Zprávy / Pozvánky

V dubnu Flédě nadiktuje rytmus John Digweed

V dubnu Flédě nadiktuje rytmus John Digweed

redakce | Zprávy / Pozvánky | 26.03.2015

U příležitosti desátého výročí klubové noci Elektra v dubnu na Flédě zazáří hvězda první velikosti a klíčová postava světové taneční scény John Digweed. Na zbrusu novém pódiu se pro velký zájem představí hned dvakrát i český slavík Tomáš Klus a jeho Cílová skupina. Dvojkoncert si fanoušci vyžádali také od nizozemských Dope D.O.D., kteří v rámci klubové noci Bassinfection namíchají výbušnou směs hiphopu a dubstepu. Mezi další perly dubnového programu patří i vystoupení Květů, Korben Dallas a charismatických Američanů Wovenhand. Za hranicemi Králova pole spolupracuje tým Level B production také na přípravách hiphop party Trash Rap Tour a jarním trhu zboží a zážitků s názvem Koloniál, jež se odehrají v prostoru Malé Ameriky.


Už 2. dubna nabídne Fléda tři pohledy na aktuální indie sound v podání britských Lucidalabrador, domácích Himalayan Dalai Lama a The Neoromantix. O den později se prožene sálem Punková smršť s Totálním nasazením a dalšími třemi neohroženými kapelami. V předvelikonoční sobotu sál na Štefánikově pohostí tradiční celobrněnskou klubovou noc Hrnem Brnem, které udají takt kapely Smrtislav a Rituály. Sekundovat jim bude screamoelektronika Gagarin a absurdně alternativní šovinistickofeminní popaři Ať se snaží ona. Komornější zážitek nabídne 13. a 14. dubna Tomáš Klus a jeho Cílová skupina v rámci turné Přeju Ti. Ve středu 15. dubna se pak v Brně představí elitní tandem československého rockového písničkářství, bratislavští Korben Dallas a domácí Květy.


V polovině dubna se na třech scénách rozjede klubová noc Bassinfection v čele s nizozemskými urban čaroději Dope D.O.D. Ti úspěšně modelují svébytný mix hiphopu s dubstepem. Charismatický zážitek slibuje na 20. dubna coloradský mystik David Eugen Edwards a jeho spoluhráči z legendárních neofolkově alternativních Wovenhand. Ani v dubnu nemine Flédu křest nových hudebních materiálů. Ve čtvrtek 23. dubna zde Luno představí své nové album Close To Silence, a to se speciálním hostem Lenkou Dusilovou a za podpory kapel Calm Season, Vees i Tichonov. Nejzajímavější položkou dubnového programu pak bude desáté výročí legendární klubové noci Elektra. Během ní bude 24. dubna mixážnímu pultu kralovat guru světové taneční scény a muž, který spoludefinoval styl house, britský DJ a producent John Digweed.


Brněnská zastávka Trash Rap Tour 2015 proběhne 10. dubna v industriální hale Malá Amerika. Vystoupí Hugo Toxxx se svou show k nedávno vydanému mixtapu Trash Rap a Marat s novým materiálem k CD Mars a Igor s materiálem z chystaného CD White Russian. Živá vystoupení doplní DJs Freezer, NobodyListen, Dyrty a Alyaz. V odpoledních hodinách bude v prostorách klubu Na Dráze probíhat Grafficon Graff Jam a Hypno808 hustle. Prostor Malé Ameriky také na dva víkendové dny 11. a 12. dubna zaplní Koloniál. Trh zboží a zážitků pod hlavičkou festivalu Bonjour Brno přivítá hlavně milovníky nákupů, dobrého jídla i netradičních výrobků.

Již nyní pracuje tým dramaturgů Flédy na květnovém programu. Z něj už nyní stojí za zmínku finále soutěže Jednou ranou na Sziget, které se koná 6. května. Nezapomenutou akcí bude i příjezd novozélandské divy Princess Chelsea, jejíž písně kombinují andělsky nevinný hlas s drsným a jízlivým humorem. Repertoár, který je zcela nevhodný pro děti a puritány, byl v minulosti novináři označen jako za ukolébavky pro Addamsovu rodinu, takže o zajímavé momenty nebude 21. května nouze. Závěr měsíce lásky roztančí a uhranou na nádvoří brněnského Špilberku Monkey Business.

Info

Fléda Club
Štefánikova 24, Brno

www.facebook.com/fledaclub
www.fleda.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Cinergy uvede přednášku se skladatelem Dustinem O'Halloranem

redakce 27.11.2020

O’Halloranova filmová kariéra začala v roce 2006 se snímek Marie Antoinetta od Sofie Coppoly.

Café Na půl cesty nabídne živý koncert v rámci týdne duševního zdraví

redakce 24.11.2020

Živý přenos koncertu Václava Havelky III proběhne v rámci sedmidenní výzvy #namouduši.

Místo opuštěných budov promění Pokoje 2020 soukromí mladých umělců

redakce 22.11.2020

Rozličné domovy se stanou místy k realizaci unikátních site-specific instalací, performativních vystoupení nebo videoartu.

Telemost propojí na devět hodin divadla po celé republice

redakce 20.11.2020

Téma letošního ročníku bylo již před vypuknutím pandemie zvoleno v návaznosti na sílící zájem o ekologii a tlak na udržitelnost života na Zemi.

KabLock v Kabinetu múz

redakce 18.11.2020

Svou tvorbu skupina KabLock koncipuje jako multimediální instalace nacházející se ve výlohách hudebního klubu.

Ghostemanovo turné zná nové pražské datum

redakce 17.11.2020

Eric Ghoste vytvořil postavu pojímající celý kánon extrémní hudby s prvky industriálu, hardcoru, jižanského phonk rapu i dalších žánrů.

Venuše ve Švehlovce uvádí další ročník festivalu sociálního umění

redakce 11.11.2020

Chystá se premiéra souboru Co čumíš, dokumentární podcast kolektivu Nun a Ví (Viah) a také benefiční koncert kapely Zvíře jménem.

Festival Alternativa ohlašuje program streamovaného Intermezza

redakce 09.11.2020

Organizátoři festivalu ale oznamují dvoudenní on-line událost Alternativa 2020: Intermezzo. Hudební vsuvka nabídne deset převážně českých projektů. Hutná hudba zazní letos u vás doma.

OneRepublic se vrací do Prahy

redakce 07.11.2020

Vzhledem ke stávající situaci s epidemií koronaviru SARS-CoV-2 byl termín koncertu přesunut.

Kolem světa s online programem Le Guess Who?

redakce 04.11.2020

Online televizní kanál bude přenášet filmy a dokumenty, vybrané vystupujícími na minulých ročnících festivalu.