Zprávy / Pozvánky

Vánoční edice cyklu Femme Fatale

Vánoční edice cyklu Femme Fatale

redakce | Zprávy / Pozvánky | 22.12.2020

Hudební série Femme Fatale ve spolupráci s Palácem Akropolis chystá na úterý 22. prosince speciální vánoční koncert. V rámci dvouhodinového programu zahraje v Akropoli šest zásadních zpěvaček domácí hudební scény: Radůza, Bára Zmeková, Katarzia, Never Sol, Amelie Siba a Tea Sofia. Sérii koncertů mohou diváci z pohodlí domova sledovat od 20 hodin online na facebooku Paláce Akropolis. Večer se ponese v duchu podtitulu „Ženy pomáhají ženám“ – během koncertu bude prostřednictvím platformy Donio spuštěna benefiční sbírka pro organizaci Jako Doma, která se aktivně věnuje problematice ženského bezdomovectví.

Předvánoční večer nabitý příjemně komorní atmosférou nakoukne do tvorby těchto hudebnic: Radůza – držitelka několika zlatých Andělů a Českého slavíka vydala na konci října koncertní album s názvem Kupředu plout. V Paláci Akropolis představí ve speciálním setu s banjem a ukulele zbrusu nové písničky. Dále vystoupí Katarzia, slovenská zpěvačka a skladatelka žijící v Dejvicích, která navzdory pandemii vydala na jaře nové album s názvem Celibát. Úplně poprvé se představí v Paláci Akropolis písničkářka Amelie Siba patřící mezi nové naděje domácí alternativní scény. Talent této hudebnice potvrzují i dvě čerstvé nominace na hudební ceny Vinyla v kategoriích Objev roku a Deska roku. Dalším zjevením na současné pop scéně je mladá zpěvačka a skladatelka se srbsko-litevskými kořeny Tea Sofia, která rovněž zahraje v prostorách Akropole pve své premiéře. Vítězka letošního ročníku Czeching Radia Wave vydala nedávno debutové album Stani, kde zpívá jak v angličtině, tak ve své rodné srbštině. Mezi vystupujícími nebudou chybět ani zpěvačky Never Sol a Bára Zmeková, které tentokrát syntezátory a klávesy vymění za akustický klavír.

Info

Femme Fatale v Paláci Akropolis
22. 12. 2020 od 20:00
FB událost

foto © Anna Benháková

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Benefiční streamy pro Klub 007 Strahov

redakce 28.01.2021

Dva večery, sedm super hero kapel, žánry hard, fast and loud, tak jak je na kopci zvykem. Sety nehorázně krátké a maximálně zničující.

Zavřená MeetFactory servíruje místo živé kultury podcasty

redakce 20.01.2021

MeetFactory se snaží plnit svou misi i přesto, že její dveře musí zůstat zavřené. V podcastu Tovární hlášení zpovídá důležité osobnosti české i slovenské kultury.

Celebration44 online

redakce 30.12.2020

Vánoční atmosféra byla tradičně úzce spjatá s party Celebration44 a letos, ačkoliv tomu náročné časy nepřejí, tomu nebude jinak.

Audiovizuální Pfko 2021 jako stream. Menu.

redakce 29.12.2020

Speciální audiovizuální Pfko, tedy přání všeho dobrého v roce příštím si na 30. prosince přichystala platforma Menu.

Letošní debatní forum Meltingpot zakončí Štěpán Rak

redakce 25.12.2020

Svůj pohled na nejaktuálnější témata dnešního světa nabídli odborníci napříč oblastmi veřejné a soukromé sféry, osobnosti s přímou osobní či profesní vazbou na Moravskoslezský region.

Konektiv Night Vol. III přesáhne hranice i předsudky

redakce 21.12.2020

Konektiv sezval ke spolupráci české hudebníky a zástupce menšin či pocházející odjinud. Rottin, Mlebom, McGowan a další.

Nový start Louise Tomlinsona

redakce 20.12.2020

Album Walls obsahuje autorovy doposud nejosobnější skladby a Tomlinson na něm otevřeně vzdává hold svým hudebním hrdinům, bratrům Gallagherům z Oasis.

Online koncert Prago Union pro Kabinet múz

redakce 16.12.2020

Dejte si stream Prago Union v rámci pořadu Party.Lajf. Podpoříte muzikanty i klubovou scénu.

Ajlavmjuzik s rapy a slam poetry

redakce 16.12.2020

Raz do mesiaca sa zmení "ajlavmjuzik base" Atom v budove Novej Cvernovky na miesto, kam pozývajú kamarátov zahrať live.

Ceremonie vymýtání zvukem destrukce i naděje v MeetFactory

redakce 12.12.2020

Skutečný řev by měl bolet. Jelikož jde už o krajní vyjádření rozsápaného nitra, nezdrásá jen hrdlo, měl by prostupovat celým tělem.