Zprávy / Nové desky

Vellocet Roll na novém EP punkově i trapově

Vellocet Roll na novém EP punkově i trapově

redakce | Zprávy / Nové desky | 23.09.2022

Pražská formace Vellocet Roll přichází téměř přesně rok po druhém dlouhohrajícím albu A Land Ridden by Darkness s další nahrávkou. EP Halcyon Days zachycuje kapelu v přímočařejším punkovém modu, kolekci pěti písní uvozuje singl 5:10 AM, který vychází v pátek 23. září.

Vellocet Roll se na nové nahrávce vůbec poprvé rozhodli použít češtinu, k tomu frontman František Převorovský poznamenává: „Dlouho jsem se tomu bránil, ale nakonec mě samotného zajímalo, jak budou české texty s naší hudbou fungovat. Hudebně jsme se snažili tracky co nejvíc zjednodušit a co nejmíň se vzdalovat prvotním nápadům. Zachovat ten pocit z počátku a moc to neanalyzovat.“ Halcyon Days nabízí tři nové písně v češtině, včetně tracku Alfa Lyr, na kterém hostuje trapový nihilista Edúv syn. „Už delší dobu jsme chtěli s Matějem něco udělat. První verze byla syrová punková jednoakordovka. Nakonec jsme ji při jamovaní ve zkušebně úplně překroutili v tenhle groovy podmaz s bongama, který vede Mejlova nekompromisní basová linka. Beat byl pro Matěje moc rychlý, ale nám bylo líto se ho zbavovat. Tak jsme vymysleli drop kde se změní beat, ale basa hraje stejnou linku, jen pomaleji. Celá věc vznikala organicky a podílela se na ní kompletní kapela, z toho mám radost,“ říká ke společnému tracku Převorovský.

Tři nové písně doplňují dvě starší v podobném duchu, druhá v pořadí Black Mud je dokonce jednou z vůbec prvních společných skladeb kapely, která byla dosud ke slyšení pouze na koncertech. Nová nahrávka zachycuje Vellocet Roll těsně před začátkem prací na třetím albu, pětičlennou sestavu kapely rozšířil Jan Podskalský (kytara), na koncertech zvuk ještě doplňují perkuse Josefa Hradilka (Dukla nebo Amelie Siba). Halcyon Days vychází v pátek 7. října ve spolupráci labelů Full Moon Forum a Theremin, bude k dispozici pouze digitálně na Bandcampu skupiny a všech obvyklých streamovacích službách. Cover EP pochází z dílny fotografa Jana Khüra, křest desky proběhne v listopadu v pražském klubu Café V lese.

Vellocet Roll – Halcyon Days
1. Maracaibo
2. Black Mud
3. 5:10 AM
4. Alfa Lyr (feat. Edúv syn)
5. Swallow the Sun

Info

Vellocet Roll
Bandcamp, Instagram

živě:
14. 10. Prádelna, Český Krumlov / + Chlapošrot
15. 10. Živá Vila, Prachatice / + B4 + Chlapošrot
4. 11. XI. Podzimní snění, Běleč nad Orlicí

foto © Kateřina Fialová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

This Side of Town, Karol Mikloš

redakce 29.09.2022

Je to spletitý príbeh o nástrahách stredného veku v situácii novej pandémie, hrozivého mraku prichádzajúceho z východu i mnohých ďalších hrozieb.

Tauna Tangier vydávají Escapes and Shelters

redakce 28.09.2022

Tauna Tangier začínala jako akustická verze elektronických Narcotic Fields.

IAmNøt vydává Changes

redakce 26.09.2022

Bratislavská producentka a DJ-jka Sofia Nøt z projektu IAmNøt vydáva debutový album s príznačným názvom Changes.

Třetí sólovka Tomáše Hrubiše na vinylu

redakce 25.09.2022

Autor tentokrát úplně vypustil klavír, který byl v předchozích albech dominantním nástrojem, a novou desku postavil na zvuku varhan, syntezátorech a bicích.

András Csefalvay: Future Role of the Church in the Forthcoming Environmental Transformation

redakce 23.09.2022

Tématicky na ňom András nadväzuje na svoju výtvarnú tvorbu, fantazijné koncepty spojené s vlastnou svojskou piesňovou realitou či environmentálne traumy.

Dunaj vydává nové album a klip

redakce 22.09.2022

Vzácným hostem alba je i zpěvačka Iva Bittová, jejíž hlas zdobí pět písní. Producenty alba jsou Petr Ostrouchov a Aid Kid.

Co je na konci hudby? Longital

redakce 19.09.2022

Hudobná a partnerská dvojica Shina a Daniel Salontay na ňom tentokrát spojila sily s anglickým elektronickým producentom a zvukovým dizajnérom Andrejom Bakom.

Vertigo slaví dvacet let novou deskou

redakce 11.09.2022

Na české scéně zastává Vertigo pozici toho, kdo neustále překvapuje a svobodně přichází stále s novou formou, obsahem i zvukem svých nahrávek.

Longital sa v novej pesničke vracia k elektronike

redakce 28.08.2022

Longital vydávajú jedenásty štúdiový album. Výrazný podiel na tom, ako znie, má londýnsky producent, sound dizajnér a lovec zvukov Andrej Bako.

DIY kolektív Urbsounds vydáva kompiláciu

redakce 23.08.2022

Urbsounds si stále idú hlučnú a špinavú experimentálnu elektroniku, z ktorej cítiť ducha opustených industriálnych priestorov a punkových squatov.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace