Akce

Trigger Club představí Fejbs a Jemah

Trigger Club: Fejbs + Jemah
26. 10. 2021 18:00
Palác Akropolis, Praha

Série koncertů Trigger Club uvádí na obnovené Malé scéně Paláce Akropolis lokální umělkyněce - rapperky, zpěvačky, producentky a DJeky.

Rap, grime, trap, africké klubové rytmy, r’n’b i neo soul a témata identity, intimity, sebepoznávání, moci, křehkosti, temnoty, klimatické krize i společenských rolí a změn. Na každém z večerů Trigger Club vystoupí dvě umělkyně*ci. Představí svou tvorbu na pódiu Malé scény a před samotným koncertem se s nimi budete moci potkat ve “zkušebně”, kde proběhne od 18:00 Rapový workshop zdarma. Probere se tvorba a společně se bude tvořit také zine, který vyjde v prosinci.

Rapperka a zpěvačka Martina Fabová aka Fejbs pochází ze slovenské Trnavy. Svou první sólovou nahrávku ukázala, že chce říkat věci na rovinu a hlavně, že skvěle rapuje i zpívá. Její důvtip a skills jí získaly uznání i mezi celebritami lokální rapové scény a média ji označovala za velkou naději. Ale skills nejsou vždy zárukou úspěchu. Na jejím debutové album Fabka hostovalo i několik známých rapových jmen a hlavními tématy na něm byly vztahy, pohnuté životní osudy, identita i vymezení se vůči trendům nebo stereotypům. A Fejbs opět předvedla i svůj široký rozsah co se rapového a pěveckého výrazu týče. Když vydala singl Groupies i s novým klipem, vypadalo to, že se chystá nová deska. Ovšem pak Fejbs napsala na Instagramu: „V tomto průmyslu už nebudu doma, mám jiné priority, nedaří se.” S hudbou naštěstí neskončila, aktuálně vydává nové album. Představí ho živě právě na Trigger Club. Na místě si ho budete moci rovnou i koupit.

Pražská rapperka, zpěvačka a producentka Jemah rapuje a zpívá nejen v češtině, ale také v angličtině. Ve své tvorbě navazuje na uvědomělou tvorbu rapperů jako byl Tupac Shakur, ale také na sebevědomý ostrý projev britských grimeových rapperek. I přesto, že její hlas je na místní scéně naprosto výjimečný, Jemah zatím vydala jen několik singlů, na její sólové album stále čekáme, a tak doporučujeme sledovat její Youtube kanál a chodit na její koncerty.

Info

Trigger Club:
Fejbs + Jemah
26. 10. 2021 18:00
Palác Akropolis, Praha
Fb událost

foto © Peter Lančarič

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Old Time Relijun dorazí na Sedmičku

redakce 18.10.2021

Zvuk OTR postavený na výrazné rytmice a zběsilých pěveckých vstupech jejich frontmana se ale podepsal i do výrazu generačně mladších postpunkových kapel.

100 gecs i Jeremy Zucker vystoupí v MeetFactory

redakce 18.10.2021

Hudba Jeremyho Zuckera plyne jako příběhy, které si vyprávíte s nejlepšími přáteli – je intimní, smysluplná, nebojí se jít do detailů.

Linea Aspera v Rock Café

redakce 17.10.2021

Radost ze znovuobnovení fungování Linea Aspera nakonec vyústila ve vydání druhé dlouhohrající řadovky.

Virtuální konference Meltingpot představí přes sto řečníků

redakce 17.10.2021

Meltingpot nabídne během čtyř dnů na dvou scénách výjimečné příběhy téměř sto osobností z celého světa - inovátorů, vizionářů, vědců či autorů bestsellerů.

Manu Delago přiveze novou desku věnovanou přírodě

redakce 15.10.2021

Už v sobotu 16. října dorazí do Paláce Akropolis se svým aktuálním programem Environ Me, v němž se klasické i elektronické nástroje mísí se zvuky přírody.

Činoherní studio uvede Amerického bizona

redakce 14.10.2021

Jedno místo, jeden den a jedna noc a tři protagonisté napínavého psychothrilleru – to je dnes už ikonická divadelní hra amerického dramatika Davida Mameta.

Londýnský producent Leifur James s novým datem, místem i hosty

redakce 13.10.2021

Dvounásobná pražská premiéra londýnského producenta Leifurea Jamesa a bratislavská kapela God And Eve v plné sestavě.

HaDivadlo se ve své 47. sezoně ptá: Jak tvořit šťastně?

redakce 13.10.2021

Od nového roku se divadelníci rozhodli nové inscenace nepřidávat, ale pracovat s tím, co už mají k dispozici.

Taneční víkend v Crossu s Christianem Löfflerem a dalšími

redakce 12.10.2021

Chystá se koncert Kerala Dust, Christiana Löfflera i party serveru Techno.cz.

Sonic Robots umí techno

redakce 12.10.2021

Moritz Simon Geist se představil na loňském festivalu Cool v plotě v Písku a jeho spektakulární vystoupení patřilo k vrcholům všech ročníků “Coolu“.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace