Články / Sloupky/Blogy

Víla s kytarou diktuje něžnost - Holly Henry

Víla s kytarou diktuje něžnost - Holly Henry

David Vo Tien | Články / Sloupky/Blogy | 10.03.2014

YouTube je plný kluků a holek s kytarama, kteří hrají covery svých oblíbených písní, a většina z nich vyvolává hluboký nezájem, přinejlepším. Moře znuděných akustických kytar, které nemají co sdělit, ale chtějí zabít čas pár akordy. Z toho nemůže vzejít nic dobrého. Jenže občas se najdou i mezi nimi děvčata a kluci s talentem a skromností a potřebou dát o sobě vědět. A taky mají jednu výhodu navíc, věcičku, co sdílí se všemi diktátory světa, a tou je charisma a potřeba něco předat, dojmout, strhnout. Holly Henry diktuje něžnost, étericky, křehce a něžně zní její písně, jako by je psala při toulání skrze zdi opuštěných a zchátralých domů z viktoriánských dob.

Holly Henry má věrnou základnu fanoušků, která nervózně čeká na další předělávku, nejlépe unlikely ukulele cover. Minulý rok se Henry zúčastnila pěvecké soutěže The Voice. Nemá smysl rozebírat, jak tahle soutěž funguje, kolikátá to byla epizoda a kdy bude další. Svým podáním skladby Scientist od Coldplay holka s kytarou z Minnesoty uhranula. Předělávka Creep byla na Aguileru a další rozhodčí moc creep, navíc duel, takže víla s nervy v kýblu. Důležité ale je, že tahle účast Holly dostala k dalším lidem, kteří by třeba neměli to štěstí na ni narazit na internetech. Ona už výběrem skladby naznačila, že do světa reflektorů nepatří. Talent nepotřebuje soutěžit, ale rozvíjet se. Tahle zvonilka s kytarou je spešl, so fucking spešl a to, jak se i ve vlastní nahrávce coveru Creep vyhýbá hanlivým výrazům, má vypovídající hodnotu samo o sobě.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Katetr: Vytáhni si hlavu z vreca

Jarmo Diehl 18.04.2021

Idea přišel s klipem k poněkud infantilnímu tracku Hraju si, kde s přáteli rapuje o tom, že má péro, žmoulá ho a verbálně klohní.

Bubny Voices: z Prahy do Kyjeva a zase zpátky

Iryna Zahladko 15.04.2021

Na konci prosince loňského roku vydal ukrajinský hudební label System album Bubny Voices, které je svéráznou hudební dokumentací areálu v okolí Nádraží Praha-Bubny.

Katetr: Nedívej se, mami! (a další prolákliny kontinua)

Jarmo Diehl 11.04.2021

Číslo jedna na streamech drží Refew x Roleeexx, kteří repujou o tom, že jen oni jsou real. Co je nového u Milion+? Terénní sběry, folklór i písničkáři. Peklo.

Šejkr #50: Sejde z mysli?

Michal Pařízek 08.04.2021

O Praze ožralé, nočních procházkách, porušování zákona i pozoruhodném algoritmu zasutých vzpomínek. Před dnešním vysíláním dalšího Šejkru na Radiu 1.

Katetr: Jak zrecyklovat stovky dýlerpytlů

Jarmo Diehl 04.04.2021

Acid punk, gotika, slowcore i poštovní kufr Olivera Torra. Marpo, Ben Cristovao a další roztleskávačky. Na strunách srdečních.

Anketa: Promo vs. video (Soundczech)

redakce 31.03.2021

Účastníků výzvy SoundCzechu se ptáme, jak spolupráce dopadla a jak lze videoformátu využít v rámci propagace.

Šejkr #49: Máme se dobře, ale špatně to snášíme.

Michal Pařízek 25.03.2021

Když je ráno hezky, tak je fajn, když není, tak je to nanic. Trochu prvobytně pospolná společnost, ano… O Haně Hegerové, Danu Sartainovi i Radiu 1.

Vstupní prohlídka: Sam Handwich

redakce 22.03.2021

Čtveřice mladých můžu spojuje své síly do chutného akusticko-elektronického sendviče s příchutí šťavnatých syntezátorů s bohatou kytarovou oblohou. Co nám o sobě řekli?

Šejkr #48: Co je to vlastně to rádio?

Michal Pařízek 10.03.2021

Noční telefonáty moderátorům jsem si pak vybavil, když o podobných zkušenostech plamenně vyprávěla Apačka, která si díky svému unikátnímu tempu vybrala pro pořad Moonshine právě noční směnu.

Nick Cave a Warren Ellis o zmaru a odchodech

Veronika Mrázková 03.03.2021

Z desky ční fatalismus i sentiment. Koneckonců, výmluvné jsou už názvy skladeb: Hand of God, Old Times, Lavenders Field, Balcony Man.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace