Články / Seriály / / Turban

Turban #77: Domácí Crew 4: Mike.H

Turban #77: Domácí Crew 4: Mike.H

Honza Bárta | Články / Seriály / / Turban | 03.03.2014

Do čtvrtého vydání Domácí Crew zavítal Mike.H, pražský DJ a člověk zodpovědný za klubové noci SEED a Mosaik. Ty se od sebe svými koncepty liší podobně jako dvě tváře Mikeovy (ne)beatové persony – v Turbanu tentokrát jak ve své dotazníkové selekci, tak v živém DJ setu představil tu dle vlastních slov „bassově zklidněnější“. Což by vás však (stejně jako Turban) rozhodně nemělo nechat v klidu.


Můj oblíbený „otvírák“ setu:
Samozřejmě to záleží na tom, s kým a v jaký čas hraju, ale často je to Norwell & S Olbricht – 12% Morphine. Vyjde na albu těchto dvou maďarských šikulů někdy v březnu. Celé album stojí za to.

Track, který mi momentálně nejvíc „najíždí“:
Danton Eeprom - Biscotto & Chimpanzee (feat. Birkii) (Fairmont Remix). Fairmont málokdy zklame.


Track, který hraju (skoro) pokaždé:
Ricardo Tobar – Hundreds. Tohle je pro mne v poslední době vůbec nejoblíbenější "emárna" a mám obrovskou radost, že Tobar v březnu přijede zahrát živě na naší party SEED.

Track, který používám pro „záchranu parketu“:
Opět to dost záleží na tom, co hraju, jestli věci ovlivněný krautem, psychedelický techno anebo bass music. Tahle ale zafunguje vždycky: CHVRCHES - Recover (CID RIM Remix).


Moje tajná DJská zbraň:
To už by potom přeci nebyla tajná. Tahle to dlouho byla, tento týden už ale oficiálně vyšla, tak jí rád odtajním: Dream Weapons – Pathways.

Moje nejoblíbenější místo (klub) na hraní v ČR:
Bezkonkurenčně Neone. Dlouho jsem snil o tom, že se takový prostor v Praze otevře. Má na můj vkus ideální kapacitu, takže se tam člověk může pořád cítít tak trochu "doma", ve srovnání s dalšími kluby nejlepší zvuk, promakané vizuály a dramaturgii bez kompromisů.

B2B set bych nejraději hrál s…
Jamesem Holdenem. Rád bych se od něj něco naučil, obdivuju ho jako DJe i jako producenta. Jeho sety jsou vždy neuvěřitelně propracované, jak po stránce mixů, tak selekce. Vždycky mě úplně namotá.

Nejpamátnější DJ request, co jsem kdy dostal:
Zrovna si na žádný "památný" nevzpomenu, zato mne dokáže rozesmát, když na naší party hrajeme celou noc rovný beat kolem 120 bpm a několik lidí se mě v průběhu večera zeptá, jestli nebudeme hrát taky d'n'b.

Co mě na českých klubech štve nejvíce:
Jak jsem už zmínil dříve, především mizerný zvuk a neústálá recyklace provařených jmen, sázky na jistotu. D'n'b a electroswing. Kromě Neone, Crossu a MeetFactory prakticky do žádného dalšího klubu celý rok nezavítám. Často mně taky rozčilí, když český support DJ nechápe podstatu warm-up setu a řeže to víc, než má ve zvyku hlavní host večera.
** Kde bych si jednou chtěl zahrát:**
Největším snem je pro mně hraní na malém německém festivalu Nachtdigital. Každoročně tam je skvělá atmosféra a pro mne lepší line-upy než na všech obřích festivalech po Evropě. Jinak taky v londýnském Plastic People.

Turban Playlist 26.2. 2014:
Evian Christ - MYD (Tri Angle, 2012)
Norwell & S Olbricht - 12% Morphine (unreleased)
Ricardo Tobar - Hundreds (Desire records, 2013)
Dream Weapons - Pathways (Holger, 2014)
CHVRCHES - Recover (Cid Rim remix) (Virgin, 2013)

Info

Přehraj si svůj oblíbený pořad:
www.rozhlas.cz/radiowave/jukebox

Máme rádi Radio Wave, posloucháme, jak dělají vlny.
www.rozhlas.cz/radiowave/porady/_zprava/1103415
www.rozhlas.cz/radiowave/portal

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Turban uvádí: 14 tráčků roku 2014

Honza Bárta 21.01.2015

Pořad Turban sestavuje již tradičně svůj vlastní seznam těch nejrelevantnějších, nejvýlučnějších a nejoblíbenějších tráčků za rok 2014.

Lil Mystic: Chtěl jsem dělat něco veselejšího

Honza Bárta 19.01.2015

Lil Mystic pochází z Itálie, ale jeho hudební alter ego ve skutečnosti sídlí v Japonsku. Jeho hudba je zhmotněním japonského termínu „kawaii“.

Turban uvádí: XMASMIX, FLEXYlvestr a Šťastný Nový Fok!

Honza Bárta 07.01.2015

Stýská se vám po Vánocích? Chybí vám beatové koledy i nadílka čerstvých tráčků pod stromečkem? A klubové betlémy mají už zase zavřeno?

Turban a Domácí Crew 15: MxLxP

Honza Bárta 12.12.2014

Domácí Crew navštívil druhý člen „rozdropeného“ kolektivu Thrillcrumbs – po glitchovém gaunerovi Gruzovi se dostavil jeho „bratr v tracku“ Martin Luther Pimp aka MxLxP.

Turban a Tielsie

Honza Bárta 02.12.2014

Před tuzemským debutovým vystoupením se v Turbanu virtuálně zastavil jeden z nejvýraznějších zástupců tolik diskutovaného labelu PC Music.

Miami Mais: Má hudební dieta je pěkně chaotická

Honza Bárta 26.11.2014

Producent Miami Mais pochází ve skutečnosti z Itálie a patří k největším Turbaním objevům roku 2014. „Bbeatová dieta“ jen tak neskončí, poslouchejte exkluzivní set.

Turban a Domácí Crew 14: DSCDRMR

Honza Bárta 12.11.2014

Záleží na mejdanu, když je večírek víc o bassu a zlomenym groovu, tak mě baví, když má ten trek nějakej delší najezd a pak začne foukat basa, říká DSCDRMR.

Turban a Domácí Crew 13: SBSTRD

Honza Bárta 28.10.2014

Zatím posledním dárcem Domácí Crwe je tuzemský DJ světových kvalit SBSTRD z kolektivu Drumy i Nedrumy. Teklife vyznávající SBSTRD se vedle hraní po klubech...

Donky Pitch: Nikdy jsme si nemysleli, že to dotáhneme tak daleko

Honza Bárta 15.10.2014

Ostrovní label Donky Pitch se řadí k těm nejzajímavějším podnikům (nejen) v současném klubovém ekosystému. Rozhovor k pátým narozeninám, Turban.

Turban a Domácí Crew 12: Murder Bear Doug

Honza Bárta 08.10.2014

Pod vražedným medvědím pseudonymem Murder Bear Doug se už více než půl roku ukrývá Tomáš Havlen - talentovaný producent, šikovný zvukař, schopný DJ a také polovina projektu post-hudba.