Zprávy / Festivalové

Trocha hiphopu a další nová jména na Balaton Sound 2015

Trocha hiphopu a další nová jména na Balaton Sound 2015

redakce | Zprávy / Festivalové | 11.04.2015

Organizátoři MasterCard Balaton Sound ohlásili nová jména v programu. Kromě umělců EDM scény nyní přibyly v line-upu hvězdy hip-hopu, např. Pusha T a Ludacris, dočkali se také fanoušci house, tech house a minimal electronica. Tento unikátní festival, který se koná od 8.-12. července na pláži jezera Balaton v Zamárdi v Maďarsku, letos přichystal pro své fanoušky bonusový "Den 0".

Jen málo festivalů s elektronickou hudbou se může pyšnit takovou polohou jako MasterCard Balaton Sound. Dva kilometry dlouhá pláž přímo v areálu, kde si návštěvníci mohou naplno užívat léto ve vlnách osvěžujícího jezera či na jednom z mnoha barů postavených přímo na molu. Milovníci léta a kvalitní elektronické hudby si zde rozhodně přijdou na své. Festival navíc láká na velkolepý začátek. Organizátoři přidali v programu bonusový Den 0 (8. července), kdy vystoupí Tiësto, Oliver Heldens, Moti a spousta dalších. Vstup na tuto startovací megaparty je již zahrnut v permanentkách, popř. je možné si zakoupit denní vstupenku, návštěvníci by však neměli s jejich nákupem příliš otálet, s blížícím se létem mizí vstupenky v prodeji závratnou rychlostí.


Každý rok zve MasterCard Balaton Sound přední světové DJs a hvězdné umělce EDM, letos do programu již přibyla jména jako Tiësto, Hardwell, Faithless, Axwell Λ Ingrosso, Dimitri Vegas & Like Mike, Nicky Romero a téměř padesátka dalších. Nyní organizátoři představili hvězdy hip-hopové scény a významné přírůstky v programu zaznamenala také Terrace, jedno z nejoblíbenějších pódií zaměřené na house, tech house a minimal electronica.

Pozvání na MasterCard Balaton Sound přijala hvězda hip-hopu Ludacris. Na svém kontě má sedmnáct nominací Grammy a jen ve Spojených státech prodal téměř 20 miliónů nahrávek. Právě vydal v pořadí již osmou studiovou desku Ludaversal, o jejímž úspěchu pochybuje asi málokdo. Americký hip-hopový talent Pusha T vydal v roce 2013 své debutové album My Name is My Name, na kterém se podíleli umělci jako Kanye West, Pharrell Williams, Kendrick Lamar a spousta dalších.


O nekončící party na Terrace se postará jedna z nejvýraznějších postav taneční hudby Seth Troxler, stejně tak The Martinez Brothers, dva mladíci z Bronxu, kteří si pomalu získávají přední pozici na hudebním trhu. Přijede také Guy Gerber, DJ a producent, který rád vytváří hudbu se syntezátory a hudebními nástroji, dále pak Oliver Koletzki, německá hvězda taneční a techno scény.

Na letní plážovou party zavítá také holandský umělec a producent Bakermat, který holduje stylům elektronické hudby, house, deep house i techna, a minimalisticky je mísí s prvky jazzu a soulu. Fanoušci se mohou těšit na anglického producenta Olivera Dene Jonesa alias Skream, jednoho z nejvýznamějších producentů dubstepu, který hrál důležitou roli při formování a vývoji tohoto žánru. Na Terrace také vystoupí Jackmaster, německý DJ a producent Alle Farben, který se svým singlem She Moves dobyl svět, nebo britský DJ a producent George FitzGerald, který 27. dubna 2015 vydá své debutové album Fading Love.


Pozvání na MasterCard Balaton Sound přijal také AronChupa, výrazná švédská postava hudební scény, Elliphant, který je ve světě známý svými netypickými chytlavými jamy, šokujícími videi i svou nevyzpytatelnou přímočarou osobností. Vystoupí zde také Noisia Invites, trojice, kterou tvoří Noisia, Alix Perez a Teddy Killerz, stejně jako ODESZA, talentované duo elektronické hudby, které s sebou přiveze lákavou zasněnost, návykové bicí a pronikavě hlubové basy. Fadil El Ghoul, známý spíše pod svým uměleckým pseudonymem R3HAB je holanský DJ, který strhává davy nadšením po celém světě a v Zamárdi tomu bude zrovna tak. Z Holadska pochází také Tony Junior, hudební fenomém proslulý svým charismatem a chytlavými melodiemi. Frontman skupiny Faithless představí na Balaton Sound také svůj nový projekt Maxi Jazz & The E-Type Boys.

Info

MasterCard Balaton Sound 2015
9. - 12. 7. 2015
Jezero Balaton, Zamárdi, Maďarsko

www.facebook.com/events/342786145916810
www.facebook.com/BalatonSound
www.balatonsound.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

The Comet Is Coming na Pohode 2021

redakce 20.09.2020

Aké zvuky zostanú po totálnej zvukovej deštrukcii? Kto povedie tých, čo prežili do nových sonických svetov? Kto zmapuje nové hranice?

Festival Ostrava Kamera Oko nabídne dvě vize budoucnosti

redakce 19.09.2020

Diváci se mohou těšit na unikátní audiovizuální noc, projekci letního kina ve Vítkovicích i pásmo soutěžních snímků, které bude akcentovat země výrazně zasažené epidemií.

Festival Struny podzimu staví plovoucí scénu

redakce 17.09.2020

Dramaturgie festivalu se opírá o impulzy napříč hudebními obdobími a žánry a zprostředkovává svému publiku unikátní, intimní zážitky na různorodých festivalových scénách v Praze.

Ji.hlava letos: podněcující, inspirující, živá!

redakce 16.09.2020

Letošní ročník Ji.hlavy začíná za šest týdnů, ale už teď je jasné, že bude jiný než ty předchozí.

Tábor meets Unijazz

redakce 11.09.2020

Můžete se těšit na jednodenní festival umělců, projektů a hudebníků z Tábora. Nebude chybět ani tiskařský workshop, hlasová dílna a další aktivity.

Jazzanova vs. Electro Deluxe. V Brně.

redakce 11.09.2020

Za více než třináct let existence vnesla Jazzanova do klubové hudby eleganci a precizní muzikálnost, z ní si naopak vypůjčili citlivost pro taneční rytmy.

Noc divadel se letos zaměří na udržitelnost

redakce 11.09.2020

Více než polovina respondentů odpověděla, že si aktivně uvědomují naléhavost ekologických otázek a snaží se zmírňovat environmentální dopady své činnosti.

Beseda u Bigbítu bude mít dvoudenní zimní edici

redakce 10.09.2020

Mezi prvními potvrzenými jmény Besedy u Bigbítu Winter Edition jsou Katarzia, Viah, Palma, sinks, Severní nástupiště a Tamara.

Mezinárodní festival krátkých filmů v Brně

redakce 08.09.2020

Jeden z nejstarších filmových festivalů v České republice nese podtitul Uprostřed ničeho / The Middle of Nowhere. Brno16.

Alternativa oznamuje poslední jména v čele s Holly Herndon

redakce 07.09.2020

Oceňovaná americká producentka pracující s umělou inteligencí v Česku vystoupí vůbec poprvé s oceňovaným albem a show Proto.