Zprávy / Pozvánky

V Jazz Docku Richard Bona, Nils Petter Molvaer i Jojo Mayer

V Jazz Docku Richard Bona, Nils Petter Molvaer i Jojo Mayer

redakce | Zprávy / Pozvánky | 02.05.2022

Příliv špičkových zahraničních muzikantů pokračuje i na jaře. Během následujících týdnů se v pražském Jazz Docku představí například proslulý baskytarista a zpěvák Richard Bona, norský trumpetista a skladatel Nils Petter Molvær nebo junglový král na bicí Jojo Mayer.

Vrcholem letošní první poloviny festivalu Jazz Čtyř Kontinentů bude vystoupení špičkového muzikanta Richarda Bony, který zcela exkluzivně spojí síly s Jazz Dock Orchestra a představí nám další ze svých hudebních tváří: big bandovou tvorbu. Již dříve takto spolupracoval s renomovanými evropskými orchestry a nyní si jeho hudbu v orchestrálním aranžmá mohou diváci 13. června vyslechnout v prostředí komorního jazzového klubu. Následující týden dorazí do Jazz Docku další velké jméno – norský trumpetista, skladatel a producent Nils Petter Molvær. Ve své tvorbě míchá více stylů – jazz, ambient, house music, elekroniku a break beats, stejně jako prvky z hip hop, rocku a popu – a přetváří je do jedinečné a dramatické zvukové koláže, která ukazuje možné směry vývoje jazzu ve 21. století.

Bohatý na mezinárodní hvězdy bude ale již květen. Program otevře 1. května stoupající pěvecká hvězda newyorského jazzu Samara Joy, následovat bude izraelský multi-instrumentalista Adam Ben Ezra a 8. května ovládne pódium legendární fusion formace Yellowjackets. O den později vás čeká původem kanadská zpěvačka, trumpetistka a skladatelka Bria Skonberg. Bria vtrhla na jazzovou scénu se svým zastřeným hlasem a třpytivou hrou na trubku, prodchnutou neworleanskou tradicí. Květnovou nabídku poté završí slavný švýcarský bubeník Jojo Mayer. Přiveze svoji kapelu Nerve, která kombinuje elektronickou taneční muziku s živým hraním. Hudebně skupina asimilovala široké spektrum elektronických stylů ze staré školy: jungle, dubstep, glitch beats, minimal nebo také house.

Info

Jazz Dock
web klubu

foto © Johannes Luvand

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Půlnoc umění, nová výstava Kunsthalle Praha

redakce 26.06.2022

Letní výstava představí soukromou sbírku a aktivity Karla Babíčka – významného kulturního hybatele a zakladatele legendární pražské galerie Behémót v 90. letech.

V Underdogs' neofolkový Of the Wand And the Moon

redakce 22.06.2022

Kim Larsen již tuto sobotu představí nové album, na které milovníci neofolku čekali dlouhých deset let od poslední, fenomenální desky The Lone Descent.

Fobia Kid křtí ve čtvrtek na Altenburgu

redakce 21.06.2022

Po roční pauze od hudby i sociálních sítí se slovenský rapper vrací objevovat zákoutí digitálních glitchů a hyperaktivních beatů.

Horrorcore Ice Nine Kills i melancholický synthpop Nation of Language v Praze

redakce 21.06.2022

Ice Nine Kills, to jsou chytlavé riffy, monstrózní produkce i vyklenuté melodie – a hlavně estetika osmdesátkových hororů.

Ólafur Arnalds v Karlíně

redakce 19.06.2022

Royal Albert Hall? Opera v Sydney? Není problém. Tam se ale jeho podmanivá, leč velice jemná a intimní hudba perfektně hodí.

Otvíračka Čítárny Unijazz

redakce 17.06.2022

V sobotu se může celá pražská komunita těšit na velké otevření, která jako již mnoho let garantuje kvalitní hudební a literární program.

Východ slunce v ostravské galerii Plato

redakce 16.06.2022

Koncert při východu slunce se uskuteční ve spolupráci s kolektivem Gin&Platonic a nabídne živé sety Antoniny Nowacke a postambientního dua Misty Picture.

Ivo Pospíšil: Příliš pozdě zemřít mladý - kniha i film

redakce 16.06.2022

Memoárová kniha Iva Pospíšila se krátce po svém prvním vydání v roce 2015 stala kulturní a následně i kultovní událostí.

Kasárna Karlín slaví pět let

redakce 14.06.2022

Stovky promítání, koncertů, debat, prohlídek i rodinných aktivit přitáhly za pět let na statisíce návštěvníků.

Jediný letní koncert Plísňáků v Praze aneb Please the Trees a Maryland v Přístavu

redakce 14.06.2022

Přístav 18600 zahájil sezonu už před pár týdny, svůj letní koncert tam odehrají i Please the Trees.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace