Zprávy / Pozvánky

Underdogs' slaví páté narozeniny

Underdogs' slaví páté narozeniny

redakce | Zprávy / Pozvánky | 27.09.2021

U příležitosti pátých narozenin pořádá smíchovský klub Underdogs' dvoudenní hudební festival s prozaickým názvem Underdogs' 5th Anniversary. Akce se uskuteční 1. a 2. října a na dvou pódiích se vystřídá široké hudební spektrum tuzemských i zahraničních vystupujících.

Páteční večer zahájí Rafał Marciniak. Jako člen brněnských kapel Degens nebo Enten og Eller se doposud pohyboval spíše v hlukovějším hudebním spektru, v sólové dráze se však přiklonil k niternějšímu písničkářství s kořeny ve středověkém folku. V Underdogs' vystoupí s houslovým doprovodem Tomáše Bolka. Po téměř dvouleté odmlce se na pražská pódia vrátí Oswaldovi. Kapela s originálním pojetím psychedelického rocku, která se mimo jiné nechává inspirovat hudbou ze spaghetti westernů, se rozrostla o třetího člena. Ke Kateřině Malé a Andreovi Rottinovi přibyl Adam Šťasta (Or, Tábor, Dimitar). V pátek zahrají také mistři špinavého punku Kurvy Češi, berlínský punkem říznutý black metal Skeleton Glove, plzeňská parta Boost lavírující hraně hardcoru a metalu nebo česká death metalová Sněť. Z Lipska dorazí hudebnice a performerka Lea Matika, která předvede feministickou, punkově laděnou show na pozadí elektronických beatů. Večer zakončí DJ setem Dominik Pilňáček (známý např. z kapel Parasite Dreams, Autor) pod svým alter egem DJ Zmil.


Sobotní program vykopne fastcorový otloukánek Prügelknabe. V rámci společného turné vystoupí pražské post-punkové trio Bibione a lipská grunge-punková kapela Wrackspurts. Mezi gratulanty se zařadí beatový kazatel Aran Satan a slovenský mc Prezident Lourajder, který sází na znepokojivé ironické verše a zahalenou tvář. Kopřivnická (nově) čtveřice Panenské plameny do Underdogs' přiveze slovutnou kombinaci psychotického post-punku, psychedelického rocku a existenciálního chansonu. Nová deska je na spadnutí, a tak se publikum může těšit na nový materiál. Stejně tak je tomu u mezi Prahou a Orlovou rozkročeným triem Pacino, které syrovými kytarovými riffy úspěšně táhne napříč scénami. Nejdelší cestu na oslavu bude mít chicagský indie rockový kvartet Thompson Springs, na jehož debutové desce Undertones se podílel Pat Sansone z Wilco. Kdo vydrží slavit, až do pozdních nočních hodin, může si klást otázky o smyslu života a smrti během temného elektronického setu DJe Whydie? (Rare).

Info

Underdogs' 5th Anniversary
1.–2. 10. 2021
Underdogs', Praha
Fb událost

foto © Tomáš Rossi

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Hudebně-diskuzní Hluk #2

redakce 22.10.2021

Druhý poslechově-diskusní večer Hluk chystá live sety Stanislava Abraháma, mʊdʌki a Simona Whethama.

Kopřivnický koncertní trojboj

redakce 21.10.2021

Kopřivnický koncertní trojboj představí tři místní kapely, které v posledních dvou letech díky covidu doma nekoncertovali.

JAF 34 vydává klip a pokřtí desku

redakce 19.10.2021

Křest alba Empty znamená i jeho první a poslední živé provedení. Ve Fuchsu2 vystoupí i mnoho dalších umělců a skupin.

Joseph Nechvatal představí v Brně svou tvorbu

redakce 19.10.2021

Prezentace autora pro Vašulka Kitchen Brno je nazvaná podle poslední umělcovy knihy Immersion Into Noise.

The Crimson Marathon v Brně i v Praze

redakce 19.10.2021

V průběhu večera se představí jednotliví členové King Crimson, a to jak v hudbě této skupiny, tak i se svými vlastními projekty.

Old Time Relijun dorazí na Sedmičku

redakce 18.10.2021

Zvuk OTR postavený na výrazné rytmice a zběsilých pěveckých vstupech jejich frontmana se ale podepsal i do výrazu generačně mladších postpunkových kapel.

100 gecs i Jeremy Zucker vystoupí v MeetFactory

redakce 18.10.2021

Hudba Jeremyho Zuckera plyne jako příběhy, které si vyprávíte s nejlepšími přáteli – je intimní, smysluplná, nebojí se jít do detailů.

Linea Aspera v Rock Café

redakce 17.10.2021

Radost ze znovuobnovení fungování Linea Aspera nakonec vyústila ve vydání druhé dlouhohrající řadovky.

Virtuální konference Meltingpot představí přes sto řečníků

redakce 17.10.2021

Meltingpot nabídne během čtyř dnů na dvou scénách výjimečné příběhy téměř sto osobností z celého světa - inovátorů, vizionářů, vědců či autorů bestsellerů.

Manu Delago přiveze novou desku věnovanou přírodě

redakce 15.10.2021

Už v sobotu 16. října dorazí do Paláce Akropolis se svým aktuálním programem Environ Me, v němž se klasické i elektronické nástroje mísí se zvuky přírody.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace