Zprávy / Festivalové

V létě do Plzně? Živá ulice jako důvod

V létě do Plzně? Živá ulice jako důvod

redakce | Zprávy / Festivalové | 22.06.2015

Mekka piva se letos stala Evropským hlavním městem kultury a v létě nabídne spoustu důvodů, proč se vydat směrem na západ. Jenom hodinu cesty od Prahy se od 14. do 23. srpna chystá multižánrový festival Živá ulice. V centru Plzně se letos na celkem sedmi scénách pod širým nebem prostřídají kapely ze zahraničí, festivalové stálice i hudební alternativa. Přes 100 kapel a zdarma, to je hudební část největšího multižánrového festivalu na západ od Prahy.

Udělat si výlet do Plzně v druhé polovině srpna se vyplatí. Ulice tu totiž už tradičně žijí festivalovým děním. Na stagích vystupují hudebníci, do toho se v centru města pohybují pouliční performeři a nechybí ani food festival, fashion days nebo třeba galerie v ulicích. Multižánrovost naplňuje festival do posledního písmene. Vybrali jsme pár nejzajímavějších akcí, které stojí za to vidět.

Zahraniční kapely
Vidět interprety z Bosny a Hercegoviny, Rumunska nebo třeba Izraele v pár dnech a zadarmo? Na scénách multižánrového festivalu Živá ulice se představí nejvýraznější umělci současné (nejen) evropské alternativní hudební scény. Dubioza kolektiv, Moonligt Breakfast, Fanfara Transilvania nebo Adam Ben Ezra, který se navíc v České republice představí vůbec poprvé. Ze sousedního Slovenska pak dorazí mladá a talentovaná písničkářka Katarzia.


Česká alternativa
Jedna programová linie hudebního bloku Živé ulice je zaměřená na českou alternativu a interprety, kteří dostali v posledních letech ocenění od Anděla přes Vinylu po Apollo. V centru Plzni se tak na scénách vystřídá duo DVA (Vinyla 2014), Adrian T. Bell (Apollo 2014) nebo třeba seskupení Tvrdý/Havelka. Václav Havelka v Plzni zahraje i se svojí kapelou Please The Trees, kteří na plzeňské náměstí přijedou se sborem Elpida. Doplní je ještě například Wild Tides, Houpací koně, Dalekko nebo Kalle.

Plzeňské kapely
Na Živé ulici nechybí ani místní tvorba. Celá jedna třetina kapel, které na festivalu vystoupí, je z Plzně nebo Plzeňského kraje, to ale neznamená, že by o nich nemělo být slyšet i kdekoli dál. Už tradičně vystoupí plzeňská legenda Znouzectnost. Chybět nebude ani další stálice plzeňské scény – kapela Sebevrány (progressive-alternative). Velký prostor dává festival i plzeňským začínajícím kapelám, o nichž ještě uslyšíme.

Doprovodný program
Živá ulice není ale jen o hudbě. Mezi koncerty si můžete po celou dobu festivalu projít Živou galerii na plakátovacích plochách v centru města i objekty a instalace studentů a absolventů uměleckých škol umístěné nedaleko stagí. A jestli máte rádi exotické jídlo, ve dnech 18. a 19. 8. přijeďte na Babylon na Plotně – food festival národnostních menšin.

Info

Živá ulice
14. - 23. 8. 2015, Plzeň
www.zivaulice.eu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Editors a White Lies na Metronome Prague

redakce 02.12.2022

White Lies vyzkoušeli syntetické příchutě i novovlnné groovy, prozkoumali neznámé elektronické zvukové krajiny a šli i cestou progresivních experimentů.

OFF Festival nabídne hardcore, psychodelii, k-pop i noise

redakce 01.12.2022

Katovický OFF vykopává prvních 14 důvodů, proč se těšit na léto. Festival proběhne tradičně v Údolí tří rybníků.

Na KovnaFestu se představí trap, noise i klezmer

redakce 30.11.2022

KovnaFest je jednodenní komunitní festival, který proběhne v žižkovském prostoru Punctum–Krásovka v osmé edici.

Rock for People 2023: The 1975

redakce 29.11.2022

Většina alb The 1975 se umístila na vrcholných příčkách britských i amerických hitparád a v roce 2020 si vysloužili i nominaci na cenu Grammy.

PAF Olomouc začíná po neděli

redakce 27.11.2022

V průběhu festivalu se několik desítek umělců světového významu společně s diváky pokusí nalézt odpovědi na kryptický odkaz faustovské legendy.

Eurosonic rozšiřuje program

redakce 22.11.2022

K dříve oznámeným domácím jménům, jako jsou jsou zpěvačky Aiko, Amelie Siba a Nina Kohout vystoupí i Hentai Corporation, Adela Mede nebo 52 Hertz Whale.

Festival proti násiliu

redakce 15.11.2022

Okrem odkazu Nežnej revolúcie sa chcú spoločne postaviť proti prejavom neznášanlivosti a násiliu, ktoré je ich dôsledkom.

Festival Sharpe oznámil prvé mená

redakce 14.11.2022

Koncerty v ateliéroch, kabinete či na dvore bývalej školy. V ikonických priestoroch bratislavskej Novej Cvernovky.

Berlínské CTM oznamuje první jména

redakce 12.11.2022

Těžištěm festivalu je tradičně alternativní elektronika, tradičně ale vybočí i do jiných žánrů a uměleckých disciplín.

Začal festival Alternativa

redakce 11.11.2022

Prostor je letos věnovaný také mladší generaci, která je do festivalu zapojena skrze hudební tvůrčí workshopy.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace