hudební historii a současnost i důležitost společného hlasu aktérů na klubové scéně.

Jazz Goes to Town ohlašuje další edici

redakce 15.08.2022

Můžete se těšit na osm českých premiér, z toho jednu světovou, a to skladbu Songs legendárního skladatele a trumpetisty Michaela Mantlera.

Breathe festival už po ôsmy raz

redakce 14.08.2022

Organizátori Breathe festivalu počas roka realizujú klubové parties v prešovskom Wave, ale aj vo vzdialenejšej Prahe.

Na Salaši podruhé

redakce 13.08.2022

Hudební program, japonská kaligrafie, umělecká realizace, dobré jídlo a pití, to jsou body kulturního dne v nezaměnitelném prostoru poblíž Tvarožné Lhoty.

Druhý ročník Raveyard Festivalu

redakce 12.08.2022

Tentokrát se můžete těšit na světová drum’n’bassová jména, ale také na špičky tuzemské rapové scény nebo novou experimentální stage.

Festival Metal!!! přiveze Napalm Death

redakce 11.08.2022

Českou scénu zastupují i brněnští deathmetaloví Vanguard, Refore, jejichž koncerty bývají hodně našlapané nebo See You in Hell.

Na Arctangent dorazí Opeth, Cult of Luna a další

redakce 10.08.2022

Milovníci mathrockových rytmů a anglického bláta se mohou těšit na Lightning Bolt, A. A. Williams, Emmu Ruth Rundle, Mono, Zeal and Ardor, Godlfesh, Amenra a další.

Polský Fest Festival je za rohem

redakce 09.08.2022

Letos se na devíti hlavních scénách a v dalších zónách představí přes 200 umělců z celého světa.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace