Zprávy / Pozvánky

Ukrajinští Love’n’Joy v Crossu

Ukrajinští Love’n’Joy v Crossu

redakce | Zprávy / Pozvánky | 20.09.2022

Ukrajinská indierocková a neo-psychedelická kapela Love’n’Joy si v posledních letech s úspěchem budovala renomé na evropské scéně. Svoje v pořadí druhé LP dokončili tři dny před ruskou invazí, pak je válka vyhnala z domova s nejistou budoucností. Vypovídající titul Half Home nakonec navzdory okolnostem vydali začátkem září a vyrazili na tour, v rámci které vystoupí v úterý 20. září v pražském Crossu. Jako support vystoupí výjimečně na pražské půdě mladá parta kombinující psychedelii, krautrock a pódiové charisma - plzeňští China Soup.

Slibně se rozjíždějící kariéra ukrajinského tria se zdánlivě mohla rozplynout po vpádu Ruska na Ukrajinu. Trojici muzikantů se ale podařilo dočasně usadit v Německu, odkud se v půlce roku vydali na menší evropskou tour k propagaci charitativního projektu Musicians Defends Ukraine. S pozitivními ohlasy zahráli i v Praze, Plzni nebo na festivalu Podtvrzí. Během složitého období zároveň pracovali na vydání druhého LP, které bylo dokončeno v Kyjeve 21. února, tři dny před invazí.

Inspirací pro název Half Home byla anexe Krymu, odkud pochází dva členové kapely. Zachycuje tak pocity nejistoty a izolace od domova. Titul se stal v podstatě i proroctvím pro následující dění. Nahrávka obsahuje devět skladeb mísících skrze tragické okolnosti mnoho emočních barev. Od zklamání, agrese, přes zmatek k optimismu a snění. Skladby mění dynamiku a disponují nepředvídatelností, která jim dává schopnost obstát jednotlivě. V celé tvorbě se promítá pro kapelu typická inspirace ve zlaté éře 60. a 70. let, psychedelie, britpopu, ale i prvky hard rocku, nebo kromě klasického nástrojového složení použití i etnických nástrojů jako např. sopilky.

Info

Love’n’Joy (ua) + China Soup
20. 9. 2022 19:30
Cross Club, Praha
Fb událost

foto © se svolením Cassiopeia Promotions

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

PSH na Nekonečném turné

redakce 03.10.2022

Po úspěchu PSH Nekonečný příběh v kinech přicházejí tvůrci se společnou Nekonečnou tour filmu a koncertu kapely.

Nylon Jail oslaví dekádu na Cargo Gallery

redakce 02.10.2022

Nylon Jail oslaví dekádu existence vystoupením na Cargo Gallery, koncertem také kapela oficiálně nastartuje Hithit projekt.

Pavel Klusák a GOTT v Divadle Archa

redakce 01.10.2022

Archa bude hostit multižánrový večer s bestsellerem Pavla Klusáka GOTT.

Lenka Dusilová s big bandem Cotatcha Orchestra

redakce 01.10.2022

Na koncertě v Brně zazní nové skladby, které jsou výsledkem společné tvorby.

Fléda jde do podzimu s lepším zvukem a hvězdami

redakce 01.10.2022

Seznamu zahraničních hvězd tento podzim vévodí výrazné hudebnice s novými nahrávkami.

Indigová Alen ohlašuje druhé album

redakce 30.09.2022

K albu nazvanému Tma aranžérsky a producentsky přispěl Martin Kyšperský z kapely Květy.

Říjen v Underdogs'

redakce 29.09.2022

Těšit se můžeme na dekadentní acid punk VR Sex, metalcorové průkopníky Integrity, altrockovou klasiku And You Will Know Us by the Traill of Death. A další.

Do Prahy přijedou The Black Angels, Easy Life nebo Royal Republic

redakce 29.09.2022

Psychedeličtí The Black Angels vychází zcela jednoznačně z estetiky kytarových kapel 60. let, jejichž odkaz ale překlápí do současných kulis.

Do Prahy přijíždí McGoldrick, McCusker & Doyle

redakce 28.09.2022

Jejich interpretace lidových písní Anglie, Skotska a Irska, a především vlastních skladeb, je nakažlivě energická, jiskřivá, provedena s neuvěřitelnou vřelostí a lehkostí.

Podzimní Pulz klubové scény

redakce 27.09.2022

Pulz odstartoval letos v březnu a v prostorách Paláce Akropolis už stihl nabídnout umělce jako Badfocus, Arleta, Miss Petty a další žhavá jména tuzemské klubové scény.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace