Akce

Velký sál Lucerny bude patřit německým Die Ärzte

Die Ärzte (de)
17.05.2019 19:00
Lucerna – velký sál, Praha

Tříčlenná berlínská parta Die Ärzte vznikla v roce 1982 a za více, než třicet let učinkování na světových podiích získala renomé kapely s bláznivými a chaotickými koncerty. V Praze několikrát vystoupili před naprosto vyprodanými kluby, tentokrát si však hodlají smlsnout na velké Lucerně, kam si naplánovali koncert na 17. května 2019.

Die Ärzte se záhy stali v osmdesátých letech díky německým cenzorům „nejčastější kapelou na indexu“, především kvůli svému idiosynkratickému humoru a početným skandálům. V roce 1987, kdy byla jejich kariéra dle jejich názoru u konce, se Die Ärzte rozpadadli. Paradoxně v té době už byli legendou a jejich poslední turné na rozloučenou bylo fenomenálně úspěšné. A co víc - jejich „posmrtné“ živé trojalbum Nach uns die Sintflut se prodávalo mnohem lépe než alba předešlá. Živé trojalbum na VHS zůstalo v hitparádě dalších osm let. V roce 1993 Farin Urlaub kapituluje – s bubeníkem Belou B. najímá svého kamaráda, basáka Roda a nahrávají své comebackové album Die Bestie in Menschengestalt.  Jen v roce 1994 měli Die Ärzte v německých hitparádách pět různých alb. Die Ärzte pak vydali ještě jeden živák a dvě studiová alba.

V roce 2007 vydali album Jazz ist anders, které se posílalo v krabicích na pizzu, a album auch, které doprovázelo 32 videoklipů – ke každé skladbě dva. Poté si kapela dala šestiletou pauzu s výjimkou několika spektakulárních Ärztivals. Někdy se téhle partě říká „Nejlepší kapela na světě!“ Nyní máte jedinečnou možnost, abyste se i vy dozvěděli proč…

Info

Die Ärzte (de)
17. 5. 2019 19:00
Lucerna – velký sál, Praha
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články