Zprávy

Vanishing Twin vydávají singl Big Moonlight

Vanishing Twin vydávají singl Big Moonlight

redakce | Zprávy | 01.07.2021

Úplněk hraje hlavní roli v novém klipu Vanishing Twin, který předznamenává vydání třetího alba Ookii Gekkou (v japonštině velká měsíční záře), k němuž dojde 15. října u Fire Records. Bylo nahráno během lockdownu a má být jakýmsi lapačem snů pro všechen zmatek, který se v minulém roce odehrál. Hudebně se jedná o popové album s notnými vlivy afrofunku, outer jazzu a avantgardy. Singl doprovází animované stop motion video od Daisy Dickinson (Flaming Lips, Toy, Snapped Ankles).

Poněkud zvláštní název zvolila pro svou kapelu frontwomanka Cathy Lucas jako připomínku své nenarozené sestry. Syndrom mizejícího dvojčete je lékařský termín popisující jev, kdy se z dvou embryí v děloze matky zcela vyvine a narodí jen jedno. Hudba, kterou skupina hraje, skutečně zní jako zvuky fantastického dětského světa, neřízené představivosti a vzkazy blízkým, které jsme nikdy nepotkali. Vanishing Twin se staví spíše na jazzovou scénu, Lucas v rozhovoru pro The Quietus lokalizovala své místo někde na jejím okraji u kapel jako Sun Ra. Publicisté je zase rádi jmenují jako součást aktuálního experimentálního hnutí New Weird Britain, ačkoliv ani jeden ze členů ze Spojeného království nepochází. A jistá neuchopitelnost je pro jejich tvorbu vlastně typická. Chvílemi jste s nimi na riviéře z černobílého francouzského filmu, chvílemi na bláznivé vesmírné stanici.

Info

Vanishing Twin
Bandcamp interpreta

foto © Arthur Sajas

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Martin M. Šimečka a Modré hory bežia rap na dlhé trate

redakce 26.09.2021

Vznikla skladba o koncertovaní a behaní, zmiešaná s filozofickými úvahami o mysli, pohybe či existenciálnej clivote.

Přehlídka MaMA Festival and Convention se blíží

redakce 26.09.2021

Na festivale a konferenci MaMa se každoročně potkává více než šest tisíc hudebních profesionálů a je tak největším setkáním podobného druhu ve Francii.

Alune Wade zve na africké „rychlé občerstvení“

redakce 26.09.2021

Nenechejme se zmást názvem Alunova nadnárodního sexteta African Fast Food. Pokud už jméno kapely něco symbolizuje, tak rychlost, se kterou hudba dokáže posluchače nadchnout.

Prichádza festival Hudba sveta Žilina

redakce 25.09.2021

Siedmi ročník festivalu opäť prinesie všetkým milovníkom hudby rôznych kultúr dva dni plné kvalitnej a nesmierne pestrej hudby.

Tom Hodge & Floex: Je Suis Karl Soundtrack

redakce 25.09.2021

Floex s Hodgem si vytvořili databázi smyček, zvuků, zvukových ploch a experimentů bez konkrétního kontextu skladeb. Vychází u Minority Records.

Jednota představí japonskou skladatelku Ichiko Aoba

redakce 24.09.2021

Výjimečný úkaz japonské scény se představí v komorním prostoru pražského Puncta v rámci série Jednota.

Alt-J ohlašují novou desku singlem U&ME

redakce 24.09.2021

Skupina alt-J, nominovaná na ceny Mercury Prize, Grammy nebo Brit Award, oznámila očekávané čtvrté album The Dream.

Mezipatra nabídnou vítěze z Cannes nebo dokument Moniky Treut

redakce 24.09.2021

Tématem 22. ročníku je Oslava života. Kromě celovečerních, krátkých nebo dokumentárních snímků nabídne festival oblíbenou Industry sekci.

Hradby Samoty chystají podzimní koncerty

redakce 24.09.2021

Festival Hradby Samoty, který se každoročně zaměřuje na audiovizuální projekty plánuje nabitý podzim.

Full Moon #126: Přepisování pravidel

redakce 23.09.2021

Stihnout pět cen Grammy a píseň k filmu s Jamesem Bondem ještě před dvacítkou, to tady ještě nebylo. Billie Eilish je hlavní hvězdou říjnového Full Moonu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace