Zprávy / Festivalové

Ugandský festival Nyege Nyege zveřejňuje lineup

Ugandský festival Nyege Nyege zveřejňuje lineup

redakce | Zprávy / Festivalové | 09.08.2022

Letošní sedmý ročník ugandského festivalu Nyege Nyege se uskuteční od 15. do 18. září. Konat se tentokrát bude na novém místě na břehu řeky Nil: u vodopádů Itanda, místo má být navíc pětkrát větší než původní lokace. Hudební program se jako vždy zaměří především na africké umělce spojené se scénou Nyege Nyege, se kterou se pojí i stejnojmenný label Nyege Nyege tapes a sublabel Hakuna Kulala. Na festivalu se předství mimojiné ghansko-nigerijská zpěvačka Adomaa, keňská popová hvězda Kabeaushé a nigerijská rapperka MC Aunty Rayzor. Elektronickou scénu bude zastupovat Kampire, MC Yallah, Otim Alpha, Phatstoki, DJ Travella nebo průkopník žánru kuduro DJ Znobia, který navíc poprvé po patnácti letech vystoupí mimo Angolu.

Z Evropy a USA přijede také několik účinkujících, mezi nimi například Juliana Huxtable, DJ Paypal, DJ Marcelle, Zoë Mc Pherson a Low Jack. Celkem se na sedmi pódiích ve čtyřech dnech představí přibližně 300 umělců. Vedle hudby nabízí Nyege Nyege také umělecké instalace, aktivity jako je rafting nebo bungee jumping. Festival také poskytuje luxusní kempování v novém areálu nazvaném Nyegeville, který zahrnuje teplé sprchy, lekce jógy, skříňky i soukromou pláž.

Info

Nyege Nyege
15.-18. 9. 2022
Jinja, Uganda
web festivalu

grafika © Reshidev Rk

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Rock for People tasí Muse a Slipknot

redakce 03.10.2022

Rock for People letos slavil úspěch na všech frontách a 27. ročník festivalu na tento úspěch nejen naváže, ale chystaným lineupem ho doslova převálcuje.

Film a architektura uvede v Brně poctu géniům moderní architektury a designu

redakce 30.09.2022

Festival zakončí v Kině Art bizarní dokument The Bubble přibližující oblast Villages, největší komunitu důchodců v Americe.

Na Be2Can nebude chybět Stříbrný medvěd z Berlinale nebo Zlatý lev z Benátek

redakce 30.09.2022

Filmová přehlídka, která každoročně nabízí dramaturgicky vytříbený výběr toho nejvýraznějšího z Berlinale, Benátky a Cannes, letos představí dvacet premiér.

Začíná knižní festival LITR

redakce 28.09.2022

Tradiční olomoucká událost nabízí to nejzajímavější ze světa nezávislé knižní tvorby a zaměřuje se především na autorské a umělecké publikace.

První ročník brněnské klubové noci Batch

redakce 27.09.2022

Mezi headlinery akce patří argentinská rapperka Catnapp, legenda středoevropského a východoevropského punku polští Dezerter.

Sýpka Za Škodovkou dokořán

redakce 22.09.2022

V pětici prázdných pater objektu se postupně vystřídají tři kolektivy, které připraví svůj denní program v interakci s rozmanitými prostorami budovy.

Space X počtvrté

redakce 22.09.2022

Počet hudebníků i příznivců zabývající se ambientem, minimalismem či alternativní elektronikou v současném hudebním dění neustále roste.

Lunchmeat Festival 2022 co nevidět, co neslyšet

redakce 21.09.2022

Každoroční přehlídka věnovaná elektronické hudbě a vizuálnímu umění slibuje šestidenní dobrodružný program na čtyřech scénách v Praze.

Ostrava Kamera Oko: Pod dlažbou je pláž!

redakce 21.09.2022

Během pěti dnů nabídne víc než tři desítky krátkometrážních i celovečerních snímků.

Jazz Goes to Town v půlce října

redakce 20.09.2022

Do Hradce dorazí zahrát více než sedmdesát hudebníků v jedenácti domácích i zahraničních kapelách, z nichž šest zažije svou českou premiéru.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace