Články / Seriály / / Turban

Turban # 85: V jezeře ledových beatů

Turban # 85: V jezeře ledových beatů

Honza Bárta | Články / Seriály / / Turban | 13.05.2014

V prostředí současné, na neustálou aktualizaci zatížené klubové hudby už ze své podstaty nezbývá moc prostoru na péči o vlastní historii a zájem o tzv. velké příběhy. O to více potěšujícím faktem pak je, že jeden z největších a nejunikátnějších příběhů současné beatové vědy zvládly zaznamenat dva z nejfuturističtějších labelů současnosti – Night Slugs a Fade To Mind.

Řeč je o jejich prvním společném releasu – re-releasu tracku Icy Lake newyorského house/techno dua Dat Oven z roku 1998. Pozapomenutou perlu dekadentních večírků New Yorku z konce tisíciletí objevil při sledování jednoho obskurního klipu na YouTube producent DJ Total Freedom, jeden ze zakladatelů značky Fade To Mind – a byla z toho láska na první poslech, takřka okamžitě sdílená i členy sesterské ostrovní divize Night Slugs.


Z podivuhodné výpravy za genezí skladby Icy Lake, jejíž zvuk jakousi zvláštní časoprostorovou náhodou jako by ze současného katalogu Night Slugs a Fade To Mind vypadl, vznikl krátký filmový dokument a track se dočkal i své vinylové reinkarnace, společně s remixy od L-Vise 1990, Total Freedom, NA (aka poloviny Nguzunguzu) a nedávno zesnulého DJ Rashada. Turban beatovou výpravu do ledového jezera spolu se všemi zúčastněnými rozhodně doporučuje – jen málo příběhů v současném klubovém ekosystému je totiž tak cool.

Turban Playlist 7.5. 2014:
Mumdance - Springtime (Unknown To The Unknown, 2014)
Trippy Turtle - NaNa (self-released, 2014)
VesperTown - Royal Flash (Tokyo Hands remix) (Donky Pitch, 2014)
Ryan Hemsworth - Ryan Must Be Destroyed (Wave Racer remix) (Last Gang x Future Classic, 2014)
Wave Racer - Streamers (Ryan Hemsworth remix) (Last Gang x Future Classic, 2014)
Tennyson - You´re Cute (Secret Songs, 2014)
Bok Bok - Howard (Night Slugs, 2014)
Dat Oven - Icy Lake (Original Arena Mix) (Night Slugs x Fade To Mind, 2014)
Dat Oven - Icy Lake (L-Vis 1990 remix) (Night Slugs x Fade To Mind, 2014)
Dat Oven - Icy Lake (Total Freedom remix) (Night Slugs x Fade To Mind, 2014)
Tielsie - Hueboy (self-released, 2014)

Info

Přehraj si svůj oblíbený pořad:
www.rozhlas.cz/radiowave/jukebox

Máme rádi Radio Wave, posloucháme, jak dělají vlny.
www.rozhlas.cz/radiowave/porady/_zprava/1103415
www.rozhlas.cz/radiowave/portal

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Turban uvádí: 14 tráčků roku 2014

Honza Bárta 21.01.2015

Pořad Turban sestavuje již tradičně svůj vlastní seznam těch nejrelevantnějších, nejvýlučnějších a nejoblíbenějších tráčků za rok 2014.

Lil Mystic: Chtěl jsem dělat něco veselejšího

Honza Bárta 19.01.2015

Lil Mystic pochází z Itálie, ale jeho hudební alter ego ve skutečnosti sídlí v Japonsku. Jeho hudba je zhmotněním japonského termínu „kawaii“.

Turban uvádí: XMASMIX, FLEXYlvestr a Šťastný Nový Fok!

Honza Bárta 07.01.2015

Stýská se vám po Vánocích? Chybí vám beatové koledy i nadílka čerstvých tráčků pod stromečkem? A klubové betlémy mají už zase zavřeno?

Turban a Domácí Crew 15: MxLxP

Honza Bárta 12.12.2014

Domácí Crew navštívil druhý člen „rozdropeného“ kolektivu Thrillcrumbs – po glitchovém gaunerovi Gruzovi se dostavil jeho „bratr v tracku“ Martin Luther Pimp aka MxLxP.

Turban a Tielsie

Honza Bárta 02.12.2014

Před tuzemským debutovým vystoupením se v Turbanu virtuálně zastavil jeden z nejvýraznějších zástupců tolik diskutovaného labelu PC Music.

Miami Mais: Má hudební dieta je pěkně chaotická

Honza Bárta 26.11.2014

Producent Miami Mais pochází ve skutečnosti z Itálie a patří k největším Turbaním objevům roku 2014. „Bbeatová dieta“ jen tak neskončí, poslouchejte exkluzivní set.

Turban a Domácí Crew 14: DSCDRMR

Honza Bárta 12.11.2014

Záleží na mejdanu, když je večírek víc o bassu a zlomenym groovu, tak mě baví, když má ten trek nějakej delší najezd a pak začne foukat basa, říká DSCDRMR.

Turban a Domácí Crew 13: SBSTRD

Honza Bárta 28.10.2014

Zatím posledním dárcem Domácí Crwe je tuzemský DJ světových kvalit SBSTRD z kolektivu Drumy i Nedrumy. Teklife vyznávající SBSTRD se vedle hraní po klubech...

Donky Pitch: Nikdy jsme si nemysleli, že to dotáhneme tak daleko

Honza Bárta 15.10.2014

Ostrovní label Donky Pitch se řadí k těm nejzajímavějším podnikům (nejen) v současném klubovém ekosystému. Rozhovor k pátým narozeninám, Turban.

Turban a Domácí Crew 12: Murder Bear Doug

Honza Bárta 08.10.2014

Pod vražedným medvědím pseudonymem Murder Bear Doug se už více než půl roku ukrývá Tomáš Havlen - talentovaný producent, šikovný zvukař, schopný DJ a také polovina projektu post-hudba.