Zprávy / Pozvánky

Underdogs' na dvorku

Underdogs' na dvorku

redakce | Zprávy / Pozvánky | 12.07.2021

Doba ještě není vnitřním akcím nakloněná, a tak se v Underdogs' rozhodli na léto přesunout scénu ze suterénu ven a připravili sérii pravidelných čtvrtečních koncertů na dvorku, během které se představí hudebně pestrá mozaika interpretů a interpretek.

Koncertní sérii hned zkraje prázdnin příznačně odstartovalo country/folkové uskupení Severní nástupiště, které svým setem vykouzlilo na vyprodaném dvorku uvnitř městské džungle trampsky přívětivý mikrokosmos. Druhý večer obstarala pražská hc/punková sestava Interpunkce společně s novou kapelou Miss Marple, za kterou stojí stálice slezko-pražské diy scény. V červenci dále vystoupí polský feministický projekt Siksa, který propojuje hudbu, hlukovou poezií a perfomance a prostřednictvím radikálního uměleckého vyjádření utočí na nenávistný konzervatismus. Během toho samého večera odehraje poslední živé vystoupení lo-fi punkový projekt Szmej, tentokrát doplněný o živé bicí, a naopak jedno z prvních vystoupení zahraje nováček punkové scény ART//FAGS. Následovat bude táborské duo Katastr, propojující experimentální elektroniku s živou rytmikou nebo Michal Milko aka Bolehlav oscilující mezi tvrdou elektronikou, industriálním noisem a metalem.

Srpnovou sérii koncertů otevře sólovým vystoupením Tomáš Kopáček, ústřední a jediná stálá postava projektu Black Tar Jesus. Tomáš je mistrem bedroom písničkářství a niterné psychedelie. Mezi dalšími srpnovými vystupujícími se objeví techno-punková čtveřice Frau Zwei, která představí debutové LP Za dveřmi niko není, nebo indierockoví srdcaři True Fir, kteří na své novince Second-Guessing servírují jednu kytarovou hitovku za druhou.

Během první poloviny září ještě stihne zahrát brněnské duo Blood Pact, které k hutnému darkwavu přimíchává prvky witchhousu a elektrometalu, dále rožnovský melodický pop punk Chorobopop a koncertní sérii na dvorku uzavře kytarový mág par excellence Tomáš Niesner, který boduje se sólovým debutem Aurora a nový projekt Cardo&Decumanus, jenž prozatím zůstává zahalen tajemstvím.

Info

Underdogs' na dvorku
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Madhouse Express se speciálním setem v Crossu

redakce 04.08.2021

Bude to první veřejný koncert kapely na domácí půdě od září 2020 a „Express do blázince“ pro tuto příležitost připravuje výjimečně dlouhý set.

Intimní svět Natalie Perkof

redakce 03.08.2021

Natalie Perkof pracuje s působivou poetikou „momentek“, s útržky každodenních situací a přátelských setkání.

Fvlcrvm a Tea Sofia na společném koncertě

redakce 30.07.2021

Tea se ve svých vlastních textech nebojí nepříjemných témat, která dokáže díky svému jedinečnému hlasu posluchačům emotivně naservírovat.

Pád Vladimira 518

redakce 20.07.2021

Plátna, malby a kresby. Audiovizuální sekvence, textové citace, objekty a pády jednoho Idiota.

Žižkovské letovisko, letní scéna

redakce 13.07.2021

V Atriu na Žižkově se právě otevřela letní scéna Žižkovské letovisko.

Osobní osobně: Dodie a Aurora se představí v Praze

redakce 12.07.2021

Fource oznámili dvě zpěvačky, které přivezou na přelomu zimy a jara příštího roku.

Gojira přijede do Prahy

redakce 09.07.2021

Nespočet ocenění, aktivistická činnost v oblasti ekologie, životního prostředí a lidských práv a také kapela, která za poslední dekádu přivedla metalovou hudbu k renesanci.

Genot Centre se vrací živě i křtivě

redakce 08.07.2021

Pražský kolektiv se po pandemické pauze vrací do Divadla Archa s čtvrtou edicí své nové koncertní série. A bude se křtít.

Axela Thesleffa v Dolních Vítkovicích

redakce 08.07.2021

Festival Colours of Ostrava uvede finského producenta Axela Thesleffa v rámci série Hotspot na tajném místě Dolních Vítkovic.

Fource přivezou Tate McRae i Michaela Malarkeyho

redakce 07.07.2021

Na svém kontě má dva oceňované projekty i zápis v žebříčku 30 pod 30 magazínu Forbes.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace