Zprávy / Pozvánky

V Praze se sejdou odborníci na britskou popkulturu

V Praze se sejdou odborníci na britskou popkulturu

redakce | Zprávy / Pozvánky | 05.09.2022

Letošní ročník Anglo-American Roundtable s podtitulem „Britain Goes POP!“ se uskuteční 9. září 2022 na půdě Anglo-americké vysoké školy v Praze (AAU).

Na diskuzní panel dorazí experti z celého světa. V roli hlavního speakera vystoupí profesor Bostonské univerzity a pravidelný přispěvatel deníků The Daily Mirror a The Times Richard Weight. Mezi dalšími členy diskuzního panelu se představí newyorský hudebník s britskými kořeny Edward Rogers, který vystupoval např. s kapelou The Zombies, irská kriminoložka Ciara Molloy nebo odbornice na současné kultury a subkultury Pavla Jonssonová. Společně budou hledat odpovědi na otázku, jak se britské popkultuře podařilo tak výrazně infiltrovat odlišné kultury, včetně tehdejšího Československa.

Evropské ostrovní království se před šedesáti lety stalo jedním z největších exportérů populární kultury na světě a jeho vliv je patrný i nejen například v kulturně blízkých regionech typu USA nebo sousedního Irska, ale i mnoho tisícovek kilometrů dále – v zemích postsovětské východní Evropy či státech asijského Tichomoří. Ani tehdejší Československo nebylo výjimkou. Takzvaná „britská invaze“ je bezpochyby komplexní kulturní fenomén, který vyvolává řadu otázek. Jak se vůbec geopoliticky upadající velmoci takový mistrovský kousek podařilo vykmitnout? Hledání odpovědí bude tématem letošního Anglo-American Studies Roundtable s podtitulem „Britain Goes POP!“.

Info

Anglo-American Roundtable
9. 9. 2022 14:00
Anglo-americká vysoká škola, Praha
Fb událost

foto © se svolením Anglo-americké vysoké školy

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nenalezeny žádné záznamy.

Konektiv se blíží

redakce 04.12.2022

Tři nová hudební vystoupení, ve kterých se setkávají čeští hudebníci s hudebníky z řad přistěhovalců a národnostních menšin.

Brighter Death Now s Raison d’être v Underdogs'

redakce 03.12.2022

Celá Karmanikova tvorba, a hlavně živá vystoupení, jsou destilovanou anarchií, přehlídkou zkaženosti a vztyčeným prostředníkem celému lidstvu.

Luna poprvé v Praze

redakce 02.12.2022

Označení tvář ukrajinské hudební revoluce vymyslel magazín Vogue. Valná část kritiků říká, že elektronický zvuk projektu vychází z pop music 90' a 00' let.

Explicit zakončí sezónu zahraničním hostem

redakce 01.12.2022

Explicit : Connection To Collectivity bude poslední rave v září televizních obrazovek.

Dvě novinky HaDivadla v Arše

redakce 29.11.2022

HaDivadlo na začátku prosince zamíří do Prahy s další autorskou inscenací, na jejímž scénáři se podílel Bohdan Karásek.

Popmuseum zve (nejen) na online koncerty

redakce 28.11.2022

Speciální akustické a poloakustické sety umělců napříč žánry v komorním muzejním prostoru nabídne od listopadu na svém youtube kanálu.

Do Roxy na charitativní koncert pro dětské domovy

redakce 28.11.2022

Ve spolupráci s Organizací pro pomoc uprchlíkům vám Fource přináší charitativní koncert, jehož cílem je obdarovat děti z dětských domovů.

Zeal & Ardor přivezou gospel-metal

redakce 27.11.2022

Avantgardní uskupení nabízí hudební a vizuální zážitek, který hraničí s uvedením do transu.

Madhouse Express lákají klipem na koncert v Planetáriu

redakce 26.11.2022

Naživo skvěle fungující kooperace psychedelické tvorby Madhouse Express s 8K projekcemi převážně vesmírných motivů.

Závěr roku s Jednotou

redakce 24.11.2022

Netradiční přístupy k loutně, příčné flétně nebo bicím doplní třeba dekoloniální drone metal nebo surový death industrial.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace