Zprávy / Pozvánky

V nejvyšší intuici: Everything Goes představí první vlnu kapel

V nejvyšší intuici: Everything Goes představí první vlnu kapel

redakce | Zprávy / Pozvánky | 18.04.2015

Pod názvem EGo > Universe Showcase se ukrývá vystoupení šestice aktuálních jmen klubové scény, které se uskuteční v sobotu 25. dubna v kultovních prostorách pražského Rock Café. Na pódiu se ukáží mladí Ghost of You z Brna, pardubičtí Věc Makropulos a také pražské klubovky Megaphone, The High Corporation, Peter Pan Complex a Sundays on Clarendon Road. Za každou kapelou stojí strhující příběhy, na které přišel čas poukázat. Agentura Everything Goes tak zahajuje sérii koncertů, která bude pokračovat i letními večírky například v Tiskárně na vzduchu.

"Dostat se mezi často poptávané umělce je pro mladou kapelu vždycky oříšek. Agentura Everything Goes vznikla mimo jiné právě proto, že jsme viděli na scéně již plnou řadu kapel, které by si zasloužily více pozornosti. Tyto kapely tvoří téměř svoji vlastní scénu a svými výkony, muzikálností, energií i nasazením nám všechny naživo potvrdily, že je za co bojovat a pro koho pracovat. Že to takzvaně má cenu. Těšíme se z každého jejich úspěchu," říká Michael Tardík, jeden ze zakladatelů Everything Goes.

Koncert zahájí kapela The High Corporation, která úspěšně předskočila Prago Union v Lucerna Music Baru i Selah Sue v Roxy. Charismatická zpěvačka a rapperka Ashley Sarah Abrman je frontmankou tohoto nadějného československého projektu, který se opírá o zlomené beaty bubeníka Petra Hanáka známého ze slovenské kapely Fallgrapp. Sundays on Clarendon Road je projekt Jonáše Zbořila a Jana Tůmy. Album Unward tohoto vršovicko – barrandovského dua vzniklo na začátku března 2015 a představuje chillovou aftmosferickou elektroniku.


Megaphone už jsou protřelou klubovou i festivalovou kapelou a jsou ukázkou toho, kam to může kapela dotáhnout, když jde dál a dál a nebojí se nových kroků. Jejich singl Dancin Shoes rotoval na několika rádiových i televizních stanicích a kapela právě dokončuje další singl, čímž potvrzují svoji nekonečnou píly a chuť k hraní. Východočeská crossover-rapová kapela Věc Makropulos nedávno spojila své síly s pardubickým raperem MC Pepíčkem, aby vyrazili na společné turné Tohle není tour. Jednou ze zastávek turné je i showcase 25. dubna v Rock Café. "Tento "floutkovský" styl zde kontrastuje s muzikanstkým úmem bandu, který se odráží od jejich studií a dlouholetých hudebních zkušeností. Někteří členové kapely, včetně MC Pepíčka, fungují zároveň i v jiných projektech, nebo na sólové dráze. Přijďte nás podpořit na jednu z našich zastávek TOHLE NENÍ TOUR 2015 a nechte se dobít energií, která z nás přímo sálá. Ty zmrde," říkají Věc Makropulos.


Ghost of You přijedou do Rock Café z Brna, kde mají silnou fanouškovskou základnu. Kapela se úspěšně probojovala do finále na Sziget festival. Koncert uzavře kapela Peter Pan Complex, která nedávno vydala singl SOS s emotivním lyric videem, kterým ohlásila přicházející desku.

"Spojili jsme kapely, které vědí, co je tvrdá práce a které si jdou za svým. Věříme v jejich sílu a podporujeme je v nejvyšší intuici, odprošteni od ega, které jsme vložili do názvu agentury." (Michael Tardík)

Everything Goes > Universe Showcase je prvním ze série akcí, které agentura pořádá v letošním roce. V rámci série zahraničních koncertů New Wave Praha představí 17.6. legendární australské The Cat Empire v Lucerna Music Baru a 20.8. aktuální jméno izraelské hudební scény, loopujícího fenomenálního kontrabasistu Adama Bena Ezru v Jazz Docku.

Info

Everything Goes > Universe Showcase
The High Corporation + Sundays on Clarendon Road + Megaphone + Věc Makropulos + Ghost of You + Peter Pan Complex
25. 4. 2015 19:00
Rock Café, Praha
Vstupné: 100,- na místě

www.facebook.com/events/823818564372743
www.facebook.com/thehighcorp
www.facebook.com/clarendonroad
www.facebook.com/Megaphone.cz
www.facebook.com/vecmakropulos
www.facebook.com/ghostofyouband
www.facebook.com/peterpancpx
www.facebook.com/rockcafepragueofficial
www.facebook.com/EverythingGoesBooking

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Cinergy uvede přednášku se skladatelem Dustinem O'Halloranem

redakce 27.11.2020

O’Halloranova filmová kariéra začala v roce 2006 se snímek Marie Antoinetta od Sofie Coppoly.

Café Na půl cesty nabídne živý koncert v rámci týdne duševního zdraví

redakce 24.11.2020

Živý přenos koncertu Václava Havelky III proběhne v rámci sedmidenní výzvy #namouduši.

Místo opuštěných budov promění Pokoje 2020 soukromí mladých umělců

redakce 22.11.2020

Rozličné domovy se stanou místy k realizaci unikátních site-specific instalací, performativních vystoupení nebo videoartu.

Telemost propojí na devět hodin divadla po celé republice

redakce 20.11.2020

Téma letošního ročníku bylo již před vypuknutím pandemie zvoleno v návaznosti na sílící zájem o ekologii a tlak na udržitelnost života na Zemi.

KabLock v Kabinetu múz

redakce 18.11.2020

Svou tvorbu skupina KabLock koncipuje jako multimediální instalace nacházející se ve výlohách hudebního klubu.

Ghostemanovo turné zná nové pražské datum

redakce 17.11.2020

Eric Ghoste vytvořil postavu pojímající celý kánon extrémní hudby s prvky industriálu, hardcoru, jižanského phonk rapu i dalších žánrů.

Venuše ve Švehlovce uvádí další ročník festivalu sociálního umění

redakce 11.11.2020

Chystá se premiéra souboru Co čumíš, dokumentární podcast kolektivu Nun a Ví (Viah) a také benefiční koncert kapely Zvíře jménem.

Festival Alternativa ohlašuje program streamovaného Intermezza

redakce 09.11.2020

Organizátoři festivalu ale oznamují dvoudenní on-line událost Alternativa 2020: Intermezzo. Hudební vsuvka nabídne deset převážně českých projektů. Hutná hudba zazní letos u vás doma.

OneRepublic se vrací do Prahy

redakce 07.11.2020

Vzhledem ke stávající situaci s epidemií koronaviru SARS-CoV-2 byl termín koncertu přesunut.

Kolem světa s online programem Le Guess Who?

redakce 04.11.2020

Online televizní kanál bude přenášet filmy a dokumenty, vybrané vystupujícími na minulých ročnících festivalu.