Zprávy / Pozvánky

Vánoční edice cyklu Femme Fatale

Vánoční edice cyklu Femme Fatale

redakce | Zprávy / Pozvánky | 22.12.2020

Hudební série Femme Fatale ve spolupráci s Palácem Akropolis chystá na úterý 22. prosince speciální vánoční koncert. V rámci dvouhodinového programu zahraje v Akropoli šest zásadních zpěvaček domácí hudební scény: Radůza, Bára Zmeková, Katarzia, Never Sol, Amelie Siba a Tea Sofia. Sérii koncertů mohou diváci z pohodlí domova sledovat od 20 hodin online na facebooku Paláce Akropolis. Večer se ponese v duchu podtitulu „Ženy pomáhají ženám“ – během koncertu bude prostřednictvím platformy Donio spuštěna benefiční sbírka pro organizaci Jako Doma, která se aktivně věnuje problematice ženského bezdomovectví.

Předvánoční večer nabitý příjemně komorní atmosférou nakoukne do tvorby těchto hudebnic: Radůza – držitelka několika zlatých Andělů a Českého slavíka vydala na konci října koncertní album s názvem Kupředu plout. V Paláci Akropolis představí ve speciálním setu s banjem a ukulele zbrusu nové písničky. Dále vystoupí Katarzia, slovenská zpěvačka a skladatelka žijící v Dejvicích, která navzdory pandemii vydala na jaře nové album s názvem Celibát. Úplně poprvé se představí v Paláci Akropolis písničkářka Amelie Siba patřící mezi nové naděje domácí alternativní scény. Talent této hudebnice potvrzují i dvě čerstvé nominace na hudební ceny Vinyla v kategoriích Objev roku a Deska roku. Dalším zjevením na současné pop scéně je mladá zpěvačka a skladatelka se srbsko-litevskými kořeny Tea Sofia, která rovněž zahraje v prostorách Akropole pve své premiéře. Vítězka letošního ročníku Czeching Radia Wave vydala nedávno debutové album Stani, kde zpívá jak v angličtině, tak ve své rodné srbštině. Mezi vystupujícími nebudou chybět ani zpěvačky Never Sol a Bára Zmeková, které tentokrát syntezátory a klávesy vymění za akustický klavír.

Info

Femme Fatale v Paláci Akropolis
22. 12. 2020 od 20:00
FB událost

foto © Anna Benháková

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Smíchovská továrna oznamuje nové (a staronové) koncerty

redakce 17.04.2021

Koncerty australských Flyying Colours i britských Shopping plánované na letošní jaro se organizátorům podařilo přesunout na náhradní termíny.

Audiovizuální performance Fluid Frontiers/Liquid Borders

redakce 15.04.2021

Audiovizuální performance Fluid Frontiers/Liquid Borders streamovaná ze Studia Alta propojí akci několika producentů a umělců.

Alvaro Soler a Julien Baker se vrátí do Prahy

redakce 13.04.2021

Letní hity a kouzelné okamžiky všedního života Alvara Solera. Předem prohrané osobní bitvy jedné z nejupřímnějších a nejodvážnějších písničkářek Julien Baker.

Němá klasika s hudebním doprovodem: A Season of Classic Films

redakce 07.04.2021

Film nikdy němý nebyl. Ve dvacátých letech ozvučovali filmy klavíristé a hudební tělesa různorodými skladbami více či méně populární hudby.

Pražské kulturní fórum: Jaká je budoucnost kultury?

redakce 06.04.2021

Fóra se zúčastní zahraniční experti na kulturní politiku Pier Luigi Sacco, Jordi Pardo, Ragnar Siil a Michal Hladký.

The Underground Youth s novou deskou, v Underdogs'

redakce 29.03.2021

Na nové desce The Underground Youth opustili svůj obvyklý potemnělý kytarový postpunk provoněný shoegazem a přináší jednodušší zvuk.

Atlantský rapper Russ poprvé v Praze

redakce 28.03.2021

Ve své tvorbě tak často skáče mezi hédonistickým moderním rapem s výraznými refrény a melodickými R&B baladami.

Kapela Už jsme doma zahraje písně z repertoáru FPB

redakce 24.03.2021

Speciální online koncert nazvaný Už jsme doma hrají písně FPB, se bude vysílat z pražského klubu Kaštan.

Nick Waterhouse a Girl in Red v Praze

redakce 23.03.2021

Sytě modrá nostalgie, americký písničkář Nick Waterhouse vystoupí v Praze a červená kapuce a zlomená srdce Girl in Red míří do Prahy poprvé.

Startuje nový Clubhouse Room o elektronické hudební scéně

redakce 21.03.2021

První tři díly Oscilátoru jsou věnovány 90. létům a prvním akcím a klubům, které v Čechách vznikly.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace