Zprávy / Nové desky

Vesmírná odysea navrátilců Demimonde

Vesmírná odysea navrátilců Demimonde

redakce | Zprávy / Nové desky | 25.07.2016

Počátek nového milénia přinesl, kromě dalších nesplněných očekávání globální apokalypsy, taktéž debutové album Mutant Star pražského dark progressive experimental metalového projektu Demimonde, jenž se tak zařadil do té minoritní množiny domácích metalových formací, které se nebojí ve velké míře syntetizovat ve své tvorbě všemožné (i nemožné) prvky a vlivy. Pak nastalo ticho a už to vypadalo, že toto slibné uskupení pohltí propadliště dějin. Nicméně o 16 let později se ukazuje, že Demimonde ještě neřekli své poslední slovo a neodvyprávěli svůj poslední příběh, protože další kapitola právě přichází. A to ve formě druhé studiové desky, která spatří světlo světa, nebo spíše kosmu, začátkem září 2016 u MetalGate Records a ponese název Cygnus Oddyssey. Vy však již nyní můžete ochutnat první skladbu z alba – Event Horizon.

Album to bude koncepční a začne tam, kde jeho předchůdce skončil. Debut Mutant Star představil stejnojmenný bájný svět a jeho obyvatele následující staré bohy a jejich řád, který tomuto světu vtiskli. Cygnus Oddyssey ukáže, co se dělo dál, tedy to jak se tato původní harmonie zvrhla, jak to tak u zlatých věků bohužel bývá, když povstal samozvaný spasitel, aby nastolil nový řád zavrhující ten starý. To jak zlatý věk skončil a nastal věk sváru, ve kterém se staré a nové pořádky střetly v bratrovražedném boji, jenž nakonec zahubil celý svět. Avšak než Mutant Star zapěl svoji kataklyzmatickou labutí píseň, část jeho obyvatel se vydala do prázdnoty mezi hvězdami směr Cygnus, hledat nový domov a nový začátek. Proto tedy Cygnus Oddyssey, jelikož těžištěm desky bude právě toto putování vstříc světlým zítřkům, které ovšem nakonec světlé vůbec být nemusí...


Další pozoruhodností bude způsob, jakým tento narativ bude prezentován, a který by se dal shrnout pod termín "intertextualita". Zmíněný příběh se totiž nebude odehrávat jen na ploše osmi skladeb, z nichž se Cygnus Oddyssey sestává, ale též na stránkách komiksu, který bude nedílnou součástí alba. Ani produkční stránka nebyla ponechána náhodě. Nahrávalo se ve studiích Davos, Cripple Sound a Seabeast, mix a mastering pak proběhl v GM studiu rukou Zdeňka Čepičky (Postcards from Arkham, Forgotten Silence, ex-Ador Dorath). A když už jsme u zvučných jmen, mezi hostujícími interprety na desce jsou např. kytarista Ashok (Cradle of Filth, ex-Root), či zpěvačka Dahlien (Keep on Rotting, The Corona Lantern, Diligence), která se zároveň podílela i na grafickém provedení Cygnus Oddyssey spolu s Adamem Peldou, který je tvůrcem zmíněného komiksu.

Vydání Cygnus Oddyssey je plánováno na první polovinu září letošního roku, nicméně pokud vše půjde dál dle plánu, budete mít možnost si tuto novou desku zakoupit již v srpnu, a to exkluzivně na stánku MetalGate na 21. ročníku festivalu Brutal Assault, kde Demimonde rovněž (ve čtvrtek 11.8.) vystoupí.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Fedor Gál nahral album s kapelou Drť

redakce 23.03.2023

... aby pripomenul tragický deň vzniku Slovenského štátu, ktorý kolaboroval s nacistickým Nemeckom a pričinil sa o vyvraždenie, vyhnanie a vyvlastnenie desiatok tisícov spoluobčanov.

Mr. Pink and the Bad Thoughts vydávají EP

redakce 15.03.2023

Po několikaletém hledání správného setupu vydává pražská trojice Mr. Pink and the Bad Thoughts eponymní EP na desetipalci.

Amelie Siba vydává třetí desku, Gently Double A

redakce 13.03.2023

Smutek a trpké smíření z minulých nahrávek na novince vystřídala naděje, sklony k sebedestrukci nahradila aktivní sebepéče.

Příběhy Jany Vébrové, Kameny ze dna

redakce 12.03.2023

Lehněte si do proudu a nechte kolem sebe obtékat rozmanité melodie, poetické texty a nezaměnitelný hlas Jany Vébrové.

P/\ST vydává Tinnitus

redakce 12.03.2023

Tinnitus je o neustálém honu za úspěchem. O běhu bez cíle za prchlivým vítězstvím. O představě dokonalosti neutuchajícího výkonu.

Krajina Ró s klipem i novou deskou

redakce 11.03.2023

Mlhoviny jsou albem barevným, místy rockově úderným, jinde zase až romanticky křehkým, ale především albem písničkovým.

Tryo s novou deskou

redakce 10.03.2023

Kapela tryo nahrála u Amáka v Golden Hive Studios novou desku Iodine Clock Reaction. Předznamenává ji singl Droplets.

CRoSz vydává Comfy EP

redakce 10.03.2023

CRoSz žhaví oblíbené krabičky a do katalogu Krmelec Recordings přidává Comfy EPčko.

Elýščítat: Healing!

redakce 06.03.2023

Slovenský producent sleduje svým breakbeatovým trackem proces uzdravení.

James Harries vyráží s novým albem

redakce 03.03.2023

Na novince nazvané Hiraeth vynik ryzí písničkářství, ale i zkušenost s filmovou hudbou.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace