Akce

Unsound 2018 ohlašuje první jména

Unsound Festival 2018
07.10.2018 12:00
Krakov, Polsko

Šestnáctá ozvěna DYI podhoubí s celosvětovým dosahem. Ústředním tématem letošního vydání krakovského festivalu Unsound, které se uskuteční v termínu od 7. do 15. října, bude PRESENCE (Přítomnost). Organizátoři aktuálně ohlašují první várku potvrzených interpretů. Na koho se můžete těšit?

Producent Jlin společně s Company Wayne McGregor v evrospké premiéře představí projekt Autobiography Edits, který si svou světovou premiéru odbyl na torontském Unsoundu. Producent Rabit, vizuální umělec Sam Rolfes a kolektiv House of Kenzo představí společný projekt Magna Surgat. Amnesia Scanner přijede představit svůj debut a své první vystoupení v rámci festivalu předvede také Alva Noto.


Téma Přítomnosti připomene taky žánrové průkopníky, mezi které rozhodně patří Terry Riley, který od šedesátých let 20. století usiluje o propojení hudby a duchovní transcendentace. Ve speciálním setu jej doplní jeho syn, kytarista Gyan Riley. Kanaďan Tim Hecker již v minulosti Unsoundu nabídl mnohé exkluzivní vystoupení a letos přiveze tradiční japonské tanečníky Gagaku. Minimalismus, hluk, pohyb. Mezi dalšími jmény jsou třeba Irreversible Entanglements, Lea Bertucci, Linn da Quebrada, Christoph de Babalon nebo Superficie.

Info

Unsound Festival 2018
7. - 15. 10. 2018
Krakov, Polsko
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články