Zprávy / Festivalové

U:fest v Rožnově pod Radhoštěm podruhé

U:fest v Rožnově pod Radhoštěm podruhé

redakce | Zprávy / Festivalové | 29.05.2023

U:Fest tematicky pokračuje ve vymezené lince, tedy ve zkoumání zprostředkování kultury a umění v době vysoké technologické digitalizace a umělé inteligence. U:Fest zajímá, jak se tento silně progresivní trend promítá do současného života a ovlivňuje již tradiční umělecké formáty.

Novinkou U:Festu je páteční (9. 6.) přednáškový blok pro žáky, studenty i veřejnost ohledně alter života v on-line prostředí, které nejen zjednodušuje a zrychluje komunikaci či zpříjemňuje život, ale také přináší i negativní aspekty. A co o nás jednotlivé portály ví, jaké data sbírají, jak se tyto informace dají využít, v horším případě zneužít, a co s tím, přijedou do Rožnova rozebrat a vysvětlit žurnalisté a experti na on-line komunikaci Miloš Čermák, Robert Břešťan a Antonín Šlajch. Další novinkou je Blackout stage, taneční warm-up celého festivalu v pátek večer na otevřené terase Brillovky. Tu promění v klubovou scénu pod širým nebem s výhledem na Radhošť djs z platformy Blackout Crew s hostem DJ Orbithem.

V sobotu (10. 6.) se můžou návštěvníci těšit na Outside music stage, kde vystoupí Něco něco, Dva, unikátní spojení vzniklé pouze pro tento festival Grunik&Forest a také Khoiba a Hello Marcel. Se svými hudebně performativními projekty vystoupí Veronika Svobodová, Tomáš Niesner a švédská mistryně Fågelle.


Info

U:fest
9. + 10. 6. 2023
Rožnov pod Radhoštěm
web festivalu

foto © Anton Johansson

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Lunchmeat Festival začíná

redakce 22.09.2023

V pondělí začíná program festivalu v CAMPu, kde se představí díla připravená speciálně pro místní obří plátno o rozměrech 20 x 4 metry.

Knižní veletrh LITR ve znamení fauny a flóry

redakce 20.09.2023

Víkend plný tvůrčích workshopů, výstav, autorských čtení a hudebního programu bude probíhat především v šapitó před pavilonem a ve sbírkových sklenících Flory.

Le Guess Who? 2023 oznamuje kompletní line-up

redakce 19.09.2023

Je libo legendární ESG z jižního Bronxu, která zde předvede svůj vůbec poslední evropský koncert, Alana Sparhawka z Low nebo společné představení Catariny Barbieri a Space Afrika?

Dream Or Die, festival psychedelického snění

redakce 19.09.2023

Nabitý hudební program láká také na výstavu obrazů, poezii, přednášení a další aktivity.

Mladí ladí jazz-fest zatnul do živého

redakce 18.09.2023

K hvězdným jménům světové jazzové a experimentální scény přibyli francouzsko-alžírští Acid Arab kombinující elektronickou hudbu s tradiční arabskou kulturou.

Boleslam, festival slam poetry

redakce 17.09.2023

Během dvou dnů proběhne více než 24 tematických slamových exhibic, při kterých vystoupí největší jména tuzemské slamové scény.

Ji.hlava se zaměří na ženské režisérky

redakce 16.09.2023

Letošní program nabídne také přehlídku dokumentárních děl ve virtuální realitě.

Festival Spontana na kraji Brna

redakce 14.09.2023

Spontana je pole, na poli zelený ostrůvek a v něm betonový bazén ve kterém 23. září imploduje hned několik těles.

Space X uvede Davida Boultera, Arveho Henriksena nebo nový projekt HRTL

redakce 13.09.2023

Podzemí skvostu pražské funkcionalistické architektury obsadí koncerty, křty nových alb i výstavy.

Hlukovæ Mystéria i letos

redakce 12.09.2023

Dva dny, dvě místa, více než dvacet vystupujících. A hluk, spousta hluku.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace