Zprávy / Pozvánky

Trigger Club představí Fejbs a Jemah

Trigger Club představí Fejbs a Jemah

redakce | Zprávy / Pozvánky | 14.10.2021

Série koncertů Trigger Club uvádí na obnovené Malé scéně Paláce Akropolis lokální umělkyněce - rapperky, zpěvačky, producentky a DJeky.

Rap, grime, trap, africké klubové rytmy, r’n’b i neo soul a témata identity, intimity, sebepoznávání, moci, křehkosti, temnoty, klimatické krize i společenských rolí a změn. Na každém z večerů Trigger Club vystoupí dvě umělkyně*ci. Představí svou tvorbu na pódiu Malé scény a před samotným koncertem se s nimi budete moci potkat ve “zkušebně”, kde proběhne od 18:00 Rapový workshop zdarma. Probere se tvorba a společně se bude tvořit také zine, který vyjde v prosinci.

Rapperka a zpěvačka Martina Fabová aka Fejbs pochází ze slovenské Trnavy. Svou první sólovou nahrávku ukázala, že chce říkat věci na rovinu a hlavně, že skvěle rapuje i zpívá. Její důvtip a skills jí získaly uznání i mezi celebritami lokální rapové scény a média ji označovala za velkou naději. Ale skills nejsou vždy zárukou úspěchu. Na jejím debutové album Fabka hostovalo i několik známých rapových jmen a hlavními tématy na něm byly vztahy, pohnuté životní osudy, identita i vymezení se vůči trendům nebo stereotypům. A Fejbs opět předvedla i svůj široký rozsah co se rapového a pěveckého výrazu týče. Když vydala singl Groupies i s novým klipem, vypadalo to, že se chystá nová deska. Ovšem pak Fejbs napsala na Instagramu: „V tomto průmyslu už nebudu doma, mám jiné priority, nedaří se.” S hudbou naštěstí neskončila, aktuálně vydává nové album. Představí ho živě právě na Trigger Club. Na místě si ho budete moci rovnou i koupit.

Pražská rapperka, zpěvačka a producentka Jemah rapuje a zpívá nejen v češtině, ale také v angličtině. Ve své tvorbě navazuje na uvědomělou tvorbu rapperů jako byl Tupac Shakur, ale také na sebevědomý ostrý projev britských grimeových rapperek. I přesto, že její hlas je na místní scéně naprosto výjimečný, Jemah zatím vydala jen několik singlů, na její sólové album stále čekáme, a tak doporučujeme sledovat její Youtube kanál a chodit na její koncerty.

Info

Trigger Club:
Fejbs + Jemah
26. 10. 2021 18:00
Palác Akropolis, Praha
Fb událost

foto © Peter Lančarič

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nichi Mlebom, OvO a další v Underdogs'

redakce 26.10.2021

Julian Werl aka Nichi Mlebom je rakouský multiinstrumentalista, producent a písničkář, který našel druhý domov na brněnské alternativní scéně.

První narozeniny kolektivu Ciocia Czesia

redakce 25.10.2021

Peníze vybrané na této benefiční akci budou použity na podporu osob v tíživé finanční situaci, které jsou nuceny přijet do České republiky na interrupci.

Label Xion zve do Puncta

redakce 25.10.2021

V Puncte bude Hydropsyche doprevádzaný vizuálom od Petry Hermanovej, ktorá využíva kombináciu ručne kreslenej a digitálnej animácie.

Hudebně-diskuzní Hluk #2

redakce 22.10.2021

Druhý poslechově-diskusní večer Hluk chystá live sety Stanislava Abraháma, mʊdʌki a Simona Whethama.

Kopřivnický koncertní trojboj

redakce 21.10.2021

Kopřivnický koncertní trojboj představí tři místní kapely, které v posledních dvou letech díky covidu doma nekoncertovali.

JAF 34 vydává klip a pokřtí desku

redakce 19.10.2021

Křest alba Empty znamená i jeho první a poslední živé provedení. Ve Fuchsu2 vystoupí i mnoho dalších umělců a skupin.

Joseph Nechvatal představí v Brně svou tvorbu

redakce 19.10.2021

Prezentace autora pro Vašulka Kitchen Brno je nazvaná podle poslední umělcovy knihy Immersion Into Noise.

The Crimson Marathon v Brně i v Praze

redakce 19.10.2021

V průběhu večera se představí jednotliví členové King Crimson, a to jak v hudbě této skupiny, tak i se svými vlastními projekty.

Old Time Relijun dorazí na Sedmičku

redakce 18.10.2021

Zvuk OTR postavený na výrazné rytmice a zběsilých pěveckých vstupech jejich frontmana se ale podepsal i do výrazu generačně mladších postpunkových kapel.

100 gecs i Jeremy Zucker vystoupí v MeetFactory

redakce 18.10.2021

Hudba Jeremyho Zuckera plyne jako příběhy, které si vyprávíte s nejlepšími přáteli – je intimní, smysluplná, nebojí se jít do detailů.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace